Scores Listing for BROOKS 1SAT(09/08/2018-Brooks)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. COYNE (NM), CHARLENE (N/M) LOCAL, 14.758 0.00
2. HAMILTON (NM), TAMMY (N/M) LOCAL, 14.801 0.00
3. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 15.006 53.00
4. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.248 43.00
5. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.425 33.00
6. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 15.474 23.00
7. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.686 0.00
8. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 15.779 0.00
9. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 15.995 0.00
10. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 17.366 0.00
11. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 20.031 0.00
12. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 20.384 0.00
13. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 20.413 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MATZ (NSPRA), TRACY (N/M) MISSOULA, MT 14.990 0.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 15.001 70.00
3. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.089 60.00
4. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 15.102 50.00
5. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 15.176 40.00
6. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 15.177 30.00
7. LEIBEL, VAL OLDS, AB 15.198 0.00
8. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 15.219 0.00
9. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.242 0.00
10. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.246 0.00
11. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 15.269 0.00
12. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 15.386 0.00
13. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.882 0.00
14. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 15.936 0.00
15. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 16.222 0.00
16. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 19.529 0.00
17. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 20.441 0.00
18. BROWN, TRISH CALGARY, AB 20.577 0.00
19. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 20.654 0.00
20. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 21.560 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.665 69.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.759 59.00
3. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 14.844 49.00
4. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 15.169 39.00
5. SCHLENKER (NM), PEGGY (N/M) MEDICINE HAT, AB 15.245 0.00
6. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 15.351 19.00
7. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 15.361 0.00
8. DAY (NM), DELORES (N/M) WILDWOOD, AB 15.453 0.00
9. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.565 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 14.842 65.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 15.711 55.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.965 45.00
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 16.406 35.00
5. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 16.800 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 10.400 71.00
2. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 12.000 61.00
3. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 15.300 51.00
4. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 16.200 41.00
5. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 25.500 31.00
6. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 29.800 21.00
7. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 51.600 0.00
8. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
9. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
10. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
11. HOFER, MERVIN , 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 10.800 73.00
2. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 11.300 63.00
3. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 12.600 53.00
4. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 13.200 43.00
5. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 14.100 28.00
6. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 14.100 28.00
7. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 14.600 0.00
8. DELL, GREG CUT BANK, MT 15.000 0.00
9. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 15.800 0.00
10. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 27.300 0.00
11. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
12. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
13. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 13.400 66.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 14.000 56.00
3. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 28.800 46.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 3.200 73.00
2. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 3.800 63.00
3. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 4.400 53.00
4. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 4.900 43.00
5. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 6.000 33.00
6. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 13.100 23.00
7. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 15.100 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
9. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
10. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
11. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
12. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
13. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.100 72.00
2. HICKEN, JACK STIRLING, AB 4.000 57.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 4.000 57.00
4. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 4.100 42.00
5. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 6.800 32.00
6. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 12.500 22.00
7. HOOD, BOB BUSBY, AB 13.100 0.00
8. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
9. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
10. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
11. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
12. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 10.900 65.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 10.900 65.00
3. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 12.800 55.00
4. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 12.800 55.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 16.100 45.00
6. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 16.100 45.00
7. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 36.500 35.00
8. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 36.500 35.00
9. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 11.500 67.00
2. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 11.500 67.00
3. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 11.500 67.00
4. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 11.500 67.00
5. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 15.000 52.00
6. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 15.000 52.00
7. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 16.000 42.00
8. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 16.000 42.00
9. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 17.700 32.00
10. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 17.700 32.00
11. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 20.300 22.00
12. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 20.300 22.00
13. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 20.600 0.00
14. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 20.600 0.00
15. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
16. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
17. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
18. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
19. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
20. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 100.000 0.00
21. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
22. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
23. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
24. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.200 65.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 9.200 65.00
3. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 11.200 55.00
4. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 11.200 55.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 13.300 45.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 13.300 45.00
7. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 17.600 35.00
8. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 17.600 35.00
9. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
10. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 24.400 64.00
2. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 24.400 64.00
3. PEITZER (NM), ROBERT (HD) (N/M) LOCAL, 27.100 0.00
4. BROST (NM), MALCOLM (HL) (N/M) LOCAL, 27.100 0.00
5. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
6. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
7. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN (NM), BLAINE (HD) (N/M) SWIFT CURRENT, SK 9.700 0.00
2. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 9.700 75.00
3. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 18.900 65.00
4. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 18.900 65.00
5. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 23.000 55.00
6. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 23.000 55.00
7. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
8. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
9. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
11. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
12. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
13. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
14. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
15. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
16. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
19. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
20. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
21. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
22. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
23. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
24. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
25. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
26. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
27. HOFER, MERVIN (HD) , 100.000 0.00
28. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
29. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
30. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
31. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
32. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 10.200 73.00
2. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 10.200 73.00
3. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 11.100 63.00
4. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 11.100 63.00
5. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 15.500 53.00
6. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 15.500 53.00
7. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 17.400 43.00
8. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 17.400 43.00
9. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 19.700 33.00
10. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 19.700 33.00
11. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
12. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
13. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
14. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
15. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
16. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
17. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
18. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
19. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
20. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
21. FERGUSON (NM), RICHARD (HD) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
22. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
23. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
24. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
25. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
26. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00