Scores Listing for DARBY-3SAT(06/22/2019-Darby)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 0.000 63.00
2. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 0.000 53.00
3. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 0.000 43.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 0.000 68.00
2. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 0.000 58.00
3. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 0.000 38.00
4. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 0.000 28.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 0.000 69.00
2. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 0.000 59.00
3. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 0.000 49.00
4. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 0.000 29.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 0.000 63.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 0.000 49.00
2. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 0.000 29.00
3. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 0.000 19.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 0.000 67.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 0.000 57.00
3. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 0.000 47.00
4. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 0.000 37.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 0.000 69.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 0.000 59.00
3. RISING, DALE CRAWFORD, NE 0.000 49.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 0.000 51.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 0.000 41.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 0.000 65.00
2. RISING, DALE CRAWFORD, NE 0.000 45.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 0.000 35.00
4. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 0.000 13.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 0.000 13.00
6. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 0.000 55.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 0.000 69.00
2. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 0.000 39.00
3. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 0.000 69.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 0.000 39.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 0.000 66.00
2. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 0.000 56.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 0.000 46.00
4. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 0.000 36.00
5. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 0.000 66.00
6. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 0.000 56.00
7. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 0.000 46.00
8. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 0.000 36.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 0.000 54.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 0.000 62.00
2. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 0.000 52.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 0.000 67.00
2. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 0.000 57.00
3. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 0.000 47.00
4. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 0.000 37.00
5. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 0.000 67.00
6. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 0.000 57.00
7. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 0.000 47.00
8. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 0.000 37.00