Scores Listing for SOUTHWEST-1SAT(07/13/2019-Fort Macleod)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. TURNER, TASHA CALGARY, AB PERFORMANCE
2. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB PERFORMANCE
3. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB PERFORMANCE
4. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB PERFORMANCE
5. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB PERFORMANCE
6. BLAND, JULIE CALGARY, AB PERFORMANCE
7. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB PERFORMANCE
8. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB PERFORMANCE
9. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB PERFORMANCE
10. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB PERFORMANCE
11. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB PERFORMANCE
12. AITKINS, YANA CARDSTON, AB PERFORMANCE
BARREL RACING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
2. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A PERFORMANCE
3. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB PERFORMANCE
4. ECKERT, MARINA COALHURST, AB PERFORMANCE
5. HODGE, LORNA RUMSEY, AB PERFORMANCE
6. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB PERFORMANCE
7. MCCAUGHAN, ANNETTE BRANT, AB PERFORMANCE
8. BROWN, TRISH CALGARY, AB PERFORMANCE
9. PHILLIPS, WANDA FORT MACLEOD, AB PERFORMANCE
10. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB PERFORMANCE
11. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB PERFORMANCE
12. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB PERFORMANCE
13. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB PERFORMANCE
14. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, PERFORMANCE
15. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB PERFORMANCE
16. NELSON, VAL COCHRANE, AB PERFORMANCE
17. LEIBEL, VAL OLDS, AB PERFORMANCE
18. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, PERFORMANCE
BARREL RACING 60+
Draw Member Name City Perf
1. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB PERFORMANCE
2. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
3. MCKENNA, MAXINE MAGRATH, AB PERFORMANCE
4. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A PERFORMANCE
5. NELSON, LORRAINE PONOKA, PERFORMANCE
6. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB PERFORMANCE
7. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB PERFORMANCE
8. GOODINE, JUDY CARBON, AB PERFORMANCE
8. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB PERFORMANCE
9. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB PERFORMANCE
10. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
BARREL RACING 68+
Draw Member Name City Perf
1. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
2. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND PERFORMANCE
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB PERFORMANCE
4. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB PERFORMANCE
5. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB PERFORMANCE
CALF ROPING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
2. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB PERFORMANCE
3. SPEER, STEVE BLUE RIDGE, AB PERFORMANCE
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A PERFORMANCE
5. TURCATO, LYNN TABER, AB PERFORMANCE
6. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB PERFORMANCE
7. MARCHANT, RYAN OMAK, WA PERFORMANCE
8. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
9. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB PERFORMANCE
10. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB PERFORMANCE
CALF ROPING 60+
Draw Member Name City Perf
1. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB PERFORMANCE
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB PERFORMANCE
3. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB PERFORMANCE
4. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT PERFORMANCE
5. DELL, GREG CUT BANK, MT PERFORMANCE
6. OLSON, LONNY PONOKA, AB PERFORMANCE
7. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT PERFORMANCE
8. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB PERFORMANCE
9. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
10. HOUFF, ROCKY MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
11. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A PERFORMANCE
12. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB PERFORMANCE
13. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR PERFORMANCE
14. RICE, ROCKY CAMROSE, AB PERFORMANCE
CALF ROPING 68+
Draw Member Name City Perf
1. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT PERFORMANCE
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB PERFORMANCE
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR PERFORMANCE
4. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT PERFORMANCE
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB PERFORMANCE
6. REEDER, BILL CARDSTON, AB PERFORMANCE
LADIES BREAKAWAY
Draw Member Name City Perf
1. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB PERFORMANCE
2. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB PERFORMANCE
3. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB PERFORMANCE
4. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB PERFORMANCE
5. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB PERFORMANCE
6. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB PERFORMANCE
7. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB PERFORMANCE
8. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB PERFORMANCE
9. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB PERFORMANCE
10. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB PERFORMANCE
11. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB PERFORMANCE
12. TERRILL, CLAUDIA DILLON, MT PERFORMANCE
13. LEIBEL, VAL OLDS, AB PERFORMANCE
14. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR PERFORMANCE
15. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB PERFORMANCE
16. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB PERFORMANCE
17. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT PERFORMANCE
18. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB PERFORMANCE
MEN'S BREAKAWAY
Draw Member Name City Perf
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB PERFORMANCE
2. HOUFF, ROCKY MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR PERFORMANCE
4. RISING, DALE CRAWFORD, NE PERFORMANCE
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB PERFORMANCE
6. COOPER, PAUL CREMONA, AB PERFORMANCE
7. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB PERFORMANCE
8. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
9. REEDER, BILL CARDSTON, AB PERFORMANCE
10. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB PERFORMANCE
11. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB PERFORMANCE
12. MANTLER, DOUG COALDALE, AB PERFORMANCE
13. VAILE, GUS BABB, MT PERFORMANCE
14. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB PERFORMANCE
15. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT PERFORMANCE
16. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT PERFORMANCE
17. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB PERFORMANCE
RIBBON ROPING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB PERFORMANCE
1. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB PERFORMANCE
2. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB PERFORMANCE
2. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
3. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE PERFORMANCE
3. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB PERFORMANCE
4. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB PERFORMANCE
RIBBON ROPING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. MARCHANT, RYAN (HD) OMAK, WA PERFORMANCE
1. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB PERFORMANCE
2. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
2. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
3. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB PERFORMANCE
3. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB PERFORMANCE
4. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
5. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A PERFORMANCE
5. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB PERFORMANCE
6. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A PERFORMANCE
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB PERFORMANCE
7. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB PERFORMANCE
7. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB PERFORMANCE
8. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB PERFORMANCE
8. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB PERFORMANCE
9. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB PERFORMANCE
9. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB PERFORMANCE
RIBBON ROPING 60+
Draw Member Name City Perf
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT PERFORMANCE
1. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT PERFORMANCE
2. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR PERFORMANCE
2. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR PERFORMANCE
3. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB PERFORMANCE
3. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB PERFORMANCE
4. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT PERFORMANCE
4. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
5. HOUFF, ROCKY (HD) MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
5. HARGRAVE, FRANCES (HL) BROOKS, AB PERFORMANCE
6. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
6. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A PERFORMANCE
7. VAILE, GUS (HD) BABB, MT PERFORMANCE
7. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB PERFORMANCE
8. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT PERFORMANCE
8. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB PERFORMANCE
STEER WRESTLING 50+
Draw Member Name City Perf
1. MERCHANT, STEVE OLDS, AB PERFORMANCE
2. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB PERFORMANCE
3. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB PERFORMANCE
4. THUE, FRED LUMSDEN, SK PERFORMANCE
TEAM ROPING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB PERFORMANCE
1. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB PERFORMANCE
2. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB PERFORMANCE
2. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB PERFORMANCE
3. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB PERFORMANCE
4. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
4. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB PERFORMANCE
5. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB PERFORMANCE
5. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB PERFORMANCE
TEAM ROPING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
1. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB PERFORMANCE
2. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
2. NOBLES, TEDDY (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
3. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB PERFORMANCE
3. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB PERFORMANCE
4. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK PERFORMANCE
4. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
5. MARCHANT, RYAN (HD) OMAK, WA PERFORMANCE
5. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB PERFORMANCE
6. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB PERFORMANCE
6. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB PERFORMANCE
7. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
7. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB PERFORMANCE
8. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB PERFORMANCE
8. VAILE, GUS (HL) BABB, MT PERFORMANCE
9. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB PERFORMANCE
9. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
10. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB PERFORMANCE
10. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ PERFORMANCE
11. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
11. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB PERFORMANCE
12. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT PERFORMANCE
12. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT PERFORMANCE
13. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB PERFORMANCE
13. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB PERFORMANCE
14. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB PERFORMANCE
14. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB PERFORMANCE
15. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
15. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB PERFORMANCE
16. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK PERFORMANCE
16. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK PERFORMANCE
TEAM ROPING 60+
Draw Member Name City Perf
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT PERFORMANCE
1. ROMEO, KENNY (HL) MAYERTHORPE, AB PERFORMANCE
2. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB PERFORMANCE
2. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
3. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB PERFORMANCE
3. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB PERFORMANCE
4. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB PERFORMANCE
4. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB PERFORMANCE
5. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB PERFORMANCE
5. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB PERFORMANCE
6. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB PERFORMANCE
6. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB PERFORMANCE
7. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB PERFORMANCE
7. TERRILL, CLAUDIA (HL) DILLON, MT PERFORMANCE
8. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
8. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB PERFORMANCE
9. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT PERFORMANCE
9. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB PERFORMANCE
10. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB PERFORMANCE
10. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
11. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR PERFORMANCE
11. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR PERFORMANCE
12. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB PERFORMANCE
12. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB PERFORMANCE
13. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY PERFORMANCE
13. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB PERFORMANCE
14. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
14. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
15. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB PERFORMANCE
15. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY PERFORMANCE