Scores Listing for HIGH RIVER-2SUN(08/16/2020-Silver Slate)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 16.513 68.00
2. TURNER, TASHA CALGARY, AB 16.969 58.00
3. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 17.212 48.00
4. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 17.249 38.00
5. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 17.515 28.00
6. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 18.610 18.00
7. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 23.155 0.00
8. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 27.438 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 16.286 72.00
2. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.597 62.00
3. LEIBEL, VAL OLDS, AB 16.832 52.00
4. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 16.851 42.00
5. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.251 32.00
6. BLAND, JULIE CALGARY, AB 17.887 22.00
7. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 18.435 0.00
8. MCDUFFE, LAURIE BRAGG CREEK, AB 18.528 0.00
9. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 21.891 0.00
10. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 22.085 0.00
11. WILSON, MARCI GLEICHEN, AB 22.303 0.00
12. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 100.000 0.00
13. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GOODINE, JUDY CARBON, AB 16.611 68.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.817 58.00
3. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 16.900 48.00
4. SCHLENKER, PEGGY MEDICINE HAT, AB 16.984 38.00
5. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 17.125 28.00
6. WALTZE, JANICE CALMAR, AB 17.177 18.00
7. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 17.273 0.00
8. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 17.895 0.00
9. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BIRD (DE), MANERD (N/M) NANTON, AB 10.200 0.00
2. CORNET, STACY BRANDT, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BIRD, MANERD NANTON, AB 10.100 70.00
2. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 12.300 60.00
3. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 20.600 50.00
4. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 31.600 40.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
7. YOUNG, CHARLES ELK POINT, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 13.400 65.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 13.500 55.00
3. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 60.900 45.00
4. LEPP, KEN OLDS, AB 100.000 0.00
5. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.400 63.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 4.200 68.00
2. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 6.600 58.00
3. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 15.200 48.00
4. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
6. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
7. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 2.500 68.00
2. BIRD, MANERD NANTON, AB 2.800 58.00
3. TURCATO, LYNN TABER, AB 5.400 48.00
4. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 6.000 38.00
5. LONG, DAVID WALSH, AB 100.000 0.00
6. HENDRICKS, MARK OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. BRUISED HEAD, JORDAN STANDOFF, AB 3.500 67.00
2. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 4.500 57.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
6. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 22.100 63.00
2. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 22.100 63.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
4. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
5. HENDRICKS, MARK (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 10.400 70.00
2. ROBINSON, LAUREL (HL) LOCAL, 10.400 70.00
3. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 10.700 60.00
4. MUNRO, AUREA (HL) STRATHMORE, AB 10.700 60.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 15.300 50.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 15.300 50.00
7. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 15.800 40.00
8. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 15.800 40.00
9. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 16.100 30.00
10. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 16.100 30.00
11. YOUNG, CHARLES (HD) ELK POINT, AB 100.000 0.00
12. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
13. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
14. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
15. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
16. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
17. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
18. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
19. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
20. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 11.300 62.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 11.300 62.00
3. CREASY (DE), KELLY (HD) (N/M) MEDICINE HAT, 19.000 0.00
4. CREASY (DE), SANDY (HL) (N/M) MEDICINE HAT, AB 19.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
2. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
3. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
4. CORNET, STACY (HL) BRANDT, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 9.800 70.00
2. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 9.800 70.00
3. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 17.500 60.00
4. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 17.500 60.00
5. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 21.500 50.00
6. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 21.500 50.00
7. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
8. PERROTT, KEVIN (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
9. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. LONG, DAVID (HL) WALSH, AB 100.000 0.00
11. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
12. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
13. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 100.000 0.00
14. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
15. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
16. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
19. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
20. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 14.200 68.00
2. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 14.200 68.00
3. ADIE, GLEN (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 16.300 58.00
4. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 16.300 58.00
5. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 18.500 48.00
6. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 18.500 48.00
7. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 21.000 38.00
8. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 21.000 38.00
9. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
11. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
13. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
14. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
15. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
16. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00