Scores Listing for CARDSTON 1SAT(09/01/2018-Cardston)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 14.635 70.00
2. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 14.664 60.00
3. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 14.783 45.00
4. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 14.783 45.00
5. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 14.880 30.00
6. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 15.059 20.00
7. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 15.465 0.00
8. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 15.548 0.00
9. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.584 0.00
10. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 16.222 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.491 80.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.572 70.00
3. NELSON, VAL COCHRANE, AB 14.686 60.00
4. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 14.730 50.00
5. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.731 40.00
6. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 14.764 30.00
7. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 14.799 0.00
8. LEIBEL, VAL OLDS, AB 14.823 0.00
9. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 14.839 0.00
10. MATZ (NSPRA), TRACY (N/M) MISSOULA, MT 15.023 0.00
11. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 15.091 0.00
12. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 15.126 0.00
13. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.163 0.00
14. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 15.276 0.00
15. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.308 0.00
16. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.449 0.00
17. KIMMERLY (NM), MADELAINE (N/M) LOCAL, 16.277 0.00
18. BLACKMORE (NM), MAREENA (N/M) CARDSTON, 19.082 0.00
19. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 19.892 0.00
20. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 20.621 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.347 68.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 14.659 58.00
3. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 14.743 48.00
4. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 14.876 38.00
5. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 15.123 28.00
6. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 15.293 18.00
7. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 15.702 0.00
8. ENTZ (NSPRA), DEBBIE (N/M) BROWNING, 19.157 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 15.158 65.00
2. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.167 55.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.664 45.00
4. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 16.620 35.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 16.757 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 10.600 72.00
2. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 12.200 62.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 14.600 52.00
4. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 21.500 42.00
5. CONTWAY, ROSS FORT SHAW, MT 29.400 32.00
6. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
7. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
8. HOFER, MERVIN , 100.000 0.00
9. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
10. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
11. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
12. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ENTZ (NSPRA), JOHN (N/M) BROWNING, 12.100 0.00
2. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 18.300 63.00
3. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 22.400 48.00
4. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 22.400 48.00
5. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 28.200 33.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 32.500 23.00
7. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 34.000 0.00
8. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
9. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 100.000 0.00
11. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
12. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
13. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 10.700 67.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 12.500 57.00
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 16.500 47.00
4. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 18.100 37.00
5. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 19.900 27.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
7. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 4.300 73.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 5.800 63.00
3. LEIBEL, VAL OLDS, AB 6.800 53.00
4. VAILE, TRACI BABB, MT 13.300 43.00
5. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 13.800 33.00
6. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
7. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
8. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
9. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
10. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
11. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
12. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
13. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
14. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 3.400 74.00
2. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 4.300 64.00
3. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 11.600 54.00
4. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 12.800 44.00
5. HOOD, BOB BUSBY, AB 13.100 34.00
6. HICKEN, JACK STIRLING, AB 18.000 24.00
7. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
8. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
11. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
12. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
13. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
14. VENNARD, LAVERNE SUNDRE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 17.800 64.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 17.800 64.00
3. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 19.700 54.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 19.700 54.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
7. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
8. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
9. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
10. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 9.000 74.00
2. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 9.000 74.00
3. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 11.600 64.00
4. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 11.600 64.00
5. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 15.100 54.00
6. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 15.100 54.00
7. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 18.400 44.00
8. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 18.400 44.00
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 23.000 34.00
10. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 23.000 34.00
11. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 24.200 24.00
12. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 24.200 24.00
13. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
14. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
15. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
17. LYNCH, JESSE (HD) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
18. ACKERMAN (NM), BONNIE (HL) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
19. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
21. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
22. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 100.000 0.00
23. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
24. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
25. CONTWAY, ROSS (HD) FORT SHAW, MT 100.000 0.00
26. CONTWAY, TINA (HL) FORT SHAW, MT 100.000 0.00
27. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
28. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 12.500 65.00
2. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 12.500 65.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 12.700 55.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 12.700 55.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 20.200 45.00
6. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 20.200 45.00
7. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 23.500 35.00
8. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 23.500 35.00
9. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 6.500 61.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
2. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 9.100 63.00
2. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 9.100 63.00
3. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
4. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
7. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 7.500 78.00
2. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 7.500 78.00
3. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 12.500 68.00
4. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 12.500 68.00
5. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 12.600 58.00
6. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 12.600 58.00
7. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 12.800 48.00
8. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 12.800 48.00
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 13.400 38.00
10. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 13.400 38.00
11. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 14.200 28.00
12. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 14.200 28.00
13. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 15.600 0.00
14. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 15.600 0.00
15. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 19.500 0.00
16. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 19.500 0.00
17. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
18. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
19. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
20. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
21. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
22. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
23. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
24. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
25. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
26. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
27. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
28. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
29. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
30. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
31. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
32. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
33. HOFER, MERVIN (HD) , 100.000 0.00
34. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
35. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
36. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 9.000 74.00
2. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 9.000 74.00
3. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 10.600 64.00
4. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 10.600 64.00
5. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 13.900 54.00
6. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 13.900 54.00
7. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 15.500 44.00
8. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 15.500 44.00
9. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 18.500 34.00
10. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 18.500 34.00
11. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
12. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
13. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
14. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
15. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
16. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
17. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
18. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
19. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
20. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
21. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
22. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
23. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
24. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
25. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
26. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
27. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
28. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00