Scores Listing for COCHRANE-2SUN(05/19/2019-Cochrane)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HOLMES, NIKKI CALGARY, AB 18.643 69.00
2. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 19.008 59.00
3. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 19.137 49.00
4. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 19.408 39.00
5. BLAND, JULIE CALGARY, AB 19.942 29.00
6. PETERS, JENNIFER SUNDRE, AB 21.020 19.00
7. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 22.777 0.00
8. TURNER, TASHA CALGARY, AB 24.092 0.00
9. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 25.688 0.00
10. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 18.672 73.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.678 63.00
3. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 18.830 53.00
4. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 18.914 43.00
5. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 19.397 33.00
6. NELSON, VAL COCHRANE, AB 19.668 23.00
7. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 20.275 0.00
8. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 20.375 0.00
9. BROWN, TRISH CALGARY, AB 20.381 0.00
10. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 21.390 0.00
11. MCCAUGHAN, ANNETTE BRANT, AB 22.054 0.00
12. HODGE, LORNA , 23.007 0.00
13. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 23.137 0.00
14. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 100.000 0.00
15. HEFFERNAN, CAROLINE CARSELAND, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 18.261 71.00
2. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 19.028 61.00
3. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 19.130 51.00
4. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 19.352 41.00
5. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 19.412 31.00
6. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 19.676 21.00
7. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 20.103 0.00
8. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 20.202 0.00
9. NELSON, LORRAINE PONOKA, 21.671 0.00
10. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 100.000 0.00
11. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 100.000 0.00
12. GOODINE, JUDY CARBON, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 20.918 62.00
2. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 22.111 52.00
3. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 100.000 0.00
BULL RIDING 40-49
Place Member Name City Score Points
1. THOMAS, CHRIS CONCORD, NC 0.0 0.00
2. FAVEL, BRANDON PAYNTON, SK 0.0 0.00
3. HOLLOWAY, TEDDY MORLEY, AB 0.0 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BIRD, MANERD NANTON, AB 11.100 69.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.300 59.00
3. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 15.100 49.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 23.300 39.00
5. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 30.900 29.00
6. STEWART, VAUGHN DEWINTON, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
9. SUTCLIFF, DARYL NANTON, AB 100.000 0.00
10. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 11.300 70.00
2. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 14.600 60.00
3. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 16.100 50.00
4. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 19.200 40.00
5. OLSON, LONNY PONOKA, AB 20.200 30.00
6. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 22.900 20.00
7. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 29.400 0.00
8. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.200 64.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.500 54.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 24.500 44.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.900 69.00
2. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB 7.600 59.00
3. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
4. PETERS, JENNIFER SUNDRE, AB 100.000 0.00
5. HEFFERNAN, CAROLINE CARSELAND, AB 100.000 0.00
6. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 100.000 0.00
7. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
11. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.900 72.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 4.200 62.00
3. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB 6.200 52.00
4. COOPER, PAUL CREMONA, AB 7.800 42.00
5. VAILE, GUS BABB, MT 100.000 0.00
6. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 100.000 0.00
7. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
8. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
10. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
11. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
12. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 22.800 62.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 22.800 62.00
3. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
4. HOLMES, NIKKI (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 10.700 66.00
2. SCHUURMAN, TAMMY (HL) DIAMOND CITY, AB 10.700 66.00
3. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 10.700 66.00
4. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 10.700 66.00
5. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB 11.200 51.00
6. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 11.200 51.00
7. SUTCLIFF, DARYL (HD) NANTON, AB 11.400 41.00
8. COX-TROUT, CARRIE (HL) DELIA, AB 11.400 41.00
9. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB 12.500 31.00
10. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 12.500 31.00
11. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 12.600 21.00
12. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 12.600 21.00
13. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 13.500 0.00
14. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 13.500 0.00
15. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 16.500 0.00
16. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 16.500 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 27.000 0.00
18. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 27.000 0.00
19. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 29.500 0.00
20. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 29.500 0.00
21. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
22. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
23. STEWART, VAUGHN (HD) DEWINTON, AB 100.000 0.00
24. HEFFERNAN, CAROLINE (HL) CARSELAND, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 21.700 65.00
2. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 21.700 65.00
3. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 23.700 55.00
4. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 23.700 55.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
6. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 8.800 63.00
2. MERCHANT, STEVE OLDS, AB 16.500 53.00
3. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. VENNARD, LAVERNE (HD) SUNDRE, AB 100.000 0.00
2. PETERS, DARCY (HL) SUNDRE, AB 100.000 0.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
4. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 8.800 71.00
2. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 8.800 71.00
3. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB 9.200 61.00
4. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB 9.200 61.00
5. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 13.400 51.00
6. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 13.400 51.00
7. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 14.200 41.00
8. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 14.200 41.00
9. SENOS, SEAN (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
10. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
11. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
12. NOBLES, TEDDY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
14. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
15. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB 100.000 0.00
16. STEWART, VAUGHN (HL) DEWINTON, AB 100.000 0.00
17. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
18. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
19. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB 100.000 0.00
20. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB 100.000 0.00
21. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
22. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
23. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
24. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
25. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
26. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
27. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
28. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
29. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 14.500 72.00
2. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 14.500 72.00
3. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
4. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
5. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
6. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
9. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
10. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
13. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
14. ROMEO, KENNY (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
15. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
16. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
17. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
18. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
19. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
20. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
21. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
22. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
23. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
24. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
25. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
26. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
27. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
28. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00
29. FURSETH, MYRON (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
30. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00