Scores Listing for COUTTS-1SAT(08/29/2020-Coutts)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. TURNER, TASHA CALGARY, AB 17.408 64.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 23.092 54.00
3. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 23.256 44.00
4. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 23.511 34.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 16.557 72.00
2. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 16.622 62.00
3. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.657 52.00
4. COLLIFLOWER, JACKIE CARDSTON, AB 17.048 42.00
5. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.081 32.00
6. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.312 22.00
7. DUBEAU, SUSAN OKOTOKS, AB 17.316 0.00
8. BLAND, JULIE CALGARY, AB 17.975 0.00
9. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 20.357 0.00
10. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 22.353 0.00
11. WILSON, MARCI GLEICHEN, AB 22.428 0.00
12. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.518 67.00
2. SCHLENKER, PEGGY MEDICINE HAT, AB 17.139 57.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 17.813 47.00
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 18.650 37.00
5. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 19.420 27.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 19.704 17.00
7. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 21.899 0.00
8. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BIRD, MANERD NANTON, AB 10.300 68.00
2. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 11.000 58.00
3. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 12.900 48.00
4. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 13.100 38.00
5. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 13.800 28.00
6. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 18.700 18.00
7. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 21.800 0.00
8. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 11.600 65.00
2. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 38.400 55.00
3. LEPP, KEN OLDS, AB 100.000 0.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
5. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 14.900 62.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 3.180 65.00
2. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 4.540 55.00
3. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 100.000 0.00
4. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 2.680 71.00
2. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 3.000 61.00
3. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 3.670 51.00
4. TURCATO, LYNN TABER, AB 4.840 41.00
5. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 5.590 31.00
6. BIRD, MANERD NANTON, AB 100.000 0.00
7. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
8. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
10. PEROZAK, BRIAN TABER, AB 100.000 0.00
11. LONG, DAVID WALSH, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.670 66.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 2.710 56.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 2.880 46.00
4. BRUISED HEAD, JORDAN STANDOFF, AB 3.250 36.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 4.920 26.00
6. HOUGHAM, JOHN CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
7. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 16.100 62.00
2. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 16.100 62.00
3. ADIE (DE), GLEN (HD) (N/M) KATHYRN, 100.000 0.00
4. BROWN (DE), TRISH (HL) (N/M) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 12.800 70.00
2. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 12.800 70.00
3. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 12.900 60.00
4. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 12.900 60.00
5. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 13.700 50.00
6. DUBEAU, SUSAN (HL) OKOTOKS, AB 13.700 50.00
7. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 15.200 40.00
8. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 15.200 40.00
9. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 25.200 30.00
10. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 25.200 30.00
11. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
12. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
13. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
14. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
15. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
16. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
17. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. MUNRO, AUREA (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
19. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
20. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. LEPP, KEN (HD) OLDS, AB 15.600 62.00
2. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 15.600 62.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 9.600 63.00
2. COLLIFLOWER, JOHN CARDSTON, AB 100.000 0.00
3. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
2. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 8.400 69.00
2. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 8.400 69.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 8.500 59.00
4. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 8.500 59.00
5. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 9.500 49.00
6. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 9.500 49.00
7. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 24.000 39.00
8. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 24.000 39.00
9. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
10. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
11. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. LONG, DAVID (HL) WALSH, AB 100.000 0.00
13. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
14. PERROTT, KEVIN (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
15. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
16. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
17. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 100.000 0.00
18. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 9.700 65.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 9.700 65.00
3. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
4. CRAIK, DOUG (HL) STIRLING, AB 100.000 0.00
5. HATCH, MARK (HD) MAGRATH, AB 100.000 0.00
6. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
7. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
10. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00