Scores Listing for BOWDEN 2TUE(08/07/2018-Bowden)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 17.382 71.00
2. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 17.516 61.00
3. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 17.608 51.00
4. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 17.818 41.00
5. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 17.955 31.00
6. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 18.023 21.00
7. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 18.122 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 18.263 0.00
9. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 18.378 0.00
10. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 18.523 0.00
11. WEIR, STACIE-RAE CALGARY, AB 19.751 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 17.183 77.00
2. NELSON, VAL COCHRANE, AB 17.300 67.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 17.330 57.00
4. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 17.414 47.00
5. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 17.548 37.00
6. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.673 27.00
7. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 17.705 0.00
8. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 17.762 0.00
9. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 17.769 0.00
10. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 18.165 0.00
11. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 18.407 0.00
12. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 18.671 0.00
13. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 18.799 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 18.904 0.00
15. BROWN, TRISH CALGARY, AB 22.979 0.00
16. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 25.402 0.00
17. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 26.652 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 16.689 70.00
2. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 17.051 60.00
3. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 17.076 50.00
4. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 17.202 40.00
5. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 17.818 30.00
6. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 18.189 20.00
7. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 18.355 0.00
8. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 23.776 0.00
9. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 24.266 0.00
10. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 27.650 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, SANDY BUSBY, AB 18.024 62.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 20.719 52.00
BULL RIDING 40-49
Place Member Name City Score Points
1. FAVEL, BRANDEN (N/M) PAYNTON, SK 0.0 0.00
2. BRAYBROOK, ROY OLDS, AB 0.0 0.00
3. GRINEAGE, JR PINCHER CREEK, AB 0.0 0.00
4. THOMAS, CHRIS CONCORD, NC 0.0 0.00
BULL RIDING 50+
Place Member Name City Score Points
1. ASHTON, KENN JACOBSON, MN 0.0 0.00
2. COATES, MONTI ITUNA, SK 0.0 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE (DE), GLEN (N/M) DE, 25.900 0.00
2. MACLEOD, DEAN PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 9.500 71.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 11.500 61.00
3. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 12.200 51.00
4. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 14.700 36.00
5. OLSON, LONNY PONOKA, AB 14.700 36.00
6. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 20.800 21.00
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 31.300 0.00
8. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
9. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
10. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
11. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 14.000 71.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 14.300 56.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 14.300 56.00
4. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 16.600 41.00
5. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 17.300 31.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 19.400 21.00
7. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 23.100 0.00
8. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 29.700 0.00
9. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
11. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 12.500 66.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 12.600 56.00
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 12.900 46.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 16.900 36.00
5. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 24.500 26.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.400 76.00
2. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 4.200 66.00
3. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 4.700 56.00
4. LEIBEL, VAL OLDS, AB 5.200 46.00
5. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
6. GRAYSON, KIM OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
9. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
10. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
11. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
12. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
13. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
14. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
15. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
16. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 3.300 69.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 12.800 59.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 13.200 49.00
4. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
5. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
6. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
7. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
8. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 12.600 65.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 12.600 65.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 12.900 55.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 12.900 55.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 20.700 45.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 20.700 45.00
7. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 22.600 35.00
8. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 22.600 35.00
9. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 23.300 25.00
10. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 23.300 25.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 9.700 73.00
2. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 9.700 73.00
3. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 10.800 63.00
4. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 10.800 63.00
5. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 13.600 53.00
6. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 13.600 53.00
7. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 13.700 43.00
8. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 13.700 43.00
9. HELMIG, TREVOR (HD) OKOTOKS, AB 14.900 33.00
10. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 14.900 33.00
11. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 18.000 23.00
12. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 18.000 23.00
13. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 19.700 0.00
14. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 19.700 0.00
15. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 19.900 0.00
16. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 19.900 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 24.200 0.00
18. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 24.200 0.00
19. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 26.200 0.00
20. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 26.200 0.00
21. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
22. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 100.000 0.00
23. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
24. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
25. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
26. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 11.400 64.00
2. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 11.400 64.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 11.500 54.00
4. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 11.500 54.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 13.300 44.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 13.300 44.00
7. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 20.100 34.00
8. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 20.100 34.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 7.200 61.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 11.300 62.00
2. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 25.100 66.00
2. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 25.100 66.00
3. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
4. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
5. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
6. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
7. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. CRUIKSHANK, GREG (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
9. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
10. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
12. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 7.600 76.00
2. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 7.600 76.00
3. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 12.500 66.00
4. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 12.500 66.00
5. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 13.300 56.00
6. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 13.300 56.00
7. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 14.000 46.00
8. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 14.000 46.00
9. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 15.300 31.00
10. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 15.300 31.00
11. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 15.300 31.00
12. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 15.300 31.00
13. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 16.400 0.00
14. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 16.400 0.00
15. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
16. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
17. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
18. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
19. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
20. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
21. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
22. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
23. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
24. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
25. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
26. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
27. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
28. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 100.000 0.00
29. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
30. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
31. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
32. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 16.400 72.00
2. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 16.400 72.00
3. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 18.200 62.00
4. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 18.200 62.00
5. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
6. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
7. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
8. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
10. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
12. LEVINE, DAN (HL) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
13. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
14. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
15. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
16. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
17. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
18. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
19. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
20. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
21. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
22. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 100.000 0.00
23. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
24. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00