Scores Listing for STRATHMORE-2SUN(08/23/2020-Stathmore)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 100.000 0.00
2. TURNER, TASHA CALGARY, AB 100.000 0.00
3. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
4. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 100.000 0.00
5. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 100.000 0.00
6. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 100.000 0.00
7. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MCDUFFE, LAURIE BRAGG CREEK, AB 100.000 0.00
2. BLAND, JULIE CALGARY, AB 100.000 0.00
3. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 100.000 0.00
4. BROWN, TRISH CALGARY, AB 100.000 0.00
5. WILSON, MARCI GLEICHEN, AB 100.000 0.00
6. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
7. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
8. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 100.000 0.00
9. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 100.000 0.00
11. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.395 67.00
2. SCHLENKER, PEGGY MEDICINE HAT, AB 16.949 57.00
3. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 17.038 47.00
4. GOODINE, JUDY CARBON, AB 17.515 37.00
5. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 18.336 27.00
6. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 18.440 17.00
7. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 18.807 0.00
8. WALTZE, JANICE CALMAR, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BIRD, MANERD NANTON, AB 10.600 69.00
2. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 11.700 59.00
3. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 16.500 49.00
4. TURCATO, LYNN TABER, AB 20.700 39.00
5. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 26.300 29.00
6. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 26.400 19.00
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 27.100 0.00
8. YOUNG, CHARLES ELK POINT, AB 100.000 0.00
9. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
10. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 21.100 65.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
3. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
5. LEPP, KEN OLDS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 15.500 64.00
2. HOOD, BOB BUSBY, AB 23.070 54.00
3. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 100.000 0.00
4. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 5.140 67.00
2. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 7.310 57.00
3. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
4. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
5. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
7. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 3.060 69.00
2. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 3.960 59.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 3.980 49.00
4. LONG, DAVID WALSH, AB 18.230 39.00
5. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 100.000 0.00
7. BIRD, MANERD NANTON, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
9. HENDRICKS, MARK OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 2.700 69.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 5.260 59.00
3. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 5.680 49.00
4. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
5. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
6. BRUISED HEAD, JORDAN STANDOFF, AB 100.000 0.00
7. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
8. HOUGHAM, JOHN CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
9. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HENDRICKS, MARK (HD) OKOTOKS, AB 16.400 62.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 16.400 62.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
4. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 10.500 69.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 10.500 69.00
3. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 12.000 59.00
4. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 12.000 59.00
5. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 12.800 49.00
6. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 12.800 49.00
7. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 21.400 39.00
8. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 21.400 39.00
9. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 22.500 29.00
10. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 22.500 29.00
11. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 24.300 19.00
12. MUNRO, AUREA (HL) STRATHMORE, AB 24.300 19.00
13. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
14. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
15. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
16. ROBINSON, LAUREL (HL) LOCAL, 100.000 0.00
17. YOUNG, CHARLES (HD) ELK POINT, AB 100.000 0.00
18. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
19. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
20. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 13.000 62.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 13.000 62.00
3. LEPP, KEN (HD) OLDS, AB 18.600 52.00
4. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 18.600 52.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
2. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
3. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
4. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 8.100 69.00
2. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 8.100 69.00
3. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 21.700 59.00
4. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 21.700 59.00
5. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 23.500 49.00
6. PERROTT, KEVIN (HL) HIGH RIVER, AB 23.500 49.00
7. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 24.400 39.00
8. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 24.400 39.00
9. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
10. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
11. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
12. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
13. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
14. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
15. LONG, DAVID (HL) WALSH, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 7.000 66.00
2. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 7.000 66.00
3. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
4. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
6. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
7. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
9. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
11. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
12. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00