Scores Listing for CARDSTON-3MON(09/02/2019-Cardston)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 14.803 70.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 14.811 60.00
3. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 14.839 50.00
4. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 14.890 40.00
5. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 15.159 30.00
6. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 15.298 20.00
7. BLAND, JULIE CALGARY, AB 15.525 0.00
8. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 19.576 0.00
9. TURNER, TASHA CALGARY, AB 20.598 0.00
10. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 22.339 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. NELSON, VAL COCHRANE, AB 14.634 75.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.720 65.00
3. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.793 55.00
4. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 14.827 45.00
5. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 15.003 35.00
6. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.018 25.00
7. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, AB 15.034 0.00
8. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.159 0.00
9. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.293 0.00
10. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 15.384 0.00
11. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 15.714 0.00
12. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 16.392 0.00
13. LEIBEL, VAL OLDS, AB 20.228 0.00
14. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 20.445 0.00
15. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 21.278 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 14.367 69.00
2. GOODINE, JUDY CARBON, AB 14.563 59.00
3. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 14.700 49.00
4. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.742 39.00
5. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 15.187 29.00
6. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 15.203 19.00
7. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.311 0.00
8. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 15.322 0.00
9. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 21.524 0.00
10. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.080 64.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.791 54.00
3. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 15.960 44.00
4. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 20.864 34.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 10.400 71.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 10.800 61.00
3. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.500 51.00
4. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 12.700 41.00
5. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 13.000 31.00
6. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 20.400 21.00
7. MARCHANT, RYAN OMAK, WA 32.100 0.00
8. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
9. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
10. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
11. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 9.700 72.00
2. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 10.800 62.00
3. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 11.500 52.00
4. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 11.600 42.00
5. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.200 27.00
6. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 12.200 27.00
7. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 29.500 0.00
8. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 100.000 0.00
9. RICE, ROCKY CAMROSE, AB 100.000 0.00
10. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
11. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
12. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.900 65.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 12.300 55.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 17.900 45.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 31.300 35.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 3.500 75.00
2. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 4.500 65.00
3. TERRILL, CLAUDIA DILLON, MT 4.600 55.00
4. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 5.100 45.00
5. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 6.000 35.00
6. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
7. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
10. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
11. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
12. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
13. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 100.000 0.00
14. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
15. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 2.000 74.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.100 59.00
3. VAILE, GUS BABB, MT 2.100 59.00
4. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.200 39.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 2.200 39.00
6. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 2.500 24.00
7. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 2.900 0.00
8. COOPER, PAUL CREMONA, AB 3.300 0.00
9. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 13.600 0.00
10. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
11. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
12. HICKEN, JACK STIRLING, AB 100.000 0.00
13. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
14. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 22.100 64.00
2. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 22.100 64.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
6. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. BLAND, JULIE (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 9.000 71.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 9.000 71.00
3. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 9.600 61.00
4. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 9.600 61.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 10.700 51.00
6. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 10.700 51.00
7. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 11.000 41.00
8. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 11.000 41.00
9. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 12.700 31.00
10. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 12.700 31.00
11. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 17.500 21.00
12. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 17.500 21.00
13. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
14. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
15. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
16. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
20. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
21. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
22. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 8.500 66.00
2. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 8.500 66.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 9.100 56.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 9.100 56.00
5. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 9.900 41.00
6. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 9.900 41.00
7. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.900 41.00
8. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 9.900 41.00
9. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 12.600 26.00
10. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 12.600 26.00
11. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 16.400 16.00
12. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 16.400 16.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 5.700 63.00
2. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 6.300 53.00
3. MERCHANT, STEVE OLDS, AB 15.300 43.00
4. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
2. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
3. TUCKER (DE), MIKE (HD) (N/M) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. DESCHAMPS (DE), LES (HL) (N/M) STAVELY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 7.300 73.00
2. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 7.300 73.00
3. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 8.100 63.00
4. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 8.100 63.00
5. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 12.400 53.00
6. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 12.500 53.00
7. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 13.900 43.00
8. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 13.900 43.00
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 16.000 33.00
10. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 16.000 33.00
11. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 17.400 23.00
12. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 17.400 23.00
13. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 24.800 0.00
14. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 24.800 0.00
15. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. LAUSEN, LORNE (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
17. MARCHANT, RYAN (HD) OMAK, WA 100.000 0.00
18. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
19. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
20. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
21. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
22. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
23. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
24. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
25. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
26. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 8.800 74.00
2. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 8.800 74.00
3. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.900 64.00
4. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 8.900 64.00
5. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 9.000 54.00
6. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 9.000 54.00
7. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 11.000 44.00
8. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 11.000 44.00
9. FURSETH, MYRON (HD) SWIFT CURRENT, SK 12.900 34.00
10. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 12.900 34.00
11. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 14.200 24.00
12. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 14.200 24.00
13. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 17.400 0.00
14. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 17.400 0.00
15. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
16. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
17. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
18. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
19. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. TERRILL, CLAUDIA (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
21. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
22. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
23. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
24. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
25. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
26. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
27. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
28. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00