Scores Listing for MAGRATH-2FRI(07/12/2019-Magrath)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.350 71.00
2. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 15.642 61.00
3. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 15.664 51.00
4. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 15.685 41.00
5. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 15.859 31.00
6. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 15.905 21.00
7. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.991 0.00
8. AITKINS, YANA CARDSTON, AB 16.267 0.00
9. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 16.691 0.00
10. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 16.703 0.00
11. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 20.509 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 15.143 76.00
2. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 15.154 66.00
3. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, 15.231 56.00
4. LEIBEL, VAL OLDS, AB 15.539 46.00
5. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.753 36.00
6. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 15.756 26.00
7. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 15.867 0.00
8. PHILLIPS, WANDA FORT MACLEOD, AB 15.905 0.00
9. BROWN, TRISH CALGARY, AB 16.092 0.00
10. NELSON, VAL COCHRANE, AB 16.149 0.00
11. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 16.561 0.00
12. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 20.173 0.00
13. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 20.424 0.00
14. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 20.442 0.00
15. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 20.898 0.00
16. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 21.508 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 15.146 69.00
2. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 15.219 59.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.293 49.00
4. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.445 39.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 15.456 29.00
6. NELSON, LORRAINE PONOKA, 15.936 19.00
7. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 16.365 0.00
8. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 16.843 0.00
9. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 20.631 0.00
10. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 100.000 0.00
11. MCKENNA, MAXINE MAGRATH, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.497 65.00
2. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 15.515 55.00
3. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 15.545 45.00
4. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 16.000 35.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 16.286 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.200 69.00
2. MARCHANT, RYAN OMAK, WA 27.000 59.00
3. SPEER, STEVE BLUE RIDGE, AB 30.900 49.00
4. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
5. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
6. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
9. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 9.600 73.00
2. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 10.400 63.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.400 53.00
4. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 11.500 43.00
5. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 15.500 33.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 15.900 23.00
7. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 24.200 0.00
8. HOUFF, ROCKY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
9. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
11. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
12. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 9.800 66.00
2. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 11.100 56.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 12.100 46.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 14.500 36.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 20.300 26.00
6. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.200 76.00
2. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.500 66.00
3. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 4.400 56.00
4. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 4.500 46.00
5. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 7.400 36.00
6. TERRILL, CLAUDIA DILLON, MT 7.900 26.00
7. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 14.200 0.00
8. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
9. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
10. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
11. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
12. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
13. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 100.000 0.00
14. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
15. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
16. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 100.000 0.00
17. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.300 79.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.700 69.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 3.000 54.00
4. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 3.000 54.00
5. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 3.200 34.00
6. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 3.200 34.00
7. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 3.300 0.00
8. RISING, DALE CRAWFORD, NE 3.800 0.00
9. HICKEN, JACK STIRLING, AB 3.900 0.00
10. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 5.600 0.00
11. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 12.800 0.00
12. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 13.100 0.00
13. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 13.400 0.00
14. HOUFF, ROCKY MEDICINE HAT, AB 14.800 0.00
15. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
16. COOPER, PAUL CREMONA, AB 100.000 0.00
17. VAILE, GUS BABB, MT 100.000 0.00
18. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 100.000 0.00
19. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
20. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 20.400 64.00
2. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 20.400 64.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
7. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
8. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 11.200 68.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 11.200 68.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 12.500 58.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 12.500 58.00
5. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 12.900 48.00
6. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 12.900 48.00
7. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 14.000 38.00
8. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 14.000 38.00
9. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 15.800 28.00
10. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 15.800 28.00
11. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 17.700 18.00
12. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 17.700 18.00
13. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
14. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
15. MARCHANT, RYAN (HD) OMAK, WA 100.000 0.00
16. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.300 68.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 9.300 68.00
3. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 9.700 58.00
4. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 9.700 58.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 10.100 48.00
6. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 10.100 48.00
7. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 10.200 38.00
8. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 10.200 38.00
9. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 13.500 28.00
10. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 13.500 28.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 21.600 18.00
12. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 21.600 18.00
13. HOUFF, ROCKY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
14. HARGRAVE, FRANCES (HL) BROOKS, AB 100.000 0.00
15. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
16. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 23.200 63.00
2. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
3. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 12.900 65.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 12.900 65.00
3. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
4. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
5. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
6. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
7. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
8. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
9. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 6.000 75.00
2. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 6.000 75.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 8.300 65.00
4. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 8.300 65.00
5. MARCHANT, RYAN (HD) OMAK, WA 8.900 55.00
6. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 8.900 55.00
7. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 9.700 45.00
8. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 9.700 45.00
9. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 10.900 35.00
10. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 10.900 35.00
11. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 13.900 25.00
12. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 13.900 25.00
13. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 14.900 0.00
14. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 14.900 0.00
15. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB 15.700 0.00
16. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 15.700 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
19. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 100.000 0.00
20. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
21. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
22. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
23. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
24. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
25. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
26. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
27. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
28. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
29. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 100.000 0.00
30. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.900 73.00
2. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 8.900 73.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.000 63.00
4. ROMEO, KENNY (HL) MAYERTHORPE, AB 9.000 63.00
5. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 15.400 53.00
6. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 15.400 53.00
7. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
8. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
10. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
11. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
12. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
13. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
14. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
15. FURSETH, MYRON (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
16. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
17. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
19. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. TERRILL, CLAUDIA (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
21. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
22. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
23. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 100.000 0.00
24. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
25. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
26. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
27. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
28. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
29. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
30. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00