Scores Listing for CARDSTON 2SUN(09/02/2018-Cardston)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 14.509 70.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 14.620 60.00
3. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 14.671 50.00
4. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 14.707 40.00
5. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 14.709 30.00
6. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 14.778 20.00
7. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 15.157 0.00
8. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 15.568 0.00
9. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 15.720 0.00
10. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 16.174 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.288 80.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.343 70.00
3. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 14.382 60.00
4. LEIBEL, VAL OLDS, AB 14.515 50.00
5. NELSON, VAL COCHRANE, AB 14.525 40.00
6. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 14.585 30.00
7. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 14.670 0.00
8. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 14.694 0.00
9. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 14.846 0.00
10. MATZ (NSPRA), TRACY (N/M) MISSOULA, MT 14.849 0.00
11. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 14.869 0.00
12. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.919 0.00
13. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 14.923 0.00
14. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 14.980 0.00
15. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 15.053 0.00
16. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 15.394 0.00
17. KIMMERLY (NM), MADELAINE (N/M) LOCAL, 15.699 0.00
18. BLACKMORE (NM), MAREENA (N/M) CARDSTON, 19.113 0.00
19. BROWN, TRISH CALGARY, AB 19.980 0.00
20. GOODINE, JUDY CARBON, AB 20.005 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.391 68.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.511 58.00
3. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 14.642 48.00
4. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 14.728 38.00
5. ENTZ (NSPRA), DEBBIE (N/M) BROWNING, 14.945 0.00
6. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.020 18.00
7. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 19.793 0.00
8. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 20.484 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 14.653 65.00
2. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.321 55.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.366 45.00
4. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 15.492 35.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 17.695 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 11.600 72.00
2. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 15.600 62.00
3. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 30.400 52.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 39.400 42.00
5. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
6. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
7. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
9. HOFER, MERVIN , 100.000 0.00
10. CONTWAY, ROSS FORT SHAW, MT 100.000 0.00
11. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
12. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DELL, GREG CUT BANK, MT 13.600 73.00
2. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 15.500 63.00
3. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 24.900 53.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 30.300 43.00
5. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 38.300 33.00
6. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
7. ENTZ (NSPRA), JOHN (N/M) BROWNING, 100.000 0.00
8. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
9. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
10. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
11. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
12. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
13. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.900 68.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 15.300 58.00
3. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 16.200 48.00
4. TYLER, KARL MISSOULA, MT 16.700 38.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
7. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
8. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, TRACI BABB, MT 2.200 74.00
2. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.100 64.00
3. TYLER, DONNA MISSOULA, MT 13.000 54.00
4. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 34.200 44.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
8. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
10. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
11. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
12. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
13. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
14. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
15. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 3.100 74.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 3.300 64.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.500 54.00
4. TYLER, KARL MISSOULA, MT 12.000 44.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 13.000 34.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 13.100 24.00
7. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 100.000 0.00
8. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
9. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
10. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
11. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
12. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
13. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
14. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 12.500 64.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 12.500 64.00
3. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 19.600 54.00
4. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 19.600 54.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
6. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
7. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
8. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
9. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
10. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 20.100 73.00
2. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 20.100 73.00
3. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 20.200 63.00
4. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 20.200 63.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 21.300 53.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 21.300 53.00
7. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 21.700 43.00
8. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 21.700 43.00
9. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 22.500 33.00
10. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 22.500 33.00
11. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 24.600 23.00
12. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 24.600 23.00
13. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
14. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
15. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
16. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
17. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
18. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
19. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
20. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
21. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
22. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
23. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
24. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
25. CONTWAY, ROSS (HD) FORT SHAW, MT 100.000 0.00
26. CONTWAY, TINA (HL) FORT SHAW, MT 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
2. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
3. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
4. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
5. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
6. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
7. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
8. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
9. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
10. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
11. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
12. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 19.600 62.00
2. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 13.100 63.00
2. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 13.100 63.00
3. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
4. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
5. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
8. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 7.800 78.00
2. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 7.800 78.00
3. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 9.500 68.00
4. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 9.500 68.00
5. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 12.200 58.00
6. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 12.200 58.00
7. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 15.400 48.00
8. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 15.400 48.00
9. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 23.000 38.00
10. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 23.000 38.00
11. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 100.000 0.00
12. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
13. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
14. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
15. HOFER, MERVIN (HD) , 100.000 0.00
16. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
17. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
18. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
19. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
20. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
21. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
22. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
23. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
24. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
25. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
26. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
27. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
28. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
29. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
30. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
31. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
32. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
33. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
34. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
35. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
36. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 9.500 75.00
2. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 9.500 75.00
3. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 13.600 65.00
4. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 13.600 65.00
5. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 14.000 55.00
6. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 14.000 55.00
7. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 14.400 45.00
8. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 14.400 45.00
9. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 15.900 35.00
10. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 15.900 35.00
11. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
12. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
13. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
14. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
15. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
16. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
17. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
18. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
19. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
20. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
21. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
22. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
23. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
24. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
25. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
26. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
27. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
28. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
29. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
30. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00