Scores Listing for CARDSTON-1SAT(08/31/2019-Cardston)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 14.535 72.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.022 62.00
3. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 15.068 52.00
4. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 15.089 42.00
5. TURNER, TASHA CALGARY, AB 15.123 32.00
6. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 15.291 22.00
7. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 15.508 0.00
8. BLAND, JULIE CALGARY, AB 16.075 0.00
9. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 16.790 0.00
10. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 20.105 0.00
11. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 20.708 0.00
12. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 20.871 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, AB 14.726 75.00
2. LEIBEL, VAL OLDS, AB 14.748 65.00
3. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 14.757 55.00
4. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.831 45.00
5. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.909 35.00
6. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 14.971 25.00
7. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 15.231 0.00
8. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 15.321 0.00
9. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.548 0.00
10. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 15.584 0.00
11. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 15.654 0.00
12. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.024 0.00
13. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 20.026 0.00
14. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 27.562 0.00
15. NELSON, VAL COCHRANE, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 14.290 70.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.701 60.00
3. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 14.880 50.00
4. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 14.969 40.00
5. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.008 30.00
6. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.125 20.00
7. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 15.204 0.00
8. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 15.340 0.00
9. ENTZ, DEBBIE (N/M) LOCAL, 15.401 0.00
10. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 16.426 0.00
11. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 14.792 64.00
2. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 15.391 54.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.679 44.00
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 15.852 34.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 11.000 70.00
2. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 12.700 60.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 13.200 50.00
4. TURCATO, LYNN TABER, AB 14.900 40.00
5. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 16.700 30.00
6. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 20.400 20.00
7. MARCHANT, RYAN OMAK, WA 33.200 0.00
8. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 10.500 73.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 10.800 63.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.400 53.00
4. ENTZ, JOHN (N/M) LOCAL, 12.900 0.00
5. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 13.000 33.00
6. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 14.700 23.00
7. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 15.100 0.00
8. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 100.000 0.00
9. RICE, ROCKY CAMROSE, AB 100.000 0.00
10. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
11. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
13. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 100.000 0.00
14. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.200 65.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 12.300 55.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 31.000 45.00
4. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.000 77.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 3.100 67.00
3. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 5.100 57.00
4. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 7.700 47.00
5. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
6. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
7. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 100.000 0.00
8. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
9. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
10. TERRILL, CLAUDIA DILLON, MT 100.000 0.00
11. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
12. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
13. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
14. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
15. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
16. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
17. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.000 73.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 2.100 63.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.300 53.00
4. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.400 43.00
5. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 2.600 28.00
6. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.600 28.00
7. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 2.800 0.00
8. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 2.900 0.00
9. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 4.200 0.00
10. HOOD, BOB BUSBY, AB 12.600 0.00
11. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
12. VAILE, GUS BABB, MT 100.000 0.00
13. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
14. HICKEN, JACK STIRLING, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
2. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
3. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 10.200 71.00
2. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 10.200 71.00
3. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 10.700 61.00
4. SCHUURMAN, TAMMY (HL) DIAMOND CITY, AB 10.700 61.00
5. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 11.000 51.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 11.000 51.00
7. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 11.600 41.00
8. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 11.600 41.00
9. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 13.000 31.00
10. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 13.000 31.00
11. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 13.800 16.00
12. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 13.800 16.00
13. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 13.800 16.00
14. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 13.800 16.00
15. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 14.000 0.00
16. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 14.000 0.00
17. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 16.300 0.00
18. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 16.300 0.00
19. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
20. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
21. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
22. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 9.800 66.00
2. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 9.800 66.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 10.200 56.00
4. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 10.200 56.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 10.700 46.00
6. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 10.700 46.00
7. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 11.400 36.00
8. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 11.400 36.00
9. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 13.000 26.00
10. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 13.000 26.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
12. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
2. MERCHANT, STEVE OLDS, AB 100.000 0.00
3. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
4. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 12.200 63.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 12.200 63.00
3. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
4. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
5. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
6. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 8.300 68.00
2. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 8.300 68.00
3. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 8.300 68.00
4. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 8.300 68.00
5. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 10.500 53.00
6. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 10.500 53.00
7. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 14.200 43.00
8. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 14.200 43.00
9. MARCHANT, RYAN (HD) OMAK, WA 15.200 33.00
10. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 15.200 33.00
11. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 24.200 23.00
12. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 24.200 23.00
13. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 100.000 0.00
14. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
15. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
19. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
20. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
21. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
22. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
23. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
24. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
25. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
26. LAUSEN, LORNE (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 8.900 74.00
2. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 8.900 74.00
3. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 9.500 64.00
4. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 9.500 64.00
5. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 9.600 54.00
6. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 9.600 54.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 11.400 44.00
8. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 11.400 44.00
9. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 14.100 34.00
10. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 14.100 34.00
11. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 14.700 24.00
12. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 14.700 24.00
13. FURSETH, MYRON (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
14. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
15. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
16. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
17. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
18. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
19. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
20. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
21. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
22. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
23. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
24. TERRILL, CLAUDIA (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
25. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
26. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
27. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
28. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00