Scores Listing for STANDOFF 1TUE(07/17/2018-Standoff)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 16.772 70.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 17.171 50.00
3. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 17.530 40.00
4. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 17.868 30.00
5. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 18.100 20.00
6. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 18.197 0.00
7. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 18.401 0.00
8. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 18.443 0.00
9. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 19.297 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. NELSON, VAL COCHRANE, AB 16.660 78.00
2. MATZ (NSPRA), TRACY (N/M) MISSOULA, MT 16.726 0.00
3. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 16.761 58.00
4. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 16.861 48.00
5. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 16.897 38.00
6. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 17.037 28.00
7. GOODINE, JUDY CARBON, AB 17.176 0.00
8. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 17.185 0.00
9. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 17.221 0.00
10. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 17.248 0.00
11. BROWN, TRISH CALGARY, AB 17.282 0.00
12. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 17.607 0.00
13. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 18.055 0.00
14. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 18.105 0.00
15. MYLLYMAKI (NSPRA), SHELLEY (N/M) CHARLOTTE, NC 18.486 0.00
16. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 18.531 0.00
17. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 18.847 0.00
18. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 19.400 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 16.808 67.00
2. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 16.818 57.00
3. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 17.379 47.00
4. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 17.699 37.00
5. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 18.001 27.00
6. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 18.193 17.00
7. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 21.917 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, SANDY BUSBY, AB 17.561 65.00
2. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 18.168 55.00
3. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 18.540 45.00
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 18.858 35.00
5. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 19.688 25.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 11.720 71.00
2. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 13.130 61.00
3. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 13.300 51.00
4. HOFER, MERVIN , 13.420 41.00
5. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 13.740 31.00
6. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 19.300 21.00
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
9. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 100.000 0.00
10. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 10.870 71.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 11.410 61.00
3. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 11.880 51.00
4. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 12.630 41.00
5. DELL, GREG CUT BANK, MT 13.410 31.00
6. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 26.640 21.00
7. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
8. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
9. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
10. BLACKWATER, GIL STANDOFF, AB 100.000 0.00
11. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 10.750 66.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 13.550 56.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 26.230 46.00
4. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
5. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
6. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 100.000 0.00
7. TYLER, KARL MISSOULA, MT 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.470 73.00
2. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 3.960 63.00
3. BRUISED HEAD, TIA (N/M) LOCAL, 4.340 0.00
4. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 5.410 43.00
5. GRAYSON, KIM OKOTOKS, AB 5.890 33.00
6. VAILE, TRACI BABB, MT 13.650 23.00
7. TAYPOTAP, CHOOCH (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
8. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
9. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
10. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
11. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
12. TYLER, DONNA MISSOULA, MT 100.000 0.00
13. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
14. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 2.250 74.00
2. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 2.640 64.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.720 54.00
4. REEDER, BILL CARDSTON, AB 3.030 44.00
5. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 3.170 34.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 12.960 24.00
7. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
8. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 100.000 0.00
9. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
10. TYLER, KARL MISSOULA, MT 100.000 0.00
11. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
12. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
13. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
14. HICKEN, JACK STIRLING, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 14.750 63.00
2. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 14.750 63.00
3. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 18.440 53.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 18.440 53.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MARTIN, JERRY (HD) CARPENTER, WY 11.310 71.00
2. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 11.310 71.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 12.060 61.00
4. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA (HL) TORRINGTON, AB 12.060 61.00
5. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 12.500 51.00
6. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 12.500 51.00
7. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 13.120 41.00
8. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 13.120 41.00
9. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 21.170 31.00
10. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 21.170 31.00
11. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 24.750 21.00
12. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 24.750 21.00
13. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
14. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
15. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
16. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
17. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
18. NEWTON, DAVE (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
19. SCHUURMAN, TAMMY (HL) DIAMOND CITY, AB 100.000 0.00
20. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
21. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
22. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 100.100 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.240 65.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 9.240 65.00
3. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 9.880 55.00
4. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 9.880 55.00
5. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 11.220 45.00
6. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 11.220 45.00
7. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 19.920 35.00
8. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 19.920 35.00
9. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
10. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 9.750 61.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 30.470 52.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 9.480 64.00
2. CRUIKSHANK, GREG (HL) NANTON, AB 9.480 64.00
3. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
5. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
6. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.150 77.00
2. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 8.150 77.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 11.330 67.00
4. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 11.330 67.00
5. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 14.220 57.00
6. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 14.220 57.00
7. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 17.450 47.00
8. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 17.450 47.00
9. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
10. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
11. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
13. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
14. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
15. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
16. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
17. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. GODDARD, GLEN (HL) MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
19. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
20. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 100.000 0.00
21. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
22. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
23. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
24. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
25. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
26. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
27. RUSNAK, BLAIR (HD) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
28. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
29. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
30. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
31. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 14.470 74.00
2. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 14.470 74.00
3. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 14.970 64.00
4. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 14.970 64.00
5. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 15.120 54.00
6. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 15.120 54.00
7. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 20.000 44.00
8. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 20.000 44.00
9. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
10. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
11. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
12. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
13. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
14. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
15. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
16. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
17. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
19. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
20. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 100.000 0.00
21. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
22. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
23. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
24. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
25. NEWTON, JIM (HD) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
26. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
27. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
28. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00