Scores Listing for MAGRATH 2FRI(07/13/2018-Magrath)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.210 69.00
2. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 15.370 59.00
3. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 15.577 49.00
4. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.591 39.00
5. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 15.783 29.00
6. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 16.005 19.00
7. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 16.026 0.00
8. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 17.632 0.00
9. HALBAUER, ROCHELLE MONARCH, AB 20.748 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.704 79.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 14.971 69.00
3. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 15.195 59.00
4. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 15.297 49.00
5. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.335 39.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 15.494 29.00
7. BROWN, TRISH CALGARY, AB 15.526 0.00
8. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.531 0.00
9. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 15.548 0.00
10. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 15.601 0.00
11. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 15.626 0.00
12. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.679 0.00
13. MATZ (NSPRA), TRACY (N/M) MISSOULA, MT 15.991 0.00
14. MYLLYMAKI (NSPRA), SHELLEY (N/M) CHARLOTTE, NC 17.429 0.00
15. LEIBEL, VAL OLDS, AB 20.618 0.00
16. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 21.079 0.00
17. BARKMAN, DI NEW ZEALAND, 21.506 0.00
18. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 25.577 0.00
19. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 15.016 68.00
2. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 15.083 58.00
3. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.181 48.00
4. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 15.760 38.00
5. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 15.838 28.00
6. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 16.285 18.00
7. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 19.801 0.00
8. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 21.643 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 15.022 65.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 16.414 55.00
3. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 16.535 45.00
4. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 16.578 35.00
5. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 31.536 25.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE (DE), GLEN (N/M) DE, 13.400 0.00
2. MACLEOD, DEAN PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 10.800 71.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 11.600 61.00
3. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 14.000 51.00
4. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 14.700 41.00
5. HOFER, MERVIN , 16.400 31.00
6. OLSON, LONNY PONOKA, AB 24.200 21.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 100.000 0.00
9. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
11. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DELL, GREG CUT BANK, MT 10.300 73.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 12.000 63.00
3. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 12.700 53.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 13.400 43.00
5. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 14.600 33.00
6. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 15.100 23.00
7. REEDER, BILL CARDSTON, AB 15.500 0.00
8. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 17.400 0.00
9. BLACKWATER, GIL STANDOFF, AB 38.400 0.00
10. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
11. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
12. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
13. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.800 70.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 14.100 60.00
3. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 16.200 50.00
4. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
6. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
7. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 100.000 0.00
8. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
9. TYLER, KARL MISSOULA, MT 100.000 0.00
10. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.600 74.00
2. VAILE, TRACI BABB, MT 3.800 59.00
3. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 3.800 59.00
4. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 4.100 44.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 5.000 34.00
6. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 5.300 24.00
7. TYLER, DONNA MISSOULA, MT 100.000 0.00
8. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
9. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
10. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
11. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
12. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
14. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.600 74.00
2. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 2.900 64.00
3. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 3.400 54.00
4. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 3.700 39.00
5. TYLER, KARL MISSOULA, MT 3.700 39.00
6. RISING, DALE CRAWFORD, NE 3.800 24.00
7. HICKEN, JACK STIRLING, AB 4.100 0.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 4.300 0.00
9. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 13.000 0.00
10. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 13.100 0.00
11. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
12. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
13. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
14. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 12.200 65.00
2. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 12.200 65.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 13.000 55.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 13.000 55.00
5. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 30.500 45.00
6. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 30.500 45.00
7. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
10. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE (HD) ALIX, AB 8.700 71.00
2. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 8.700 71.00
3. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 9.900 61.00
4. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 9.900 61.00
5. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 11.400 51.00
6. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 11.400 51.00
7. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 12.500 41.00
8. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 12.500 41.00
9. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 15.200 31.00
10. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 15.200 31.00
11. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 16.600 21.00
12. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 16.600 21.00
13. MARTIN, JERRY (HD) CARPENTER, WY 20.500 0.00
14. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 20.500 0.00
15. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
16. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
17. NEWTON, DAVE (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
18. SCHUURMAN, TAMMY (HL) DIAMOND CITY, AB 100.000 0.00
19. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
21. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
22. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 11.800 65.00
2. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 11.800 65.00
3. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 12.100 55.00
4. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 12.100 55.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 23.600 45.00
6. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 23.600 45.00
7. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
8. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 9.800 61.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 9.500 66.00
2. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 9.500 66.00
3. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
4. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
5. SHIELDS, JIM (HD) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
6. WILLIAMS, CHEYENE (HL) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
7. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
11. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
12. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 7.800 72.00
2. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 7.800 72.00
3. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 7.800 72.00
4. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 7.800 72.00
5. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 8.100 57.00
6. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 8.100 57.00
7. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 10.400 47.00
8. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 10.400 47.00
9. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 14.400 37.00
10. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 14.400 37.00
11. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
12. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
13. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
14. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
15. HOFER, MERVIN (HD) , 100.000 0.00
16. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
19. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
20. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
21. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
22. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
23. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
24. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
25. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
26. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
27. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
28. GODDARD, GLEN (HL) MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
29. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
30. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
31. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
32. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
33. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 7.600 76.00
2. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 7.600 76.00
3. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 8.300 66.00
4. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 8.300 66.00
5. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 8.600 56.00
6. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 8.600 56.00
7. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 9.800 46.00
8. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 9.800 46.00
9. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 9.900 36.00
10. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 9.900 36.00
11. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 11.400 26.00
12. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 11.400 26.00
13. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 13.800 0.00
14. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 13.800 0.00
15. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 14.800 0.00
16. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 14.800 0.00
17. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 17.800 0.00
18. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 17.800 0.00
19. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
20. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
21. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
22. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
23. HATCH, MARK (HD) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
24. WILLIAMS, DALE (HL) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
25. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 100.000 0.00
26. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
27. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
28. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
29. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
30. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
31. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
32. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00