Scores Listing for AUGUSTA-1SUN(06/16/2019-Augusta)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 18.837 62.00
2. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 21.345 52.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.123 67.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 18.213 57.00
3. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 18.314 47.00
4. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 18.536 37.00
5. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 19.693 27.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 20.105 17.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 18.532 68.00
2. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 18.719 53.00
3. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 18.719 53.00
4. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 19.132 28.00
5. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 19.394 18.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 19.026 62.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 22.300 57.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.000 68.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 13.000 58.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 13.300 48.00
4. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 13.500 38.00
5. DELL, GREG CUT BANK, MT 20.500 28.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 12.400 67.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 14.100 57.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 22.700 47.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.800 67.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 4.900 57.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.000 68.00
2. VAILE, GUS BABB, MT 2.300 58.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.500 48.00
4. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 2.800 38.00
5. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 3.600 28.00
6. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.700 18.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 9.100 67.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 9.100 67.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 11.500 57.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 11.500 57.00
5. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 12.400 47.00
6. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 12.400 47.00
7. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 12.900 37.00
8. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 12.900 37.00
9. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 21.900 27.00
10. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 21.900 27.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.900 65.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 9.900 65.00
3. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 10.700 55.00
4. COCKBURN, LAURETTE (HL) ROCKY VIEW COUNTY, A 10.700 55.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 12.200 45.00
6. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 12.200 45.00
7. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 22.100 35.00
8. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 22.100 35.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 10.800 64.00
2. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 10.800 64.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 0.000 66.00
2. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 0.000 66.00