Scores Listing for WETASKIWIN-2SUN(08/04/2019-Wetaskiwin)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. TURNER, TASHA CALGARY, AB 18.850 70.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 18.968 60.00
3. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 19.019 50.00
4. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 19.261 40.00
5. BLAND, JULIE CALGARY, AB 19.746 30.00
6. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 19.784 20.00
7. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 19.822 0.00
8. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 20.139 0.00
9. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 20.304 0.00
10. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 22.561 0.00
11. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. NELSON, VAL COCHRANE, AB 18.360 74.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.419 64.00
3. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 18.516 54.00
4. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 18.597 44.00
5. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 18.650 34.00
6. SHANTZ, GINA (N/M) LOCAL, 18.729 0.00
7. BROWN, TRISH CALGARY, AB 18.735 0.00
8. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 18.798 0.00
9. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 18.817 0.00
10. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 19.134 0.00
11. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 19.216 0.00
12. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 19.475 0.00
13. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 24.850 0.00
14. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 17.959 70.00
2. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 17.973 60.00
3. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 18.036 50.00
4. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 18.049 40.00
5. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 18.361 30.00
6. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 18.456 20.00
7. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 19.215 0.00
8. GOODINE, JUDY CARBON, AB 19.333 0.00
9. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 19.372 0.00
10. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 25.380 0.00
11. NELSON, LORRAINE PONOKA, 100.000 0.00
12. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 19.009 63.00
2. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 19.685 53.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 24.390 43.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 11.900 68.00
2. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 12.600 58.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
4. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
5. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
6. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
9. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.300 72.00
2. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 11.600 62.00
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 13.100 52.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 13.200 42.00
5. DELL, GREG CUT BANK, MT 14.200 32.00
6. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 17.000 22.00
7. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 17.800 0.00
8. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
11. RICE, ROCKY CAMROSE, AB 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 10.400 67.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.300 57.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 12.700 47.00
4. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 13.300 37.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 15.800 27.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 29.600 17.00
7. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 2.200 72.00
2. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 3.200 62.00
3. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 3.500 52.00
4. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 3.900 42.00
5. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 4.300 32.00
6. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 4.400 22.00
7. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 5.300 0.00
8. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 7.900 0.00
9. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
10. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
11. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
12. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 2.600 72.00
2. HOOD, BOB BUSBY, AB 2.700 57.00
3. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.700 57.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 2.800 42.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 2.900 27.00
6. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.900 27.00
7. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 5.500 0.00
8. COOPER, PAUL CREMONA, AB 6.000 0.00
9. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
10. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
11. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
12. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 12.100 64.00
2. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 12.100 64.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 29.900 54.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 29.900 54.00
5. HENDRICKS, MARK (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
7. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
8. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 12.400 71.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 12.400 71.00
3. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 13.200 61.00
4. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 13.200 61.00
5. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 13.500 51.00
6. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 13.500 51.00
7. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 13.600 41.00
8. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 13.600 41.00
9. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 21.900 31.00
10. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 21.900 31.00
11. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 22.400 21.00
12. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 22.400 21.00
13. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
14. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
15. ROBINSON, LAUREL (HL) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
16. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
17. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
18. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
19. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
20. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
21. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 9.400 67.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 9.400 67.00
3. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 11.700 57.00
4. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 11.700 57.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 20.300 47.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 20.300 47.00
7. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 21.500 37.00
8. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 21.500 37.00
9. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 21.600 27.00
10. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 21.600 27.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
12. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
13. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
14. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 23.500 62.00
2. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 12.900 64.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 12.900 64.00
3. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 16.900 54.00
4. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 16.900 54.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
7. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
8. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 7.800 73.00
2. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 7.800 73.00
3. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 8.000 63.00
4. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 8.000 63.00
5. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 9.200 53.00
6. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 9.200 53.00
7. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 14.200 43.00
8. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 14.200 43.00
9. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB 17.000 33.00
10. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 17.000 33.00
11. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 20.500 23.00
12. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 20.500 23.00
13. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 20.900 0.00
14. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 20.900 0.00
15. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
19. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
20. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
21. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
22. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
23. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
24. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
25. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
26. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.200 72.00
2. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 8.200 72.00
3. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 9.800 62.00
4. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 9.800 62.00
5. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 12.800 52.00
6. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 12.800 52.00
7. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 16.700 42.00
8. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 16.700 42.00
9. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 17.700 32.00
10. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 17.700 32.00
11. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
12. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
13. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
14. FURSETH, MYRON (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
15. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
16. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
17. FAUQUE, CHRIS (HL) NESTOW, AB 100.000 0.00
18. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
19. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
20. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
21. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
22. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
23. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
24. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
25. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00