Scores Listing for COUTTS-2SUN(08/30/2020-Coutts)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. TURNER, TASHA CALGARY, AB 17.155 59.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 17.155 59.00
3. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 17.191 44.00
4. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WILSON, MARCI GLEICHEN, AB 16.747 72.00
2. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.853 62.00
3. BROWN, TRISH CALGARY, AB 16.861 52.00
4. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 16.955 42.00
5. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 17.130 32.00
6. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 17.215 22.00
7. COLLIFLOWER, JACKIE CARDSTON, AB 17.611 0.00
8. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 17.689 0.00
9. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 17.879 0.00
10. BLAND, JULIE CALGARY, AB 17.883 0.00
11. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 19.960 0.00
12. DUBEAU, SUSAN OKOTOKS, AB 22.694 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.582 67.00
2. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 17.205 57.00
3. SCHLENKER, PEGGY MEDICINE HAT, AB 17.427 47.00
4. GOODINE, JUDY CARBON, AB 17.475 37.00
5. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 18.205 27.00
6. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 18.479 17.00
7. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
8. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 10.500 63.00
2. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 10.500 63.00
3. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 11.500 48.00
4. BIRD, MANERD NANTON, AB 12.000 38.00
5. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 13.300 28.00
6. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 13.600 18.00
7. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 21.800 0.00
8. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 11.700 64.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.300 54.00
3. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 13.400 44.00
4. LEPP, KEN OLDS, AB 17.400 34.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 23.600 62.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 5.590 66.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 7.620 56.00
3. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 13.250 46.00
4. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 15.600 36.00
5. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
6. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 3.420 66.00
2. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 3.420 66.00
3. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 4.280 51.00
4. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 5.840 41.00
5. LONG, DAVID WALSH, AB 12.050 31.00
6. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
8. BIRD, MANERD NANTON, AB 100.000 0.00
9. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
10. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 100.000 0.00
11. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.940 65.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 3.080 55.00
3. HOUGHAM, JOHN CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
4. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
6. BRUISED HEAD, JORDAN STANDOFF, AB 100.000 0.00
7. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, BRIAN (HD) TABER, AB 11.400 62.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 11.400 62.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
4. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 11.000 65.00
2. DUBEAU, SUSAN (HL) OKOTOKS, AB 11.000 65.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 11.000 65.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 11.000 65.00
5. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 11.500 50.00
6. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 11.500 50.00
7. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 12.100 40.00
8. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 12.100 40.00
9. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 13.100 30.00
10. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 13.100 30.00
11. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 14.800 20.00
12. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 14.800 20.00
13. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 22.100 0.00
14. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 22.100 0.00
15. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. MUNRO, AUREA (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
19. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
20. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. LEPP, KEN (HD) OLDS, AB 15.900 62.00
2. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 15.900 62.00
3. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
2. COLLIFLOWER, JOHN CARDSTON, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
2. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
3. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
4. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 7.800 69.00
2. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 7.800 69.00
3. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 8.000 59.00
4. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 8.000 59.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 24.000 49.00
6. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 24.000 49.00
7. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. LONG, DAVID (HL) WALSH, AB 100.000 0.00
9. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
10. PERROTT, KEVIN (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
11. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
12. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
13. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
14. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
15. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
16. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
17. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 100.000 0.00
18. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 16.600 65.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 16.600 65.00
3. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
4. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
5. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
6. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
8. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 100.000 0.00
9. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00