Scores Listing for SOUTHWEST-2SUN(07/14/2019-Fort Macleod)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.775 70.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.893 60.00
3. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 15.950 45.00
4. TURNER, TASHA CALGARY, AB 15.950 45.00
5. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 16.062 30.00
6. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 16.201 20.00
7. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 16.304 0.00
8. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 16.388 0.00
9. BLAND, JULIE CALGARY, AB 17.483 0.00
10. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 22.194 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 15.569 78.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 15.586 68.00
3. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, 15.657 58.00
4. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.739 48.00
5. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.805 33.00
6. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 15.805 33.00
7. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 15.911 0.00
8. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 15.920 0.00
9. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.979 0.00
10. LEIBEL, VAL OLDS, AB 15.999 0.00
11. PHILLIPS, WANDA FORT MACLEOD, AB 16.053 0.00
12. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 16.110 0.00
13. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 16.283 0.00
14. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 16.510 0.00
15. MCCAUGHAN, ANNETTE BRANT, AB 17.347 0.00
16. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 20.818 0.00
17. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 21.147 0.00
18. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 22.942 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.513 70.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 15.652 60.00
3. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 15.662 50.00
4. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 15.742 40.00
5. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 15.952 30.00
6. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.993 20.00
7. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 16.711 0.00
8. NELSON, LORRAINE PONOKA, 16.713 0.00
9. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 21.413 0.00
10. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 29.698 0.00
11. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 100.000 0.00
12. MCKENNA, MAXINE MAGRATH, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.868 65.00
2. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 15.912 55.00
3. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 16.140 45.00
4. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 16.386 35.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 17.090 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 12.600 70.00
2. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 13.700 60.00
3. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 16.100 50.00
4. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. MARCHANT, RYAN OMAK, WA 100.000 0.00
8. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
9. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
10. SPEER, STEVE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 10.900 74.00
2. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 15.900 64.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 16.800 54.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 17.400 44.00
5. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 43.000 34.00
6. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
7. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
8. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
9. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
11. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
13. HOUFF, ROCKY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
14. RICE, ROCKY CAMROSE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.400 66.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 19.500 56.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 27.300 46.00
4. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
5. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 100.000 0.00
6. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 2.900 78.00
2. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 4.800 58.00
3. LEIBEL, VAL OLDS, AB 4.800 58.00
4. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 4.800 58.00
5. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 6.100 38.00
6. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 25.600 28.00
7. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
8. TERRILL, CLAUDIA DILLON, MT 100.000 0.00
9. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
10. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
11. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
12. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 100.000 0.00
13. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
14. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
15. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
16. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
17. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
18. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
19. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.100 78.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.900 68.00
3. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 3.000 58.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 3.300 48.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 3.800 38.00
6. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
7. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 100.000 0.00
8. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
9. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
10. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
11. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
12. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
13. HOUFF, ROCKY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
14. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
15. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
16. BRUISED HEAD, JORDAN STANDOFF, AB 100.000 0.00
17. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
18. VAILE, GUS BABB, MT 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 14.500 64.00
2. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 14.500 64.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
5. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
6. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
8. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 10.400 69.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 10.400 69.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 13.200 59.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 13.200 59.00
5. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 13.400 49.00
6. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 13.400 49.00
7. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 20.900 39.00
8. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 20.900 39.00
9. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 21.900 29.00
10. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 21.900 29.00
11. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
12. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
13. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
14. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
15. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
16. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
17. MARCHANT, RYAN (HD) OMAK, WA 100.000 0.00
18. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 10.000 68.00
2. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 10.000 68.00
3. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 10.100 58.00
4. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 10.100 58.00
5. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 10.500 48.00
6. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 10.500 48.00
7. BRUHN, TWYLLA (HL) STRATHMORE, AB 13.300 38.00
8. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 13.300 38.00
9. HOUFF, ROCKY (HD) MEDICINE HAT, AB 16.700 28.00
10. HARGRAVE, FRANCES (HL) BROOKS, AB 16.700 28.00
11. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
15. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 100.000 0.00
16. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
2. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
3. MERCHANT, STEVE OLDS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 7.800 65.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 7.800 65.00
3. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 12.300 55.00
4. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 12.300 55.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
7. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
8. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
9. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 7.800 76.00
2. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 7.800 76.00
3. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 11.800 66.00
4. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 11.800 66.00
5. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 12.300 56.00
6. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 12.300 56.00
7. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB 12.600 46.00
8. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 12.600 46.00
9. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 13.700 36.00
10. NOBLES, TEDDY (HL) OKOTOKS, AB 13.700 36.00
11. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 14.100 26.00
12. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 14.100 26.00
13. MARCHANT, RYAN (HD) OMAK, WA 15.900 0.00
14. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 15.900 0.00
15. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 16.700 0.00
16. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 16.700 0.00
17. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
18. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
19. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
20. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
21. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
22. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
23. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
24. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
25. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
26. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
27. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
28. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
29. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
30. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
31. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
32. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 8.000 74.00
2. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 8.000 74.00
3. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.100 64.00
4. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 8.100 64.00
5. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 14.200 54.00
6. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 14.200 54.00
7. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 14.300 44.00
8. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 14.300 44.00
9. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 17.400 34.00
10. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 17.400 34.00
11. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 18.500 24.00
12. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 18.500 24.00
13. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 25.200 0.00
14. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 25.200 0.00
15. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
16. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
17. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
18. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
19. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
20. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
21. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
22. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
23. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
24. TERRILL, CLAUDIA (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
25. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
26. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
27. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
28. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
29. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
30. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00