Scores Listing for BOWDEN-1MON(08/05/2019-Bowden)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BAREBACK 40-49
Place Member Name City Score Points
1. JENSEN, STEVE (N/M) LOCAL, 66.0 0.00
2. BURWELL, CORY (N/M) LOCAL, 0.0 0.00
BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 16.555 71.00
2. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 16.601 61.00
3. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 16.680 51.00
4. TURNER, TASHA CALGARY, AB 16.991 41.00
5. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 16.998 31.00
6. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 17.033 21.00
7. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 17.110 0.00
8. BLAND, JULIE CALGARY, AB 17.866 0.00
9. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 18.039 0.00
10. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 18.275 0.00
11. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 24.709 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.306 74.00
2. NELSON, VAL COCHRANE, AB 16.471 64.00
3. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 16.553 54.00
4. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 16.574 44.00
5. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 16.583 34.00
6. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 16.710 24.00
7. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 17.360 0.00
8. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.480 0.00
9. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 17.524 0.00
10. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 17.837 0.00
11. SINCLAIR, PAM STRATHMORE, AB 17.871 0.00
12. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 21.664 0.00
13. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 22.658 0.00
14. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 27.712 0.00
15. MCCAUGHAN, ANNETTE BRANT, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 16.248 70.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.255 60.00
3. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 16.298 50.00
4. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 16.523 40.00
5. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 16.593 30.00
6. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 16.910 20.00
7. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 17.141 0.00
8. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 17.569 0.00
9. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 24.465 0.00
10. GOODINE, JUDY CARBON, AB 28.378 0.00
11. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 16.666 64.00
2. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 16.741 54.00
3. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 17.225 44.00
4. HOOD, SANDY BUSBY, AB 17.522 34.00
BULL RIDING 40-49
Place Member Name City Score Points
1. BRAYBROOK, ROY (N/M) LOCAL, 0.0 0.00
2. JENSEN, STEVE (N/M) LOCAL, 0.0 0.00
3. ERICKSON, ROBERT (N/M) , 0.0 0.00
4. GRINEAGE, JR (N/M) LOCAL, 0.0 0.00
5. TWIGG, CORY (N/M) LOCAL, 0.0 0.00
6. REED, ROD (N/M) LOCAL, 0.0 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 9.500 70.00
2. GULICK, GORDON (N/M) LOCAL, 10.100 0.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 11.300 50.00
4. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 12.000 40.00
5. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 13.600 30.00
6. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 13.900 20.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 15.300 0.00
8. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
9. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 10.400 72.00
2. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 13.300 62.00
3. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 14.500 52.00
4. OLSON, LONNY PONOKA, AB 15.400 42.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 16.500 32.00
6. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 17.300 22.00
7. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 22.400 0.00
8. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 25.300 0.00
9. RICE, ROCKY CAMROSE, AB 27.100 0.00
10. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
11. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 9.700 66.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 14.700 56.00
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 15.400 46.00
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 15.600 36.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 16.600 26.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.400 74.00
2. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 4.500 64.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 12.600 54.00
4. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 15.100 44.00
5. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
6. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
7. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
8. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
10. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
11. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
12. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
13. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
14. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, GUS BABB, MT 2.300 73.00
2. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 2.500 58.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.500 58.00
4. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 2.700 38.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.700 38.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 2.800 23.00
7. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 5.400 0.00
8. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 12.100 0.00
9. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 12.700 0.00
10. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 12.900 0.00
11. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
12. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
13. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 11.600 64.00
2. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 11.600 64.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 16.600 54.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 16.600 54.00
5. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
7. HENDRICKS, MARK (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 9.500 70.00
2. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 9.500 70.00
3. BRUHN, TWYLLA (HL) STRATHMORE, AB 11.300 60.00
4. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 11.300 60.00
5. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 12.100 50.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 12.100 50.00
7. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 12.900 40.00
8. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 12.900 40.00
9. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
12. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
13. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
14. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
15. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
19. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
20. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 10.500 67.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 10.500 67.00
3. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 11.900 57.00
4. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 11.900 57.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 12.500 47.00
6. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 12.500 47.00
7. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 13.400 37.00
8. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 13.400 37.00
9. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 21.100 27.00
10. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 21.100 27.00
11. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
12. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
13. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
14. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
SADDLE BRONC 40-49
Place Member Name City Score Points
1. PAGE, JASON (N/M) LOCAL, 73.0 0.00
2. WHITNEY, TROOPER (N/M) LOCAL, 67.0 0.00
3. ROTH, LONNY (N/M) LOCAL, 0.0 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 24.600 63.00
2. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
3. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. GULICK, GORDON (HD) (N/M) LOCAL, 7.800 0.00
2. ROSS, ROCKY (HL) (N/M) LOCAL, 7.800 0.00
3. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
4. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
5. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
6. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
7. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
8. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
9. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
10. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 10.700 73.00
2. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 10.700 73.00
3. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 14.200 63.00
4. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 14.200 63.00
5. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
8. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
9. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
11. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
12. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
13. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
14. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
15. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
16. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
17. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
18. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
19. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
20. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
21. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
22. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
23. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
24. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
25. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
26. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 8.600 72.00
2. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 8.600 72.00
3. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 14.900 62.00
4. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 14.900 62.00
5. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 15.400 52.00
6. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 15.400 52.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
9. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
10. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
11. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
12. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
13. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
14. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
15. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
16. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
17. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
18. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. FAUQUE, CHRIS (HL) NESTOW, AB 100.000 0.00
21. FURSETH, MYRON (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
22. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
23. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
24. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
25. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
26. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00