Scores Listing for MAGRATH-1THU(07/11/2019-Magrath)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.411 71.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.505 61.00
3. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 15.949 51.00
4. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.994 41.00
5. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 16.030 31.00
6. FERGUSON, DONALEE MUNSON, AB 16.074 21.00
7. AITKINS, YANA CARDSTON, AB 16.424 0.00
8. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 16.824 0.00
9. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 17.017 0.00
10. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 21.575 0.00
11. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 25.925 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 15.019 76.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 15.324 66.00
3. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, 15.403 56.00
4. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.537 46.00
5. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 15.571 36.00
6. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.624 21.00
7. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 15.624 21.00
8. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 15.788 0.00
9. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 15.999 0.00
10. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 16.021 0.00
11. BROWN, TRISH CALGARY, AB 16.070 0.00
12. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 16.228 0.00
13. PHILLIPS, WANDA FORT MACLEOD, AB 16.287 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 16.347 0.00
15. NELSON, VAL COCHRANE, AB 21.025 0.00
16. HODGE, LORNA RUMSEY, AB 21.522 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.000 70.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 15.199 60.00
3. MCKENNA, MAXINE MAGRATH, AB 15.430 50.00
4. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 15.602 40.00
5. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 15.684 30.00
6. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 15.774 20.00
7. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.776 0.00
8. NELSON, LORRAINE PONOKA, 15.926 0.00
9. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 16.480 0.00
10. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 100.000 0.00
11. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 15.802 65.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 16.335 55.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 16.494 45.00
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 16.776 35.00
5. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 21.012 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 10.400 69.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 11.600 59.00
3. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 13.500 49.00
4. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 13.700 39.00
5. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 14.600 29.00
6. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 20.800 19.00
7. SPEER, STEVE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
8. MARCHANT, RYAN OMAK, WA 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 12.000 73.00
2. HOUFF, ROCKY MEDICINE HAT, AB 12.500 63.00
3. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 13.100 53.00
4. ATKIN, DOYLE WASHINGTON, UT 13.600 43.00
5. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 15.400 33.00
6. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 15.900 23.00
7. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 27.100 0.00
8. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
9. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
11. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
13. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 9.400 66.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 10.000 56.00
3. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 11.900 46.00
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 12.000 36.00
5. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 12.100 26.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 13.000 16.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 3.400 77.00
2. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 4.400 67.00
3. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 4.500 57.00
4. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 5.400 47.00
5. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 6.300 37.00
6. TERRILL, CLAUDIA DILLON, MT 7.500 27.00
7. LEFEBVRE, LORIE GROVEDALE, AB 100.000 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
9. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
10. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
11. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
12. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
13. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
14. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 100.000 0.00
15. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
16. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
17. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
18. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 3.300 79.00
2. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 3.700 69.00
3. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 3.800 59.00
4. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 3.900 49.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 4.100 39.00
6. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 4.200 24.00
7. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 4.200 24.00
8. COOPER, PAUL CREMONA, AB 5.200 0.00
9. HOUFF, ROCKY MEDICINE HAT, AB 5.300 0.00
10. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 7.400 0.00
11. VAILE, GUS BABB, MT 12.100 0.00
12. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 12.300 0.00
13. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 13.000 0.00
14. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 13.800 0.00
15. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
16. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
17. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 100.000 0.00
18. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
19. HICKEN, JACK STIRLING, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 13.300 64.00
2. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 13.300 64.00
3. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 15.000 54.00
4. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 15.000 54.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 15.600 44.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 15.600 44.00
7. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 23.200 34.00
8. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 23.200 34.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 9.800 68.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 9.800 68.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 10.600 58.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 10.600 58.00
5. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 11.000 48.00
6. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 11.000 48.00
7. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 13.100 38.00
8. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 13.100 38.00
9. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 14.800 28.00
10. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 14.800 28.00
11. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 20.200 18.00
12. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 20.200 18.00
13. MARCHANT, RYAN (HD) OMAK, WA 24.000 0.00
14. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 24.000 0.00
15. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ATKIN, DOYLE (HD) WASHINGTON, UT 9.800 68.00
2. CRAWFORD, CAROL (HL) HIGH RIVER, AB 9.800 68.00
3. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 13.900 58.00
4. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 13.900 58.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 14.400 48.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 14.400 48.00
7. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 14.600 38.00
8. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 14.600 38.00
9. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 14.900 28.00
10. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 14.900 28.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 16.600 18.00
12. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 16.600 18.00
13. HOUFF, ROCKY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
14. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
15. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
2. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
3. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 11.300 65.00
2. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 11.300 65.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
5. LEFEBVRE, DOUG (HD) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
6. LEFEBVRE, LORIE (HL) GROVEDALE, AB 100.000 0.00
7. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
8. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
9. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 8.500 74.00
2. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 8.500 74.00
3. MARCHANT, RYAN (HD) OMAK, WA 8.900 64.00
4. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 8.900 64.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 13.500 54.00
6. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 13.500 54.00
7. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 13.800 44.00
8. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 13.800 44.00
9. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 24.700 34.00
10. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 24.700 34.00
11. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
12. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
13. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
14. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
15. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
16. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
17. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
18. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
19. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
20. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
21. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
22. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
23. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
24. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
25. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
26. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
27. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
28. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 8.100 72.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 8.100 72.00
3. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 10.300 62.00
4. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 10.300 62.00
5. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 11.600 52.00
6. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 11.600 52.00
7. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 13.500 42.00
8. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 13.500 42.00
9. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 14.000 32.00
10. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 14.000 32.00
11. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 15.900 22.00
12. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 15.900 22.00
13. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 16.000 0.00
14. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 16.000 0.00
15. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 17.500 0.00
16. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 17.500 0.00
17. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
19. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. TERRILL, CLAUDIA (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
21. FURSETH, MYRON (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
22. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
23. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
24. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00
25. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
26. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
27. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
28. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00