Scores Listing for STRATHMORE-1SAT(08/22/2020-Stathmore)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 17.113 68.00
2. TURNER, TASHA CALGARY, AB 17.168 58.00
3. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 17.365 48.00
4. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 17.441 38.00
5. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 17.884 28.00
6. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 18.035 18.00
7. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 18.204 0.00
8. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 18.215 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.502 70.00
2. WILSON, MARCI GLEICHEN, AB 16.679 60.00
3. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 16.731 50.00
4. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.858 40.00
5. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 17.470 30.00
6. BLAND, JULIE CALGARY, AB 17.619 20.00
7. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.695 0.00
8. MCDUFFE, LAURIE BRAGG CREEK, AB 17.752 0.00
9. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 20.941 0.00
10. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 21.776 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.271 68.00
2. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 17.157 58.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 17.246 48.00
4. SCHLENKER, PEGGY MEDICINE HAT, AB 17.354 38.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 18.076 28.00
6. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 18.436 18.00
7. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 18.665 0.00
8. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 19.482 0.00
9. WALTZE, JANICE CALMAR, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 16.700 69.00
2. BIRD, MANERD NANTON, AB 22.500 59.00
3. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 23.500 49.00
4. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 26.500 39.00
5. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 28.500 29.00
6. YOUNG, CHARLES ELK POINT, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
9. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 21.800 65.00
2. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 24.800 55.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
4. LEPP, KEN OLDS, AB 100.000 0.00
5. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 18.600 64.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 19.900 54.00
3. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 22.700 44.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, SANDY BUSBY, AB 4.790 68.00
2. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 45.020 58.00
3. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
4. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
5. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
7. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. BIRD, MANERD NANTON, AB 7.090 69.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.950 59.00
3. HENDRICKS, MARK OKOTOKS, AB 100.000 0.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
5. BLACKWATER, KES CALGARY, AB 100.000 0.00
6. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
7. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 100.000 0.00
8. LONG, DAVID WALSH, AB 100.000 0.00
9. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 3.800 69.00
2. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 4.000 59.00
3. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 4.880 49.00
4. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 6.600 39.00
5. HOUGHAM, JOHN CLARESHOLM, AB 11.530 29.00
6. BRUISED HEAD, JORDAN STANDOFF, AB 100.000 0.00
7. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
8. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
9. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 23.600 63.00
2. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 23.600 63.00
3. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 32.600 53.00
4. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 32.600 53.00
5. HENDRICKS, MARK (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 14.200 69.00
2. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 14.200 69.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 17.400 59.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 17.400 59.00
5. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 17.800 49.00
6. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 17.800 49.00
7. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 23.400 39.00
8. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 23.400 39.00
9. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
10. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
11. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
12. ROBINSON, LAUREL (HL) LOCAL, 100.000 0.00
13. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
14. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
15. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
16. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
17. YOUNG, CHARLES (HD) ELK POINT, AB 100.000 0.00
18. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
19. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
20. MUNRO, AUREA (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 20.100 62.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 20.100 62.00
3. LEPP, KEN (HD) OLDS, AB 100.000 0.00
4. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
2. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 10.500 62.00
2. BLACKWATER, KES (HL) CALGARY, AB 10.500 62.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 12.400 69.00
2. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 12.400 69.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 14.900 59.00
4. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 14.900 59.00
5. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 23.000 49.00
6. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 23.000 49.00
7. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 23.900 39.00
8. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 23.900 39.00
9. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 36.400 29.00
10. LONG, DAVID (HL) WALSH, AB 36.400 29.00
11. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
12. PERROTT, KEVIN (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
13. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 100.000 0.00
14. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
15. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
16. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
17. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
18. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 18.000 66.00
2. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 18.000 66.00
3. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 31.500 56.00
4. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 31.500 56.00
5. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
7. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
8. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
10. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
11. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00