Scores Listing for WILLOW CREEK 1SAT(07/14/2018-Fort Macleod)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.542 69.00
2. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 15.628 59.00
3. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.656 49.00
4. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 15.825 39.00
5. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.892 29.00
6. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 16.658 19.00
7. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 16.744 0.00
8. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 18.562 0.00
9. HALBAUER, ROCHELLE MONARCH, AB 20.987 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 15.226 78.00
2. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 15.543 68.00
3. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 15.591 58.00
4. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 15.652 48.00
5. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 15.746 38.00
6. LEIBEL, VAL OLDS, AB 15.971 28.00
7. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.982 0.00
8. MATZ (NSPRA), TRACY (N/M) MISSOULA, MT 15.996 0.00
9. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 16.013 0.00
10. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 16.222 0.00
11. BROWN, TRISH CALGARY, AB 16.569 0.00
12. BARKMAN, DI NEW ZEALAND, 16.760 0.00
13. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 17.210 0.00
14. MYLLYMAKI (NSPRA), SHELLEY (N/M) CHARLOTTE, NC 17.558 0.00
15. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 17.946 0.00
16. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 21.114 0.00
17. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 22.189 0.00
18. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 22.480 0.00
19. GOODINE, JUDY CARBON, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 15.336 68.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 15.395 58.00
3. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.960 48.00
4. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 16.371 38.00
5. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 17.360 28.00
6. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 21.716 18.00
7. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 27.372 0.00
8. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 16.216 65.00
2. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 16.405 55.00
3. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 16.570 45.00
4. HOOD, SANDY BUSBY, AB 16.803 35.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 17.145 25.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK (DE), CRAIG (N/M) DE, 15.400 0.00
2. MACLEOD, DEAN PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 13.400 71.00
2. HOFER, MERVIN , 13.700 61.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 21.200 51.00
4. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 23.300 41.00
5. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 27.200 31.00
6. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 29.000 21.00
7. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 59.600 0.00
8. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
9. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
10. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
11. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 11.900 73.00
2. DELL, GREG CUT BANK, MT 15.300 63.00
3. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 16.000 53.00
4. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 16.400 43.00
5. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 18.600 33.00
6. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 22.200 23.00
7. BLACKWATER, GIL STANDOFF, AB 22.800 0.00
8. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 23.500 0.00
9. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
10. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
11. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 100.000 0.00
12. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
13. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 12.400 71.00
2. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 17.700 61.00
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 18.400 51.00
4. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 23.500 41.00
5. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
6. TYLER, KARL MISSOULA, MT 100.000 0.00
7. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
8. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
9. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
10. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 100.000 0.00
11. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 4.400 75.00
2. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 6.700 65.00
3. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
4. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
5. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
8. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
9. TYLER, DONNA MISSOULA, MT 100.000 0.00
10. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
11. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
13. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
15. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.200 76.00
2. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 2.600 66.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 2.900 56.00
4. REEDER, BILL CARDSTON, AB 3.100 46.00
5. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 3.400 36.00
6. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 12.200 26.00
7. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 12.700 0.00
8. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 13.800 0.00
9. RISING, DALE CRAWFORD, NE 14.000 0.00
10. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
11. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 100.000 0.00
12. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
13. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
14. TYLER, KARL MISSOULA, MT 100.000 0.00
15. HICKEN, JACK STIRLING, AB 100.000 0.00
16. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 10.600 65.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 10.600 65.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 24.100 55.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 24.100 55.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 41.800 45.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 41.800 45.00
7. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
8. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
9. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
10. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 12.500 71.00
2. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 12.500 71.00
3. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 12.800 61.00
4. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 12.800 61.00
5. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 13.000 51.00
6. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 13.000 51.00
7. MARTIN, JERRY (HD) CARPENTER, WY 21.100 41.00
8. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 21.100 41.00
9. NEWTON, DAVE (HD) DEL BONITA, AB 21.500 31.00
10. SCHUURMAN, TAMMY (HL) DIAMOND CITY, AB 21.500 31.00
11. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
12. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
13. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
14. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
15. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
17. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
19. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
20. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
21. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
22. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.400 65.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 9.400 65.00
3. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 10.200 55.00
4. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 10.200 55.00
5. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 16.600 45.00
6. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 16.600 45.00
7. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
8. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
9. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
10. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 9.600 64.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 9.600 64.00
3. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 10.100 54.00
4. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 10.100 54.00
5. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 15.300 44.00
6. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 15.300 44.00
7. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
8. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 7.800 78.00
2. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 7.800 78.00
3. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 8.000 68.00
4. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 8.000 68.00
5. HOFER, MERVIN (HD) , 11.500 58.00
6. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 11.500 58.00
7. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 12.700 48.00
8. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 12.700 48.00
9. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 12.800 38.00
10. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 12.800 38.00
11. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
13. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
14. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 100.000 0.00
15. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
17. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
18. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
19. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
20. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
21. QUILLEY, TERRY (HD) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
22. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
23. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
24. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
25. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
26. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
27. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
28. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
29. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 100.000 0.00
30. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
31. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
32. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
33. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
34. GODDARD, GLEN (HL) MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
35. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
36. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 8.100 75.00
2. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 8.100 75.00
3. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 10.300 65.00
4. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 10.300 65.00
5. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 13.800 55.00
6. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 13.800 55.00
7. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 14.000 45.00
8. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 14.000 45.00
9. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 14.700 30.00
10. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 14.700 30.00
11. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 14.700 30.00
12. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 14.700 30.00
13. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 15.600 0.00
14. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 15.600 0.00
15. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 16.000 0.00
16. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 16.000 0.00
17. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 16.800 0.00
18. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 16.800 0.00
19. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
20. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
21. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
22. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
23. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
24. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 100.000 0.00
25. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 100.000 0.00
26. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
27. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
28. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
29. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
30. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00