Scores Listing for COCHRANE-1SAT(05/18/2019-Cochrane)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB PERFORMANCE
2. TURNER, TASHA CALGARY, AB PERFORMANCE
3. BLAND, JULIE CALGARY, AB PERFORMANCE
4. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB PERFORMANCE
5. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB PERFORMANCE
6. PETERS, JENNIFER SUNDRE, AB PERFORMANCE
7. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB PERFORMANCE
8. HOLMES, NIKKI CALGARY, AB PERFORMANCE
9. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB PERFORMANCE
10. PARSONS, HEATHER (N/M) LOCAL ENTRY, PERFORMANCE
11. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB PERFORMANCE
BARREL RACING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, PERFORMANCE
2. BROWN, TRISH CALGARY, AB PERFORMANCE
3. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A PERFORMANCE
4. NELSON, VAL COCHRANE, AB PERFORMANCE
5. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB PERFORMANCE
6. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB PERFORMANCE
7. MCCAUGHAN, ANNETTE BRANT, AB PERFORMANCE
8. HEFFERNAN, CAROLINE CARSELAND, AB PERFORMANCE
9. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB PERFORMANCE
10. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
11. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB PERFORMANCE
12. ECKERT, MARINA COALHURST, AB PERFORMANCE
13. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB PERFORMANCE
14. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB PERFORMANCE
15. HODGE, LORNA , PERFORMANCE
BARREL RACING 60+
Draw Member Name City Perf
1. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A PERFORMANCE
2. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB PERFORMANCE
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB PERFORMANCE
4. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB PERFORMANCE
5. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
6. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB PERFORMANCE
7. NELSON, LORRAINE PONOKA, PERFORMANCE
8. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB PERFORMANCE
9. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
10. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB PERFORMANCE
11. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB PERFORMANCE
12. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB PERFORMANCE
BARREL RACING 68+
Draw Member Name City Perf
1. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB PERFORMANCE
2. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
3. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB PERFORMANCE
BULL RIDING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. COMSTOCK, WES NANTON, AB PERFORMANCE
2. HOLLOWAY, TEDDY MORLEY, AB PERFORMANCE
3. FAVEL, BRANDON PAYNTON, SK PERFORMANCE
4. THOMAS, CHRIS CONCORD, NC PERFORMANCE
CALF ROPING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB PERFORMANCE
2. BIRD, MANERD NANTON, AB PERFORMANCE
3. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB PERFORMANCE
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A PERFORMANCE
5. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB PERFORMANCE
6. SUTCLIFF, DARYL NANTON, AB PERFORMANCE
7. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
8. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
9. TURCATO, LYNN TABER, AB PERFORMANCE
10. STEWART, VAUGHN DEWINTON, AB PERFORMANCE
CALF ROPING 60+
Draw Member Name City Perf
1. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB PERFORMANCE
2. OLSON, LONNY PONOKA, AB PERFORMANCE
3. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT PERFORMANCE
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR PERFORMANCE
5. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB PERFORMANCE
6. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
7. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A PERFORMANCE
8. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB PERFORMANCE
9. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB PERFORMANCE
10. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
CALF ROPING 68+
Draw Member Name City Perf
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT PERFORMANCE
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB PERFORMANCE
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB PERFORMANCE
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR PERFORMANCE
LADIES BREAKAWAY
Draw Member Name City Perf
1. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB PERFORMANCE
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB PERFORMANCE
3. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB PERFORMANCE
4. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB PERFORMANCE
5. PETERS, JENNIFER SUNDRE, AB PERFORMANCE
6. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR PERFORMANCE
7. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB PERFORMANCE
8. THOMSON, ANGIE BIG VALLEY, AB PERFORMANCE
9. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB PERFORMANCE
10. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB PERFORMANCE
11. HEFFERNAN, CAROLINE CARSELAND, AB PERFORMANCE
MEN'S BREAKAWAY
Draw Member Name City Perf
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB PERFORMANCE
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR PERFORMANCE
3. VAILE, GUS BABB, MT PERFORMANCE
4. HOWARD, NEIL OKOTOKS, AB PERFORMANCE
5. COOPER, PAUL CREMONA, AB PERFORMANCE
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB PERFORMANCE
7. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB PERFORMANCE
8. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT PERFORMANCE
9. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT PERFORMANCE
10. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB PERFORMANCE
11. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB PERFORMANCE
RIBBON ROPING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. CHEVALLIER, SHAWN (HD) BEAVER COUNTY, AB PERFORMANCE
1. HOLMES, NIKKI (HL) CALGARY, AB PERFORMANCE
2. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB PERFORMANCE
RIBBON ROPING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. KATHREIN, LYLE (HD) CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
1. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB PERFORMANCE
2. BIRD, MANERD (HD) NANTON, AB PERFORMANCE
2. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB PERFORMANCE
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB PERFORMANCE
3. SCHUURMAN, TAMMY (HL) DIAMOND CITY, AB PERFORMANCE
4. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A PERFORMANCE
4. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB PERFORMANCE
5. STEWART, VAUGHN (HD) DEWINTON, AB PERFORMANCE
5. HEFFERNAN, CAROLINE (HL) CARSELAND, AB PERFORMANCE
6. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A PERFORMANCE
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB PERFORMANCE
7. SUTCLIFF, DARYL (HD) NANTON, AB PERFORMANCE
7. COX-TROUT, CARRIE (HL) DELIA, AB PERFORMANCE
8. CRUIKSHANK (NM), GREG (HD) (N/M) LOCAL ENTRY, PERFORMANCE
8. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB PERFORMANCE
9. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB PERFORMANCE
9. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB PERFORMANCE
10. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
10. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
11. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
11. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
12. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
12. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
RIBBON ROPING 60+
Draw Member Name City Perf
1. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB PERFORMANCE
1. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB PERFORMANCE
2. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT PERFORMANCE
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR PERFORMANCE
3. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR PERFORMANCE
4. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
4. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB PERFORMANCE
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT PERFORMANCE
5. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB PERFORMANCE
STEER WRESTLING 50+
Draw Member Name City Perf
1. MERCHANT, STEVE OLDS, AB PERFORMANCE
2. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB PERFORMANCE
3. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB PERFORMANCE
TEAM ROPING 40-49
Draw Member Name City Perf
1. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
1. MILLER, REID (HL) LANGDON, AB PERFORMANCE
2. VENNARD, LAVERNE (HD) SUNDRE, AB PERFORMANCE
2. PETERS, DARCY (HL) SUNDRE, AB PERFORMANCE
3. PARSONS, HEATHER (HD) (N/M) LOCAL ENTRY, PERFORMANCE
3. CRUIKSHANK (NM), GREG (HL) (N/M) LOCAL ENTRY, PERFORMANCE
TEAM ROPING 50-59
Draw Member Name City Perf
1. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
1. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB PERFORMANCE
2. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
2. STEWART, VAUGHN (HL) DEWINTON, AB PERFORMANCE
3. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK PERFORMANCE
3. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
4. RUSNAK, BLAIR (HD) CALGARY, AB PERFORMANCE
4. RUSNACK, GLENDA (HL) CALGARY, AB PERFORMANCE
5. SENOS, SEAN (HD) COCHRANE, AB PERFORMANCE
5. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
6. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
6. NOBLES, TEDDY (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
7. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB PERFORMANCE
7. VAILE, GUS (HL) BABB, MT PERFORMANCE
8. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB PERFORMANCE
8. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB PERFORMANCE
9. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB PERFORMANCE
10. PEROZAK, GUY (HD) CLARESHOLM, AB PERFORMANCE
10. BUKSA, SHANE (HL) WARBURG, AB PERFORMANCE
11. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB PERFORMANCE
11. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB PERFORMANCE
12. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB PERFORMANCE
12. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB PERFORMANCE
13. HUNT, DARCY (HD) SUNDRE, AB PERFORMANCE
13. THIELEN, TOM (HL) MILK RIVER, AB PERFORMANCE
14. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB PERFORMANCE
14. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ PERFORMANCE
TEAM ROPING 60+
Draw Member Name City Perf
1. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR PERFORMANCE
1. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR PERFORMANCE
2. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB PERFORMANCE
2. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
3. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB PERFORMANCE
3. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB PERFORMANCE
4. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB PERFORMANCE
4. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB PERFORMANCE
5. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB PERFORMANCE
5. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
6. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB PERFORMANCE
6. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB PERFORMANCE
7. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB PERFORMANCE
7. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB PERFORMANCE
8. FURSETH, MYRON (HD) SWIFT CURRENT, SK PERFORMANCE
8. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK PERFORMANCE
9. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB PERFORMANCE
9. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB PERFORMANCE
10. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT PERFORMANCE
10. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB PERFORMANCE
11. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB PERFORMANCE
11. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY PERFORMANCE
12. HOWARD, NEIL (HD) OKOTOKS, AB PERFORMANCE
12. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB PERFORMANCE
13. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB PERFORMANCE
13. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB PERFORMANCE
14. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT PERFORMANCE
14. ROMEO, KENNY (HL) MAYERTHORPE, AB PERFORMANCE