Scores Listing for STRATHMORE-2SUN(08/18/2019-Stathmore)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. TURNER, TASHA CALGARY, AB 18.413 70.00
2. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 18.916 60.00
3. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 19.297 50.00
4. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 19.629 40.00
5. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 19.644 30.00
6. BLAND, JULIE CALGARY, AB 19.964 20.00
7. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 20.235 0.00
8. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 20.427 0.00
9. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 21.114 0.00
10. PETERS, JENNIFER SUNDRE, AB 25.960 0.00
11. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 18.120 76.00
2. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 18.625 66.00
3. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.693 56.00
4. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 18.944 46.00
5. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, AB 19.077 36.00
6. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 19.566 26.00
7. BROWN, TRISH CALGARY, AB 19.697 0.00
8. NELSON, VAL COCHRANE, AB 19.780 0.00
9. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 20.037 0.00
10. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 20.042 0.00
11. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 20.178 0.00
12. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 21.361 0.00
13. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 23.977 0.00
14. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 24.044 0.00
15. SINCLAIR, PAM STRATHMORE, AB 25.229 0.00
16. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 30.169 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 18.363 67.00
2. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 18.364 57.00
3. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 18.411 47.00
4. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 19.699 37.00
5. GOODINE, JUDY CARBON, AB 20.072 27.00
6. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 21.107 17.00
7. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 23.411 0.00
8. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 19.108 65.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 19.429 55.00
3. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 19.736 45.00
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 20.119 35.00
5. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 20.696 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 12.400 69.00
2. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 13.000 59.00
3. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 14.100 49.00
4. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 23.900 39.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 25.100 29.00
6. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 9.700 73.00
2. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 11.000 63.00
3. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 11.500 53.00
4. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 14.900 43.00
5. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 17.700 33.00
6. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 18.800 23.00
7. OLSON, LONNY PONOKA, AB 38.300 0.00
8. RICE, ROCKY CAMROSE, AB 100.000 0.00
9. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
10. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
11. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
12. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
13. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.400 65.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 21.300 55.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
5. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. LEIBEL, VAL OLDS, AB 4.200 73.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 6.200 63.00
3. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
4. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
6. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
7. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 100.000 0.00
9. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
10. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 100.000 0.00
11. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
12. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
13. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.900 72.00
2. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 3.000 62.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.500 52.00
4. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 4.200 42.00
5. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 5.400 32.00
6. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.200 22.00
7. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
9. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
11. VAILE, GUS BABB, MT 100.000 0.00
12. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 13.900 63.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 13.900 63.00
3. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 15.900 53.00
4. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 15.900 53.00
5. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
6. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 11.200 70.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 11.200 70.00
3. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 11.500 60.00
4. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 11.500 60.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 13.000 50.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 13.000 50.00
7. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 14.600 35.00
8. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 14.600 35.00
9. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 14.600 35.00
10. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 14.600 35.00
11. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 16.000 20.00
12. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 16.000 20.00
13. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 16.800 0.00
14. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 16.800 0.00
15. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 20.700 0.00
16. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 20.700 0.00
17. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 22.400 0.00
18. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 22.400 0.00
19. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
20. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 11.600 66.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 11.600 66.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 16.300 56.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 16.300 56.00
5. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
6. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
7. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
8. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
9. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
11. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
12. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 9.300 63.00
2. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 17.800 53.00
3. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
2. BEVANS (DE), TIM (HD) (N/M) CARDSTON, AB 100.000 0.00
3. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
4. MARTINE (DE), RICK (HL) (N/M) PARKLAND, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 7.200 73.00
2. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 7.200 73.00
3. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 8.800 63.00
4. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 8.800 63.00
5. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 13.600 53.00
6. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 13.600 53.00
7. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 14.200 43.00
8. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 14.200 43.00
9. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
10. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
11. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
12. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
13. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
14. RICE, ROCKY (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
15. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
16. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
17. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
18. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
19. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
20. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
21. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
22. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
23. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
24. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
25. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
26. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
27. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
28. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 14.100 70.00
2. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 14.100 70.00
3. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 16.900 60.00
4. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 16.900 60.00
5. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 20.200 50.00
6. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 20.200 50.00
7. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 38.000 40.00
8. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 38.000 40.00
9. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
11. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
12. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
13. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
14. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
15. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
17. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
18. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
20. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00