Scores Listing for HIGH RIVER-2SAT(04/27/2019-High River)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 13.942 67.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 14.459 57.00
3. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 14.982 47.00
4. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 15.070 37.00
5. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 15.573 27.00
6. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 15.895 17.00
7. HOLMES, NIKKI CALGARY, AB 18.984 0.00
8. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 13.999 76.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.118 66.00
3. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.138 56.00
4. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 14.416 46.00
5. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.510 36.00
6. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 14.517 26.00
7. NELSON, VAL COCHRANE, AB 14.732 0.00
8. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 14.843 0.00
9. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.309 0.00
10. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 15.369 0.00
11. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 15.381 0.00
12. HEFFERNAN, CAROLINE CARESLAND, AB 19.233 0.00
13. BROWN, TRISH CALGARY, AB 20.152 0.00
14. MCCAUGHAN, ANNETTE , 20.238 0.00
15. HODGE, LORNA , 20.852 0.00
16. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 24.751 0.00
17. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GOODINE, JUDY CARBON, AB 14.068 73.00
2. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 14.079 63.00
3. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.140 53.00
4. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.206 43.00
5. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 14.323 33.00
6. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 14.341 23.00
7. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 14.348 0.00
8. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 14.370 0.00
9. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 14.454 0.00
10. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 14.703 0.00
11. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 15.481 0.00
12. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 15.888 0.00
13. NELSON, LORRAINE PONOKA, 20.069 0.00
14. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 14.777 66.00
2. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 14.971 56.00
3. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 15.015 46.00
4. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.232 36.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 15.766 26.00
6. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 19.347 16.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 13.300 69.00
2. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 13.700 59.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 15.600 49.00
4. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 15.900 34.00
5. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 15.900 34.00
6. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 20.100 19.00
7. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 31.000 0.00
8. STEWART, VAUGHN , 33.200 0.00
9. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 11.000 73.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.300 63.00
3. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 11.400 53.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 12.900 43.00
5. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 14.800 33.00
6. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 15.000 23.00
7. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 16.100 0.00
8. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 26.200 0.00
9. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 32.700 0.00
10. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
11. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
12. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
14. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 11.900 69.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 12.300 59.00
3. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 21.600 49.00
4. RISING, DALE CRAWFORD, NE 22.300 39.00
5. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 26.500 29.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 28.300 19.00
7. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
8. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
9. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 2.800 70.00
2. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.400 60.00
3. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 6.100 50.00
4. PARSONAGE, JULIE OKOTOKS, AB 7.800 40.00
5. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 8.500 30.00
6. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
7. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
8. HEFFERNAN, CAROLINE CARESLAND, AB 100.000 0.00
9. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
10. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 2.500 79.00
2. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.600 64.00
3. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 2.600 64.00
4. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 2.700 44.00
5. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.700 44.00
6. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.800 29.00
7. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.100 0.00
8. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 3.200 0.00
9. VAILE, GUS BABB, MT 3.300 0.00
10. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 3.300 0.00
11. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 4.100 0.00
12. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 12.200 0.00
13. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
14. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
15. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
16. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
17. BRUISED HEAD, JORDAN STANDOFF, AB 100.000 0.00
18. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 100.000 0.00
19. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 9.800 72.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 9.800 72.00
3. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 12.900 62.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 12.900 62.00
5. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 13.300 52.00
6. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 13.300 52.00
7. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 15.100 42.00
8. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 15.100 42.00
9. STEWART, VAUGHN (HD) , 16.700 32.00
10. HEFFERNAN, CAROLINE (HL) CARESLAND, AB 16.700 32.00
11. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 19.500 22.00
12. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 19.500 22.00
13. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 20.500 0.00
14. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 20.500 0.00
15. DUDLEY, KEVIN (HD) RAYMOND, AB 23.300 0.00
16. COX-TROUT, CARRIE (HL) , 23.300 0.00
17. MARTIN, JERRY (HD) CARPENTER, WY 45.900 0.00
18. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 45.900 0.00
19. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
20. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
21. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
22. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
23. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
24. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 10.700 67.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 10.700 67.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 17.200 57.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 17.200 57.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 23.000 47.00
6. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 23.000 47.00
7. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
8. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
11. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
12. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
13. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 28.100 64.00
2. MERCHANT, STEVE , 100.000 0.00
3. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
4. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY (DE), KELLY (HD) MEDICINE HAT, 100.000 0.00
2. TURCATO (DE), LYNN (HL) TABER, 100.000 0.00
3. KOVAR, MARK (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
4. KOVAR, CLARK (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 8.300 76.00
2. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 8.300 76.00
3. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 8.900 66.00
4. NOBLES, TEDDY (HL) , 8.900 66.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 10.000 56.00
6. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 10.000 56.00
7. HUNT, DARCY (HD) , 12.600 46.00
8. THIELEN, TOM (HL) , 12.600 46.00
9. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 13.700 36.00
10. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 13.700 36.00
11. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 14.300 26.00
12. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 14.300 26.00
13. HEFFERNAN, CAROLINE (HD) CARESLAND, AB 14.700 0.00
14. ATWOOD, MICHELLE (HL) CARSELAND, AB 14.700 0.00
15. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 16.500 0.00
16. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 16.500 0.00
17. SENOS, SEAN (HD) , 18.500 0.00
18. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 18.500 0.00
19. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 26.000 0.00
20. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 26.000 0.00
21. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 32.200 0.00
22. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 32.200 0.00
23. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
24. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
25. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
26. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
27. RUSNAK, BLAIR (HD) LOCAL, 100.000 0.00
28. RUSNACK, GLENDA (HL) , 100.000 0.00
29. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
30. STEWART, VAUGHN (HL) , 100.000 0.00
31. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
32. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 11.000 78.00
2. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 11.000 78.00
3. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 17.300 68.00
4. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 17.300 68.00
5. FURSETH, MYRON (HD) , 23.200 58.00
6. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 23.200 58.00
7. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 24.800 48.00
8. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 24.800 48.00
9. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 26.900 38.00
10. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 26.900 38.00
11. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
12. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
15. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
16. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
17. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
18. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
19. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
20. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
21. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
22. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
23. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
24. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
25. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
26. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 100.000 0.00
27. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
28. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
29. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
30. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
31. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
32. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
33. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
34. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
35. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
36. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00