Scores Listing for WETASKIWIN-1SAT(08/03/2019-Wetaskiwin)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. TURNER, TASHA CALGARY, AB 18.569 71.00
2. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 18.657 61.00
3. PETERS, JENNIFER SUNDRE, AB 18.685 51.00
4. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 19.341 41.00
5. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 19.621 31.00
6. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 19.739 21.00
7. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 19.763 0.00
8. BLAND, JULIE CALGARY, AB 19.851 0.00
9. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 20.099 0.00
10. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 21.704 0.00
11. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 23.802 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. NELSON, VAL COCHRANE, AB 18.266 74.00
2. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 18.461 64.00
3. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.469 54.00
4. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 18.477 44.00
5. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 18.548 34.00
6. BROWN, TRISH CALGARY, AB 18.574 24.00
7. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 18.689 0.00
8. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 18.921 0.00
9. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 19.071 0.00
10. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 19.579 0.00
11. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 19.619 0.00
12. LEIBEL, VAL OLDS, AB 20.459 0.00
13. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 24.705 0.00
14. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 18.307 70.00
2. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 18.674 60.00
3. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 18.717 50.00
4. GOODINE, JUDY CARBON, AB 18.989 40.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 19.245 30.00
6. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 20.534 20.00
7. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 22.917 0.00
8. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 23.100 0.00
9. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 23.319 0.00
10. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 26.049 0.00
11. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 100.000 0.00
12. NELSON, LORRAINE PONOKA, 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 19.119 63.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 19.652 53.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 21.053 43.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 13.200 69.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 14.200 59.00
3. TURCATO, LYNN TABER, AB 14.400 49.00
4. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 16.500 39.00
5. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
6. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 10.600 72.00
2. DELL, GREG CUT BANK, MT 15.200 62.00
3. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 15.800 47.00
4. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 15.800 47.00
5. RICE, ROCKY CAMROSE, AB 15.900 32.00
6. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 19.200 22.00
7. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 26.000 0.00
8. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
11. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 10.600 67.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 15.000 57.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 25.800 47.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 53.000 37.00
5. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
7. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 5.200 74.00
2. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 6.200 64.00
3. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 6.600 54.00
4. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
5. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
7. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
8. PETERS, JENNIFER SUNDRE, AB 100.000 0.00
9. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
10. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 100.000 0.00
11. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
13. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.500 67.00
2. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.500 67.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.600 52.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 2.800 42.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 2.900 32.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 3.300 22.00
7. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 3.700 0.00
8. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 12.500 0.00
9. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 15.700 0.00
10. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
11. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
12. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
2. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
5. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 10.900 70.00
2. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 10.900 70.00
3. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 11.000 60.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 11.000 60.00
5. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 12.000 50.00
6. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 12.000 50.00
7. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 13.200 40.00
8. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 13.200 40.00
9. BRUHN, TWYLLA (HL) STRATHMORE, AB 23.000 30.00
10. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 23.000 30.00
11. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 26.900 20.00
12. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 26.900 20.00
13. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 41.000 0.00
14. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 41.000 0.00
15. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
16. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
17. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
18. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
19. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
20. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 11.100 67.00
2. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 11.100 67.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 12.500 57.00
4. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 12.500 57.00
5. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 13.900 47.00
6. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 13.900 47.00
7. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 14.600 37.00
8. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 14.600 37.00
9. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 17.100 27.00
10. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 17.100 27.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
12. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
13. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
14. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
2. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 9.200 64.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 9.200 64.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 14.900 54.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 14.900 54.00
5. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 17.400 44.00
6. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 17.400 44.00
7. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
8. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 8.200 73.00
2. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 8.200 73.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 8.600 63.00
4. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 8.600 63.00
5. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 9.100 53.00
6. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 9.100 53.00
7. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 9.600 43.00
8. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 9.600 43.00
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 11.300 33.00
10. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 11.300 33.00
11. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
12. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
13. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
14. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
15. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
16. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
17. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
18. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
19. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
20. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
21. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
22. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
23. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
24. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
25. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 100.000 0.00
26. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 9.200 72.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 9.200 72.00
3. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 12.000 62.00
4. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 12.000 62.00
5. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 13.800 52.00
6. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 13.800 52.00
7. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 14.100 42.00
8. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 14.100 42.00
9. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 19.100 32.00
10. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 19.100 32.00
11. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
12. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
13. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
14. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
15. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
16. FURSETH, MYRON (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
17. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
18. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
19. FAUQUE, CHRIS (HL) NESTOW, AB 100.000 0.00
20. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
21. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
22. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
23. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
24. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
25. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00