Scores Listing for HIGH RIVER-3SUN(04/28/2019-High River)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 14.590 68.00
2. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 14.814 58.00
3. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 14.865 48.00
4. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 15.220 38.00
5. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 15.265 28.00
6. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 16.800 18.00
7. TURNER, TASHA CALGARY, AB 19.649 0.00
8. HOLMES, NIKKI CALGARY, AB 20.083 0.00
9. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
10. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
11. BLAND, JULIE , 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.067 75.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.180 65.00
3. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.259 55.00
4. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 14.334 45.00
5. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 14.450 35.00
6. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 14.453 25.00
7. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 14.710 0.00
8. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 14.936 0.00
9. MCCAUGHAN, ANNETTE , 15.110 0.00
10. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 15.500 0.00
11. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.702 0.00
12. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.725 0.00
13. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 20.078 0.00
14. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, 100.000 0.00
15. HODGE, LORNA , 100.000 0.00
16. NELSON, VAL COCHRANE, AB 100.000 0.00
17. HEFFERNAN, CAROLINE CARESLAND, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.073 71.00
2. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 14.093 61.00
3. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.203 51.00
4. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 14.235 41.00
5. GOODINE, JUDY CARBON, AB 14.252 31.00
6. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 14.288 21.00
7. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 14.377 0.00
8. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 14.480 0.00
9. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 14.521 0.00
10. NELSON, LORRAINE PONOKA, 15.370 0.00
11. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 19.552 0.00
12. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
13. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
14. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 14.385 66.00
2. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 14.471 56.00
3. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 14.509 46.00
4. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 15.141 36.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 15.219 26.00
6. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.351 16.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 14.900 68.00
2. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 15.100 58.00
3. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 24.800 48.00
4. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 29.700 38.00
5. TURCATO, LYNN TABER, AB 29.900 28.00
6. STEWART, VAUGHN , 100.000 0.00
7. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
8. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 14.200 71.00
2. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 14.500 61.00
3. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 15.200 51.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 15.700 41.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 16.100 31.00
6. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 20.100 21.00
7. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 20.600 0.00
8. OLSON, LONNY PONOKA, AB 21.400 0.00
9. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 21.800 0.00
10. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
11. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
12. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
13. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
14. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.000 68.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 13.900 58.00
3. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 18.400 48.00
4. REEDER, BILL CARDSTON, AB 18.600 38.00
5. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
6. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
7. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
9. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.400 63.00
2. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 3.400 63.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 5.300 48.00
4. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
5. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
6. HEFFERNAN, CAROLINE CARESLAND, AB 100.000 0.00
7. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. PARSONAGE, JULIE OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
10. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 2.400 75.00
2. VAILE, GUS BABB, MT 2.500 65.00
3. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.600 55.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 2.700 40.00
5. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 2.700 40.00
6. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.800 25.00
7. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 3.400 0.00
8. RISING, DALE CRAWFORD, NE 3.500 0.00
9. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 3.500 0.00
10. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 3.600 0.00
11. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
12. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
13. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
14. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
15. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
16. BRUISED HEAD, JORDAN STANDOFF, AB 100.000 0.00
17. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
18. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
19. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 9.500 71.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 9.500 71.00
3. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 11.200 61.00
4. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 11.200 61.00
5. MARTIN, JERRY (HD) CARPENTER, WY 12.300 51.00
6. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 12.300 51.00
7. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 12.500 41.00
8. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 12.500 41.00
9. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 12.900 31.00
10. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 12.900 31.00
11. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 20.100 21.00
12. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 20.100 21.00
13. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 20.200 0.00
14. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 20.200 0.00
15. STEWART, VAUGHN (HD) , 100.000 0.00
16. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
17. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
18. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
19. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
20. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
21. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
22. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 13.200 67.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 13.200 67.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 13.700 57.00
4. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 13.700 57.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 15.400 47.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 15.400 47.00
7. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
8. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
9. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
10. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
12. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
2. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
3. MERCHANT, STEVE , 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. TUCKER (DE), MIKE (HD) , 100.000 0.00
2. DESCHAMPS (DE), LES (HL) , 100.000 0.00
3. KOVAR, MARK (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
4. KOVAR, CLARK (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 7.300 74.00
2. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 7.300 74.00
3. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 9.900 64.00
4. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 9.900 64.00
5. RUSNAK, BLAIR (HD) LOCAL, 15.000 54.00
6. RUSNACK, GLENDA (HL) , 15.000 54.00
7. HUNT, DARCY (HD) , 17.700 44.00
8. THIELEN, TOM (HL) , 17.700 44.00
9. SENOS, SEAN (HD) , 23.600 34.00
10. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 23.600 34.00
11. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
12. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
13. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
14. NOBLES, TEDDY (HL) , 100.000 0.00
15. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
17. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
18. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
19. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
20. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
21. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
22. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
23. PARSONAGE, JULIE (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
24. ATWOOD, MICHELLE (HL) CARSELAND, AB 100.000 0.00
25. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
26. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
27. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
28. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
29. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
30. STEWART, VAUGHN (HL) , 100.000 0.00
31. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
32. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. FURSETH, MYRON (HD) , 14.800 75.00
2. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 14.800 75.00
3. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 15.000 65.00
4. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 15.000 65.00
5. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 18.500 55.00
6. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 18.500 55.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 27.200 45.00
8. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 27.200 45.00
9. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
10. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
11. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
12. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
14. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
15. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
17. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
18. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
20. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
21. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
22. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
23. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
24. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
25. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
26. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
27. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
28. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
29. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
30. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
31. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
32. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 100.000 0.00
33. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00
34. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
35. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00