Scores Listing for WETASKIWIN 2SUN(08/05/2018-Wetaskiwin)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 18.417 70.00
2. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 18.757 60.00
3. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 18.770 50.00
4. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 18.915 40.00
5. MOREN, KRYSTAL (N/M) WETASKIWIN, 19.353 0.00
6. SHANTZ, GINA (N/M) NM, 19.406 0.00
7. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 19.542 0.00
8. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 19.901 0.00
9. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 19.914 0.00
10. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 21.139 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 18.305 75.00
2. NELSON, VAL COCHRANE, AB 18.311 65.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 18.413 55.00
4. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 18.631 45.00
5. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.735 35.00
6. BROWN, TRISH CALGARY, AB 18.889 25.00
7. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 18.923 0.00
8. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 18.935 0.00
9. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 18.963 0.00
10. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 19.007 0.00
11. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 19.052 0.00
12. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 19.196 0.00
13. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 19.596 0.00
14. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 20.098 0.00
15. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 23.537 0.00
16. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 18.281 72.00
2. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 18.339 62.00
3. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 18.349 52.00
4. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 18.477 42.00
5. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 18.479 32.00
6. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 18.510 22.00
7. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 19.151 0.00
8. NELSON, LORRAINE (N/M) PONOKA, 19.421 0.00
9. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 19.581 0.00
10. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 19.797 0.00
11. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 19.947 0.00
12. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 21.188 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. OLSON (DE), LONNY (N/M) DE, 34.000 0.00
2. MACLEOD, DEAN PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 16.100 70.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 17.200 60.00
3. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
4. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
5. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
6. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
9. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
10. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 14.700 69.00
2. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 14.900 59.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 15.600 49.00
4. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 17.700 39.00
5. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 28.000 29.00
6. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
7. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
8. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
9. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 14.900 66.00
2. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 15.300 56.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 19.200 46.00
4. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 20.900 36.00
5. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 30.100 26.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.700 74.00
2. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 4.100 64.00
3. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 4.500 54.00
4. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 6.900 44.00
5. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 7.600 34.00
6. VAILE, TRACI BABB, MT 7.900 24.00
7. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
8. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
9. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
11. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
12. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
13. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
15. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.200 69.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 3.100 59.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 3.300 49.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 13.300 39.00
5. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
7. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
8. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
9. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 11.800 65.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 11.800 65.00
3. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 14.300 55.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 14.300 55.00
5. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 15.600 45.00
6. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 15.600 45.00
7. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
8. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
9. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
10. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 11.400 72.00
2. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 11.400 72.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 17.300 62.00
4. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 17.300 62.00
5. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 19.100 52.00
6. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 19.100 52.00
7. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 19.500 42.00
8. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 19.500 42.00
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 19.900 32.00
10. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 19.900 32.00
11. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 22.700 22.00
12. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 22.700 22.00
13. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 29.000 0.00
14. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 29.000 0.00
15. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
16. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
17. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
19. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
20. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
21. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
22. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
23. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
24. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 11.500 64.00
2. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 11.500 64.00
3. REEDER, BILL (HD) CARDSTON, AB 11.900 54.00
4. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 11.900 54.00
5. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 17.300 44.00
6. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 17.300 44.00
7. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 20.300 34.00
8. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 20.300 34.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 100.000 0.00
2. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 18.300 65.00
2. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 18.300 65.00
3. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 19.800 55.00
4. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 19.800 55.00
5. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
6. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
7. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
8. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
9. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
10. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.300 73.00
2. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 8.300 73.00
3. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 10.200 63.00
4. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 10.200 63.00
5. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 14.100 53.00
6. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 14.100 53.00
7. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 14.200 43.00
8. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 14.200 43.00
9. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 14.400 33.00
10. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 14.400 33.00
11. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 14.900 23.00
12. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 14.900 23.00
13. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 19.000 0.00
14. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 19.000 0.00
15. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 24.500 0.00
16. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 24.500 0.00
17. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
19. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
20. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
21. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
22. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
23. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
24. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
25. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
26. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
27. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
28. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 16.200 73.00
2. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 16.200 73.00
3. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 19.500 63.00
4. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 19.500 63.00
5. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 21.900 53.00
6. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 21.900 53.00
7. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 23.500 43.00
8. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 23.510 43.00
9. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
10. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 100.000 0.00
11. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
12. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
15. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
16. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
17. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
18. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
19. MONEA, BOYD (HD) (N/M) WETASKIWIN, 100.000 0.00
20. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
21. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
22. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
23. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
24. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
25. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
26. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00