Scores Listing for HIGH RIVER-1SAT(08/15/2020-Silver Slate)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 17.041 67.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 17.074 57.00
3. TURNER, TASHA CALGARY, AB 17.284 47.00
4. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 17.563 37.00
5. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 17.644 27.00
6. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 18.517 17.00
7. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 23.112 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 16.353 72.00
2. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.778 62.00
3. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.950 52.00
4. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.047 42.00
5. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 17.066 32.00
6. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.151 22.00
7. LEIBEL, VAL OLDS, AB 17.194 0.00
8. WILSON, MARCI GLEICHEN, AB 17.249 0.00
9. BLAND, JULIE CALGARY, AB 17.623 0.00
10. MCDUFFE, LAURIE BRAGG CREEK, AB 18.820 0.00
11. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 22.649 0.00
12. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 23.014 0.00
13. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.559 68.00
2. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 16.878 58.00
3. WALTZE, JANICE CALMAR, AB 16.898 48.00
4. GOODINE, JUDY CARBON, AB 17.027 38.00
5. SCHLENKER, PEGGY MEDICINE HAT, AB 17.031 28.00
6. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 17.167 18.00
7. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 17.480 0.00
8. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 18.256 0.00
9. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 19.500 62.00
2. BIRD (DE), MANERD (N/M) NANTON, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 11.000 70.00
2. BIRD, MANERD NANTON, AB 11.100 60.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 14.100 50.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 17.300 40.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 20.200 30.00
6. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 20.700 20.00
7. TURCATO, LYNN TABER, AB 21.200 0.00
8. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 25.100 0.00
9. YOUNG, CHARLES ELK POINT, AB 100.000 0.00
10. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 11.500 65.00
2. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 15.500 55.00
3. OLSON, LONNY PONOKA, AB 22.800 45.00
4. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 24.000 35.00
5. LEPP, KEN OLDS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 12.300 63.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 21.600 53.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 22.500 43.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. LEIBEL, VAL OLDS, AB 5.300 68.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 23.900 58.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
4. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
5. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
6. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
7. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 40-64
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 2.900 68.00
2. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 4.500 58.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 6.200 48.00
4. LONG, DAVID WALSH, AB 100.000 0.00
5. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
6. MARTINE, RICK PARKLAND, AB 100.000 0.00
7. BIRD, MANERD NANTON, AB 100.000 0.00
8. HENDRICKS, MARK OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MENS BREAKAWAY 65+
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.400 68.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 3.000 58.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 3.500 48.00
4. HOUGHAM, JOHN CLARESHOLM, AB 12.100 38.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
6. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
7. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
8. BRUISED HEAD, JORDAN STANDOFF, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
2. MAKOFKA, NIKI (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
4. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
5. HENDRICKS, MARK (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 11.500 70.00
2. MUNRO, AUREA (HL) STRATHMORE, AB 11.500 70.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 20.600 60.00
4. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 20.600 60.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 24.600 50.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 24.600 50.00
7. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
9. YOUNG, CHARLES (HD) ELK POINT, AB 100.000 0.00
10. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
11. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
12. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
13. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
14. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
15. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
16. ROBINSON, LAUREL (HL) LOCAL, 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
19. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
20. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. CREASY (DE), KELLY (HD) (N/M) MEDICINE HAT, 17.600 0.00
2. CREASY (DE), SANDY (HL) (N/M) MEDICINE HAT, AB 17.600 0.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 20.800 52.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 20.800 52.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
2. THUE, FRED (N/M) LUMSDEN, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 8.000 62.00
2. CORNET, STACY (HL) BRANDT, AB 8.000 62.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, ROBERT (HD) HIGH RIVER, AB 10.000 70.00
2. PERROTT, KEVIN (HL) HIGH RIVER, AB 10.000 70.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 11.700 60.00
4. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 11.700 60.00
5. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 19.900 50.00
6. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 19.900 50.00
7. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
9. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 100.000 0.00
10. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
11. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. LONG, DAVID (HL) WALSH, AB 100.000 0.00
13. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
14. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
15. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
19. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
20. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 14.800 68.00
2. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 14.800 68.00
3. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
6. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
7. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
11. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
12. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
13. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
14. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
15. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00