Scores Listing for DARBY-1THU(06/20/2019-Darby)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOLMES, NIKKI OKOTOKS, AB 0.000 63.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 0.000 53.00
3. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 0.000 43.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 0.000 66.00
2. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 0.000 56.00
3. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 0.000 46.00
4. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 0.000 26.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 0.000 68.00
2. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 0.000 58.00
3. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 0.000 48.00
4. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 0.000 38.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 0.000 18.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 0.000 63.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 0.000 69.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 0.000 66.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 0.000 56.00
3. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 0.000 46.00
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 0.000 36.00
5. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 0.000 26.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 0.000 69.00
2. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 0.000 59.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 0.000 49.00
4. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 0.000 39.00
5. TYLER, KARL MISSOULA, MT 0.000 29.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 0.000 75.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 0.000 65.00
3. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 0.000 55.00
4. TYLER, KARL MISSOULA, MT 0.000 40.00
5. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 0.000 25.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 0.000 52.00
2. HOLMES, NIKKI (HL) OKOTOKS, AB 0.000 52.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 0.000 58.00
2. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 0.000 28.00
3. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 0.000 58.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 0.000 28.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 0.000 65.00
2. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 0.000 55.00
3. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 0.000 45.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 0.000 65.00
5. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 0.000 55.00
6. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 0.000 45.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 0.000 54.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 0.000 66.00
2. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 0.000 56.00
3. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 0.000 66.00
4. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 0.000 56.00