Scores Listing for BOWDEN 1MON(08/06/2018-Bowden)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAURER, CHYANNE DRUMHELLER, AB 17.327 72.00
2. SCHNEIDMILLER, MAXINE (N/M) NM, 17.553 0.00
3. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 17.630 52.00
4. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 18.110 42.00
5. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 18.114 32.00
6. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 18.152 22.00
7. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 18.158 0.00
8. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 18.289 0.00
9. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 18.580 0.00
10. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 18.594 0.00
11. WEIR, STACIE-RAE CALGARY, AB 19.419 0.00
12. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 19.976 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. NELSON, VAL COCHRANE, AB 17.090 77.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 17.094 67.00
3. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.333 57.00
4. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 17.376 47.00
5. GOODINE, JUDY CARBON, AB 17.403 37.00
6. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 17.449 27.00
7. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.507 0.00
8. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 17.564 0.00
9. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 17.881 0.00
10. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 18.110 0.00
11. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 18.442 0.00
12. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 18.551 0.00
13. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 18.553 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 18.795 0.00
15. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 22.363 0.00
16. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 22.598 0.00
17. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 22.827 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 17.340 73.00
2. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 17.457 63.00
3. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 17.524 53.00
4. MAYNES, BARB (N/M) NM, 17.632 0.00
5. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 17.639 33.00
6. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 17.894 23.00
7. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 17.974 0.00
8. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 18.379 0.00
9. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 18.421 0.00
10. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 18.727 0.00
11. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 18.914 0.00
12. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 22.498 0.00
13. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 23.671 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, SANDY BUSBY, AB 17.964 62.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 18.496 52.00
BULL RIDING 40-49
Place Member Name City Score Points
1. FAVEL, BRANDEN (N/M) PAYNTON, SK 0.0 0.00
2. JENSEN, STEVE (N/M) NM, 0.0 0.00
3. BRAYBROOK, ROY OLDS, AB 0.0 0.00
4. THOMAS, CHRIS CONCORD, NC 0.0 0.00
5. GRINEAGE, JR PINCHER CREEK, AB 0.0 0.00
BULL RIDING 50+
Place Member Name City Score Points
1. COATES, MONTI ITUNA, SK 0.0 0.00
2. ASHTON, KENN JACOBSON, MN 0.0 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO (DE), LYNN (N/M) DE, 100.000 0.00
2. MACLEOD, DEAN PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 11.300 71.00
2. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 12.100 61.00
3. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 13.200 51.00
4. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 14.100 41.00
5. OLSON, LONNY PONOKA, AB 37.000 31.00
6. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
11. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, GUY CLARESHOLM, AB 11.600 70.00
2. DELL, GREG CUT BANK, MT 14.500 60.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 14.900 50.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 16.500 40.00
5. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
6. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
7. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
8. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 9.700 66.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 15.400 56.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 17.300 46.00
4. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 27.500 36.00
5. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 4.500 76.00
2. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 4.800 66.00
3. VAILE, TRACI BABB, MT 5.300 56.00
4. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 7.600 46.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 14.700 36.00
6. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
7. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
8. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
11. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
12. GRAYSON, KIM OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
15. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
16. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 3.100 69.00
2. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 4.300 59.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 4.500 49.00
4. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 12.500 39.00
5. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
7. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
9. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 11.400 65.00
2. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 11.400 65.00
3. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 13.300 55.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 13.300 55.00
5. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 18.500 45.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 18.500 45.00
7. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 25.800 35.00
8. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 25.800 35.00
9. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
10. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 10.800 74.00
2. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 10.800 74.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 13.000 64.00
4. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 13.000 64.00
5. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 14.000 54.00
6. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 14.000 54.00
7. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 16.500 44.00
8. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 16.500 44.00
9. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 22.800 34.00
10. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 22.800 34.00
11. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. HELMIG, TREVOR (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
14. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
15. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
16. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
17. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
18. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
19. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
20. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
21. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
22. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
23. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
24. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
25. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
26. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
27. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 100.000 0.00
28. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 13.100 64.00
2. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 13.100 64.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 14.600 54.00
4. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 14.600 54.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 20.700 44.00
6. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 20.700 44.00
7. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
8. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 10.400 61.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
2. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 34.100 66.00
2. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 34.100 66.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
5. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. CRUIKSHANK, GREG (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
9. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
10. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
11. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
12. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 7.300 75.00
2. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 7.300 75.00
3. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 8.000 65.00
4. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 8.000 65.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 10.900 55.00
6. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 10.900 55.00
7. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 11.700 45.00
8. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 11.700 45.00
9. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 16.100 35.00
10. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 16.100 35.00
11. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 17.100 25.00
12. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 17.100 25.00
13. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 18.500 0.00
14. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 18.500 0.00
15. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
16. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
17. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
18. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
19. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
20. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
21. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
22. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
23. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
24. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
25. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
26. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
27. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
28. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
29. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
30. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 14.200 73.00
2. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 14.200 73.00
3. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 14.800 63.00
4. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 14.800 63.00
5. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 19.300 53.00
6. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 19.300 53.00
7. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 23.800 43.00
8. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 23.800 43.00
9. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
10. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
11. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
12. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
13. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
14. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
15. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
16. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
17. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
18. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
19. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
21. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
22. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
23. MCALLISTER, ROGER (HD) (N/M) INNISFAIL, 100.000 0.00
24. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
25. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
26. LEVINE, DAN (HL) WOLF CREEK, MT 100.000 0.00