Scores Listing for STRATHMORE-1SAT(08/17/2019-Stathmore)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 20.606 71.00
2. TURNER, TASHA CALGARY, AB 20.641 61.00
3. BLAND, JULIE CALGARY, AB 20.837 51.00
4. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 20.924 41.00
5. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 21.057 31.00
6. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 21.193 21.00
7. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 21.714 0.00
8. PETERS, JENNIFER SUNDRE, AB 21.829 0.00
9. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 22.419 0.00
10. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 23.059 0.00
11. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 23.261 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 19.679 74.00
2. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 19.739 64.00
3. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 19.973 54.00
4. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 20.136 44.00
5. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 20.464 34.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 20.904 24.00
7. NELSON, VAL COCHRANE, AB 21.800 0.00
8. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 21.843 0.00
9. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 22.030 0.00
10. SINCLAIR, PAM STRATHMORE, AB 22.559 0.00
11. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 23.168 0.00
12. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 23.523 0.00
13. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, AB 25.897 0.00
14. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 18.768 67.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 19.716 57.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 20.241 47.00
4. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 20.434 37.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 23.635 27.00
6. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 24.822 17.00
7. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
8. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, SANDY BUSBY, AB 20.632 65.00
2. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 21.159 55.00
3. JONES, LINDA HIGH RIVER, AB 21.780 45.00
4. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 22.453 35.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 22.945 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 12.500 69.00
2. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 17.900 59.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 20.600 49.00
4. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 21.500 39.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 21.800 29.00
6. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
7. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
8. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 13.900 73.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 14.100 63.00
3. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 16.000 53.00
4. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 18.400 43.00
5. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 18.600 33.00
6. OLSON, LONNY PONOKA, AB 20.800 23.00
7. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 22.200 0.00
8. RICE, ROCKY CAMROSE, AB 26.500 0.00
9. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
10. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
11. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
12. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
13. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 13.000 66.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 13.100 56.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 14.200 46.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 24.100 36.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 29.300 26.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.200 74.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 4.100 64.00
3. LEIBEL, VAL OLDS, AB 4.400 54.00
4. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 5.600 44.00
5. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 6.300 34.00
6. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 8.400 24.00
7. MOYNIHAN, KELLY OKOTOKS, AB 17.800 0.00
8. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
10. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
11. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 100.000 0.00
12. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
13. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 100.000 0.00
14. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.700 73.00
2. VAILE, GUS BABB, MT 3.100 63.00
3. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 3.800 53.00
4. COOPER, PAUL CREMONA, AB 4.400 43.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 5.200 33.00
6. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 6.100 23.00
7. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 13.100 0.00
8. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 14.000 0.00
9. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
11. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
12. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
13. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 16.400 62.00
2. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 16.400 62.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 12.600 69.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 12.600 69.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 13.700 59.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 13.700 59.00
5. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 13.800 49.00
6. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 13.800 49.00
7. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 14.800 39.00
8. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 14.800 39.00
9. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 22.300 29.00
10. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 22.300 29.00
11. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
12. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
13. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
14. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
15. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
16. SCHUURMAN, TAMMY (HL) DIAMOND CITY, AB 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 14.300 66.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 14.300 66.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 20.400 56.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 20.400 56.00
5. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 23.800 46.00
6. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 23.800 46.00
7. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
8. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
9. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
11. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
12. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
2. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
3. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
2. KLASSEN (DE), BRUCE (HD) (N/M) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
3. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
4. GERING (DE), RON (HL) (N/M) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 9.700 72.00
2. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 9.700 72.00
3. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 10.600 62.00
4. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 10.600 62.00
5. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 22.400 52.00
6. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 22.400 52.00
7. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 25.400 42.00
8. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 25.400 42.00
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
11. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
12. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
13. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
14. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
15. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
16. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
17. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
18. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
19. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
20. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
21. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
22. RICE, ROCKY (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
23. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
24. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
25. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
26. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 12.200 71.00
2. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 12.200 71.00
3. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 18.200 61.00
4. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 18.200 61.00
5. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 20.600 51.00
6. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 20.600 51.00
7. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
8. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
10. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
11. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
12. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
13. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
14. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
15. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
16. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
17. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
19. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
20. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
21. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
22. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00