Scores Listing for WETASKIWIN 1SAT(08/04/2018-Wetaskiwin)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 18.194 70.00
2. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 18.447 60.00
3. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 19.066 50.00
4. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 19.711 40.00
5. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 19.751 30.00
6. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 19.779 20.00
7. SHANTZ, GINA (N/M) NM, 20.705 0.00
8. BRAITHWAITE, TAMMY (N/M) WETASKIWIN, AB 21.145 0.00
9. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 21.508 0.00
10. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 23.921 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 18.169 76.00
2. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 18.291 66.00
3. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 18.637 56.00
4. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.710 46.00
5. NELSON, VAL COCHRANE, AB 18.742 36.00
6. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 18.783 26.00
7. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 18.816 0.00
8. GOODINE, JUDY CARBON, AB 18.900 0.00
9. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 18.907 0.00
10. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 19.330 0.00
11. GULICK (NM), TRACY (N/M) WETASKIWIN, AB 19.451 0.00
12. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 19.648 0.00
13. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 20.228 0.00
14. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 21.089 0.00
15. LEIBEL, VAL OLDS, AB 21.146 0.00
16. BROWN, TRISH CALGARY, AB 23.873 0.00
17. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 18.214 72.00
2. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 18.270 62.00
3. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 18.417 52.00
4. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 18.512 42.00
5. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 18.521 32.00
6. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 18.953 22.00
7. VOLK, CONNIE SUNDRE, AB 19.013 0.00
8. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 19.266 0.00
9. NELSON, LORRAINE (N/M) PONOKA, 19.363 0.00
10. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 20.251 0.00
11. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 20.301 0.00
12. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 22.011 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CLEMMER (NE), NYLE (N/M) WETASKIWIN, AB 15.100 0.00
2. MACLEOD, DEAN PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 10.600 71.00
2. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 11.500 61.00
3. GULICK, GORDON (N/M) WETASKIWIN, AB 14.500 0.00
4. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 17.600 41.00
5. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 17.800 31.00
6. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 17.900 21.00
7. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
8. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
9. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
10. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
11. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 10.800 64.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 10.800 64.00
3. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 13.200 49.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 18.600 39.00
5. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 38.700 29.00
6. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
7. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
8. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
9. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 24.500 66.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 100.000 0.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
4. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.000 75.00
2. VAILE, TRACI BABB, MT 3.100 65.00
3. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 4.200 55.00
4. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 4.300 45.00
5. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 5.500 35.00
6. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 5.600 25.00
7. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 6.700 0.00
8. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
10. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
11. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
12. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
13. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
14. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
15. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.500 68.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.700 58.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.900 48.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 3.200 38.00
5. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 3.400 28.00
6. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 3.800 18.00
7. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 4.400 0.00
8. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. DELL, GREG (HD) CUT BANK, MT 11.700 66.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 11.700 66.00
3. CLEMMER (NE), NYLE (HD) (N/M) WETASKIWIN, AB 12.200 0.00
4. BRAITHWAITE, TAMMY (HL) (N/M) WETASKIWIN, AB 12.200 0.00
5. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 14.500 46.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 14.500 46.00
7. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 21.100 36.00
8. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 21.100 36.00
9. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 41.900 26.00
10. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 41.900 26.00
11. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
12. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 10.900 73.00
2. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 10.900 73.00
3. GULICK, GORDON (HD) (N/M) WETASKIWIN, AB 11.100 0.00
4. GULICK (NM), TRACY (HL) (N/M) WETASKIWIN, AB 11.100 0.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 11.200 53.00
6. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 11.200 53.00
7. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 12.600 43.00
8. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 12.600 43.00
9. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 19.000 33.00
10. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 19.000 33.00
11. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 29.900 23.00
12. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 29.900 23.00
13. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
14. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 100.000 0.00
15. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
16. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
17. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
19. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
20. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
21. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
22. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
23. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
24. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
25. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
26. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 15.800 64.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 15.800 64.00
3. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 17.500 54.00
4. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 17.500 54.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
7. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
8. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MILLER, DARCY BARRHEAD, AB 7.400 62.00
2. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 9.900 52.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. GULICK, GORDON (HD) (N/M) WETASKIWIN, AB 16.000 0.00
2. CLEMMER (NE), NYLE (HL) (N/M) WETASKIWIN, AB 16.000 0.00
3. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
7. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
8. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
9. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
10. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
11. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
12. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 11.300 75.00
2. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 11.300 75.00
3. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 12.000 65.00
4. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 12.000 65.00
5. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 12.700 55.00
6. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 12.700 55.00
7. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 14.300 45.00
8. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 14.300 45.00
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 15.200 35.00
10. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 15.200 35.00
11. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 24.100 25.00
12. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 24.100 25.00
13. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 27.000 0.00
14. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 27.000 0.00
15. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
16. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
17. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
19. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
20. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
21. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
22. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
23. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
24. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 100.000 0.00
25. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
26. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
27. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
28. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
29. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
30. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 12.500 73.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 12.500 73.00
3. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 14.500 63.00
4. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 14.500 63.00
5. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 17.400 53.00
6. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 17.400 53.00
7. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 26.100 43.00
8. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 26.100 43.00
9. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
10. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
11. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
12. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
13. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
15. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
16. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
17. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
18. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
19. OLSON, JIM (HD) (N/M) WETASKIWIN, 100.000 0.00
20. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
21. MONEA, BOYD (HD) (N/M) WETASKIWIN, 100.000 0.00
22. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
23. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
24. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 100.000 0.00
25. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
26. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00