Scores Listing for BOWDEN-2TUE(08/06/2019-Bowden)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 16.539 71.00
2. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 16.607 61.00
3. TURNER, TASHA CALGARY, AB 16.608 51.00
4. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 16.788 41.00
5. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 16.931 31.00
6. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 17.038 21.00
7. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 17.620 0.00
8. BLAND, JULIE CALGARY, AB 17.690 0.00
9. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 17.757 0.00
10. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 18.620 0.00
11. PETERS, JENNIFER SUNDRE, AB 22.368 0.00
12. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 16.482 75.00
2. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 16.666 65.00
3. NELSON, VAL COCHRANE, AB 16.696 55.00
4. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 16.737 45.00
5. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.755 35.00
6. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 17.034 25.00
7. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 17.140 0.00
8. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.166 0.00
9. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 17.273 0.00
10. SINCLAIR, PAM STRATHMORE, AB 17.468 0.00
11. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 17.527 0.00
12. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.548 0.00
13. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 17.929 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 19.331 0.00
15. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
16. MCCAUGHAN, ANNETTE BRANT, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.085 70.00
2. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 16.119 60.00
3. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 16.293 50.00
4. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 16.349 40.00
5. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 16.544 30.00
6. GOODINE, JUDY CARBON, AB 16.599 20.00
7. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 16.741 0.00
8. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 16.890 0.00
9. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 16.962 0.00
10. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 18.389 0.00
11. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 16.698 64.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 17.248 54.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 17.678 44.00
4. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 21.895 34.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 12.000 70.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 12.400 60.00
3. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 16.800 50.00
4. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 16.900 40.00
5. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
6. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
9. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 10.000 72.00
2. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 10.200 62.00
3. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 11.000 52.00
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.600 42.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
6. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 100.000 0.00
7. RICE, ROCKY CAMROSE, AB 100.000 0.00
8. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
9. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
11. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.200 66.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.400 56.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.900 46.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 12.200 36.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 4.700 77.00
2. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 9.500 67.00
3. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
4. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
5. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
7. PETERS, JENNIFER SUNDRE, AB 100.000 0.00
8. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
9. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
10. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
12. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
13. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
14. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
15. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
16. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 100.000 0.00
17. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 1.900 73.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.600 63.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 2.700 48.00
4. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.700 48.00
5. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.900 33.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 3.100 23.00
7. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 3.500 0.00
8. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 12.300 0.00
9. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 12.600 0.00
10. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 12.700 0.00
11. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
12. VAILE, GUS BABB, MT 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 13.500 65.00
2. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 13.500 65.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 19.500 55.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 19.500 55.00
5. HENDRICKS, MARK (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
7. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
8. TURNER, TASHA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
9. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
10. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 9.700 70.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 9.700 70.00
3. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 13.000 60.00
4. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 13.000 60.00
5. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 13.400 50.00
6. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 13.400 50.00
7. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 14.100 40.00
8. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 14.100 40.00
9. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 14.800 30.00
10. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 14.800 30.00
11. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 15.200 20.00
12. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 15.200 20.00
13. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 19.000 0.00
14. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 19.000 0.00
15. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
16. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
17. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
18. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
19. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 9.100 67.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 9.100 67.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.700 57.00
4. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 9.700 57.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 10.000 47.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 10.000 47.00
7. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 10.700 37.00
8. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 10.700 37.00
9. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 11.800 27.00
10. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 11.800 27.00
11. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
12. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 8.400 63.00
2. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
3. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 29.300 64.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 29.300 64.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
5. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
6. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
7. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
8. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 7.900 71.00
2. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 7.900 71.00
3. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 9.600 61.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 9.600 61.00
5. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 14.600 51.00
6. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 14.600 51.00
7. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 20.200 41.00
8. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 20.200 41.00
9. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
10. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
11. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
12. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
13. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
14. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
15. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
17. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
18. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
19. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
20. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
21. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
22. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
23. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
24. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 9.100 72.00
2. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 9.100 72.00
3. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 12.900 62.00
4. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 12.900 62.00
5. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 14.700 52.00
6. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 14.700 52.00
7. FURSETH, MYRON (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
8. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
9. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
10. FAUQUE, CHRIS (HL) NESTOW, AB 100.000 0.00
11. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
12. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
13. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
14. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
15. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
16. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
17. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
18. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
19. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
21. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
22. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
23. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
24. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00
25. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
26. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00