Scores Listing for HIGH RIVER-1FRI(04/26/2019-High River)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 14.416 71.00
2. HOLMES, NIKKI CALGARY, AB 14.457 61.00
3. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 14.495 51.00
4. TURNER, TASHA CALGARY, AB 14.794 41.00
5. PETERS, JENNIFER , 15.081 31.00
6. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 15.196 21.00
7. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 15.520 0.00
8. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 16.127 0.00
9. BLAND, JULIE , 16.203 0.00
10. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 19.300 0.00
11. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 20.114 0.00
12. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.125 76.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.226 66.00
3. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 14.549 56.00
4. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 14.603 46.00
5. ADIE, NADENE ROCKY VIEW COUNTY, A 14.732 36.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.747 26.00
7. LEMOINE, CONNIE AIRDRIE, AB 14.973 0.00
8. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 15.048 0.00
9. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.095 0.00
10. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.123 0.00
11. MCCAUGHAN, ANNETTE , 15.575 0.00
12. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.643 0.00
13. LEIBEL, VAL OLDS, AB 15.849 0.00
14. HEFFERNAN, CAROLINE CARESLAND, AB 19.339 0.00
15. KIMMERLY, MADELAINE NANTON, 20.509 0.00
16. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 25.464 0.00
17. BLACKMORE, MAREENA CARDSTON, 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GOODINE, JUDY CARBON, AB 14.152 73.00
2. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 14.232 63.00
3. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 14.237 53.00
4. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.281 43.00
5. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 14.311 33.00
6. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.339 23.00
7. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 14.446 0.00
8. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 14.725 0.00
9. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 14.891 0.00
10. NELSON, LORRAINE PONOKA, 14.999 0.00
11. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 15.581 0.00
12. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 15.586 0.00
13. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 20.139 0.00
14. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 14.666 67.00
2. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 14.714 57.00
3. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 14.753 47.00
4. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.490 37.00
5. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 15.508 27.00
6. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 15.614 17.00
7. HEINTZ, DORIS HIGH RIVER, AB 19.191 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 24.600 69.00
2. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 27.500 59.00
3. KATHREIN, LYLE CLARESHOLM, AB 29.400 49.00
4. TURCATO, LYNN TABER, AB 38.900 39.00
5. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 100.000 0.00
7. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
8. STEWART, VAUGHN , 100.000 0.00
9. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DELL, GREG CUT BANK, MT 13.500 73.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 14.200 63.00
3. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 17.000 53.00
4. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 17.100 43.00
5. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 18.500 33.00
6. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 23.800 23.00
7. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 25.000 0.00
8. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 28.400 0.00
9. ADIE, GLEN ROCKY VIEW COUNTY, A 34.600 0.00
10. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
11. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
12. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
13. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
14. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 14.000 64.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 14.000 64.00
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 14.700 49.00
4. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 23.200 39.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 27.900 29.00
6. RISING, DALE CRAWFORD, NE 32.200 19.00
7. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
8. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
9. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 2.700 72.00
2. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 4.500 62.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
4. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
5. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
6. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
7. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. HEFFERNAN, CAROLINE CARESLAND, AB 100.000 0.00
10. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
11. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 100.000 0.00
12. PARSONAGE, JULIE OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.300 78.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 3.000 68.00
3. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 6.100 58.00
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 13.000 43.00
5. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 13.000 43.00
6. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
7. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
9. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
10. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
11. VAILE, GUS BABB, MT 100.000 0.00
12. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
13. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
14. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
15. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
16. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
17. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
18. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY (DE), KELLY (HD) MEDICINE HAT, 12.200 0.00
2. CREASY (DE), SANDY (HL) , 12.200 0.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 23.800 52.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 23.800 52.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) ROCKY VIEW COUNTY, A 11.600 71.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 11.600 71.00
3. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 13.000 61.00
4. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 13.000 61.00
5. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 14.600 51.00
6. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 14.600 51.00
7. DUDLEY, KEVIN (HD) RAYMOND, AB 15.800 41.00
8. COX-TROUT, CARRIE (HL) , 15.800 41.00
9. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 16.000 31.00
10. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 16.000 31.00
11. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 21.900 21.00
12. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 21.900 21.00
13. STEWART, VAUGHN (HD) , 100.000 0.00
14. HEFFERNAN, CAROLINE (HL) CARESLAND, AB 100.000 0.00
15. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
16. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
17. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
18. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
19. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
20. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
21. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
22. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 21.400 67.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 21.400 67.00
3. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 26.100 57.00
4. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 26.100 57.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 27.100 47.00
6. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 27.100 47.00
7. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 28.700 37.00
8. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 28.700 37.00
9. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
12. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
13. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
14. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JACOBS, VIRGIL CALGARY, AB 18.100 64.00
2. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 27.800 54.00
3. MERCHANT, STEVE , 100.000 0.00
4. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. KOVAR, MARK (HD) SWIFT CURRENT, SK 7.500 62.00
2. KOVAR, CLARK (HL) SWIFT CURRENT, SK 7.500 62.00
3. DELL (DE), KARI LYNN (HD) , 100.000 0.00
4. DELL (DE), GREG (HL) , 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 7.700 76.00
2. KATHREIN, LYLE (HL) CLARESHOLM, AB 7.700 76.00
3. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 8.400 66.00
4. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 8.400 66.00
5. HUNT, DARCY (HD) , 9.000 56.00
6. THIELEN, TOM (HL) , 9.000 56.00
7. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 9.700 46.00
8. STEWART, VAUGHN (HL) , 9.700 46.00
9. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 14.800 36.00
10. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 14.800 36.00
11. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 16.900 26.00
12. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 16.900 26.00
13. RUSNAK, BLAIR (HD) LOCAL, 18.100 0.00
14. RUSNACK, GLENDA (HL) , 18.100 0.00
15. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 18.900 0.00
16. NOBLES, TEDDY (HL) , 18.900 0.00
17. SENOS, SEAN (HD) , 25.600 0.00
18. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 25.600 0.00
19. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
20. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
21. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
22. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
23. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
24. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
25. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
26. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
27. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
28. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
29. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
30. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
31. HEFFERNAN, CAROLINE (HD) CARESLAND, AB 100.000 0.00
32. ATWOOD, MICHELLE (HL) CARSELAND, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GRAHAM, MICHEAL (HD) CROSSFIELD, AB 10.800 78.00
2. STYNER, MARVIN (HL) CROSSFIELD, AB 10.800 78.00
3. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 13.600 68.00
4. DAYCHIEF, EVANS (HL) STANDOFF, AB 13.600 68.00
5. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 14.800 58.00
6. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 14.800 58.00
7. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 19.400 48.00
8. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 19.400 48.00
9. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 23.000 38.00
10. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 23.000 38.00
11. ADAMS, LARRY (HD) BARRHEAD, AB 27.500 28.00
12. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 27.500 28.00
13. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
14. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
15. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
16. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
17. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
18. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
19. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
20. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
21. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 100.000 0.00
22. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00
23. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
24. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
25. FURSETH, MYRON (HD) , 100.000 0.00
26. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 100.000 0.00
27. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
28. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
29. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
30. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
31. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
32. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
33. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
34. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
35. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
36. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00