Scores Listing for WILLOW CREEK 2SUN(07/15/2018-Fort Macleod)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.623 69.00
2. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.735 59.00
3. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.930 49.00
4. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 16.143 39.00
5. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 18.005 29.00
6. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 21.510 19.00
7. HALBAUER, ROCHELLE MONARCH, AB 22.795 0.00
8. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 29.665 0.00
9. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 15.300 79.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 15.608 69.00
3. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.650 59.00
4. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 15.690 49.00
5. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 15.781 39.00
6. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.783 29.00
7. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.797 0.00
8. LEIBEL, VAL OLDS, AB 15.798 0.00
9. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 15.798 0.00
10. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 15.900 0.00
11. MATZ (NSPRA), TRACY (N/M) MISSOULA, MT 15.952 0.00
12. GOODINE, JUDY CARBON, AB 16.061 0.00
13. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 16.178 0.00
14. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 16.434 0.00
15. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 16.583 0.00
16. BARKMAN, DI NEW ZEALAND, 16.824 0.00
17. MYLLYMAKI (NSPRA), SHELLEY (N/M) CHARLOTTE, NC 17.696 0.00
18. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 21.022 0.00
19. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 21.830 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 15.480 68.00
2. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.714 58.00
3. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 16.252 48.00
4. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 16.418 38.00
5. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 16.730 28.00
6. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 16.877 18.00
7. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 20.387 0.00
8. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 22.052 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 16.051 65.00
2. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 16.172 55.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 16.474 45.00
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 16.818 35.00
5. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 17.900 25.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MACLEOD, DEAN PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.300 71.00
2. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 14.400 61.00
3. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 15.200 51.00
4. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 16.200 41.00
5. OLSON, LONNY PONOKA, AB 16.600 31.00
6. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 25.000 21.00
7. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
10. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
11. HOFER, MERVIN , 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 11.800 73.00
2. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 12.600 63.00
3. BLACKWATER, GIL STANDOFF, AB 12.700 53.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 13.400 43.00
5. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 13.500 33.00
6. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 20.400 23.00
7. REEDER, BILL CARDSTON, AB 22.200 0.00
8. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 25.100 0.00
9. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
10. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 100.000 0.00
11. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
13. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 10.500 70.00
2. TYLER, KARL MISSOULA, MT 14.000 60.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 15.300 50.00
4. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
5. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 100.000 0.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
7. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
8. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 100.000 0.00
9. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
10. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
11. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.800 74.00
2. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 4.000 64.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 4.200 54.00
4. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 7.300 44.00
5. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
7. TYLER, DONNA MISSOULA, MT 100.000 0.00
8. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
9. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
10. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
11. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
12. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
13. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 2.600 74.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 2.800 64.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.300 54.00
4. RISING, DALE CRAWFORD, NE 3.400 44.00
5. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 5.000 34.00
6. HOOD, BOB BUSBY, AB 13.200 24.00
7. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
8. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
10. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
11. TYLER, KARL MISSOULA, MT 100.000 0.00
12. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
13. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
14. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
15. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 13.300 65.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 13.300 65.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 20.600 55.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 20.600 55.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
7. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
10. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 10.500 73.00
2. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 10.500 73.00
3. MARTIN, JERRY (HD) CARPENTER, WY 11.200 63.00
4. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 11.200 63.00
5. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 11.900 53.00
6. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 11.900 53.00
7. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 12.100 43.00
8. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 12.100 43.00
9. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 15.600 33.00
10. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 15.600 33.00
11. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 20.200 23.00
12. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 20.200 23.00
13. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
14. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
15. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
16. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
17. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
18. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
19. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
21. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
22. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
23. NEWTON, DAVE (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
24. SCHUURMAN, TAMMY (HL) DIAMOND CITY, AB 100.000 0.00
25. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
26. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 14.300 65.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 14.300 65.00
3. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 17.400 55.00
4. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 17.400 55.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 19.900 45.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 19.900 45.00
7. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
8. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 15.800 64.00
2. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 15.800 64.00
3. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 25.700 54.00
4. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 25.700 54.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
7. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 6.800 79.00
2. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 6.800 79.00
3. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 7.700 69.00
4. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 7.700 69.00
5. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 13.000 59.00
6. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 13.000 59.00
7. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 14.900 49.00
8. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 14.900 49.00
9. PEROZAK, DEAN (HL) LETHBRIDGE COUNTY, A 24.700 39.00
10. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 24.700 39.00
11. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. GODDARD, GLEN (HL) MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
13. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
14. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
15. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
16. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
17. HOFER, MERVIN (HD) , 100.000 0.00
18. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
19. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
20. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
21. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
22. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
23. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
24. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
25. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
26. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
27. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
28. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
29. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
30. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
31. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
32. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
33. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
34. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 100.000 0.00
35. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
36. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
37. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
38. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 8.200 75.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 8.200 75.00
3. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 9.200 65.00
4. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 9.200 65.00
5. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 12.700 55.00
6. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 12.700 55.00
7. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 13.200 45.00
8. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 13.200 45.00
9. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 14.300 35.00
10. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 14.300 35.00
11. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 20.000 25.00
12. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 20.000 25.00
13. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
14. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 100.000 0.00
15. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
16. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
17. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
18. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
19. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
20. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
21. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
22. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
23. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
24. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
25. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
26. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
27. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
28. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
29. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00