Scores Listing for BROOKS 2SUN(09/09/2018-Brooks)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. HAMILTON (NM), TAMMY (N/M) LOCAL, 14.760 0.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 14.902 63.00
3. COYNE (NM), CHARLENE (N/M) LOCAL, 15.045 0.00
4. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 15.175 43.00
5. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 15.310 33.00
6. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.365 23.00
7. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 15.400 0.00
8. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 15.700 0.00
9. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.783 0.00
10. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 15.841 0.00
11. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 15.859 0.00
12. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 16.700 0.00
13. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 20.462 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.985 79.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.995 69.00
3. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 15.008 59.00
4. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.020 49.00
5. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.059 39.00
6. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 15.060 29.00
7. MATZ (NSPRA), TRACY (N/M) MISSOULA, MT 15.241 0.00
8. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.270 0.00
9. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 15.348 0.00
10. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.410 0.00
11. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 15.538 0.00
12. LEIBEL, VAL OLDS, AB 15.582 0.00
13. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 15.954 0.00
14. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 16.109 0.00
15. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 16.794 0.00
16. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 20.070 0.00
17. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 20.148 0.00
18. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 20.783 0.00
19. BROWN, TRISH CALGARY, AB 21.956 0.00
20. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.613 68.00
2. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.830 58.00
3. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 14.903 48.00
4. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 15.196 38.00
5. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 15.235 28.00
6. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.380 18.00
7. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 15.458 0.00
8. DAY (NM), DELORES (N/M) WILDWOOD, AB 25.354 0.00
9. SCHLENKER (NM), PEGGY (N/M) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 14.960 65.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 15.764 55.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.886 45.00
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 16.346 35.00
5. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 20.825 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 11.100 71.00
2. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 13.100 56.00
3. TURCATO, LYNN TABER, AB 13.100 56.00
4. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 13.800 41.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 14.400 31.00
6. OLSON, LONNY PONOKA, AB 19.000 21.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 28.400 0.00
8. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
10. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
11. HOFER, MERVIN , 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DELL, GREG CUT BANK, MT 12.600 73.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 13.000 58.00
3. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 13.000 58.00
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 14.000 43.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 14.500 33.00
6. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 14.600 23.00
7. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 16.600 0.00
8. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 19.900 0.00
9. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 100.000 0.00
10. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
11. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
13. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.400 66.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 13.400 56.00
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 16.200 46.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 42.300 36.00
5. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
6. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 3.500 73.00
2. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.800 63.00
3. LEIBEL, VAL OLDS, AB 4.500 53.00
4. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 4.720 43.00
5. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 14.300 33.00
6. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
7. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
11. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
12. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
13. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 3.000 71.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 3.500 56.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 3.500 56.00
4. RISING, DALE CRAWFORD, NE 3.600 41.00
5. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 13.000 31.00
6. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
7. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
9. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
10. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 100.000 0.00
11. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 10.800 65.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 10.800 65.00
3. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 12.100 55.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 12.100 55.00
5. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 13.500 40.00
6. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 13.500 40.00
7. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 13.500 40.00
8. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 13.500 40.00
9. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 9.500 72.00
2. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 9.500 72.00
3. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 10.500 62.00
4. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 10.500 62.00
5. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 13.400 52.00
6. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 13.400 52.00
7. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 14.200 42.00
8. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 14.200 42.00
9. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 15.300 32.00
10. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 15.300 32.00
11. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 18.700 22.00
12. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 18.700 22.00
13. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 22.000 0.00
14. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 22.000 0.00
15. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
16. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
17. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
18. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
19. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
20. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
21. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
22. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
23. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
24. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 10.200 65.00
2. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 10.200 65.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 10.400 55.00
4. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 10.400 55.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 11.100 45.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 11.100 45.00
7. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 11.600 35.00
8. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 11.600 35.00
9. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 16.700 25.00
10. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 16.700 25.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. PEITZER (NM), ROBERT (HD) (N/M) LOCAL, 17.200 0.00
2. BROST (NM), MALCOLM (HL) (N/M) LOCAL, 17.200 0.00
3. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
5. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
6. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
7. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
8. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 7.700 75.00
2. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 7.700 75.00
3. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 9.500 65.00
4. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 9.500 65.00
5. ODDAN (NM), BLAINE (HD) (N/M) SWIFT CURRENT, SK 16.800 0.00
6. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 16.800 55.00
7. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 21.100 45.00
8. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 21.100 45.00
9. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
10. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
11. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
12. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
13. HOFER, MERVIN (HD) , 100.000 0.00
14. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
15. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
16. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
19. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
20. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
21. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
22. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
23. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
24. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
25. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
26. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
27. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
28. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
29. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
30. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
31. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
32. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 8.700 73.00
2. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 8.700 73.00
3. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 13.800 63.00
4. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 13.800 63.00
5. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 14.700 53.00
6. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 14.700 53.00
7. FERGUSON (NM), RICHARD (HD) (N/M) LOCAL, 14.800 0.00
8. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 14.800 43.00
9. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 15.400 33.00
10. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 15.400 33.00
11. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 16.800 23.00
12. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 16.800 23.00
13. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 40.900 0.00
14. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 40.900 0.00
15. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
16. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
17. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
18. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
19. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
20. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
21. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
22. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
23. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
24. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
25. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
26. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00