Scores Listing for MAGRATH 1THU(07/12/2018-Magrath)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.371 69.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 15.755 59.00
3. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 16.031 49.00
4. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 16.077 39.00
5. KREBS, SUE FORT MACLEOD, AB 16.457 29.00
6. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 16.628 19.00
7. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 16.867 0.00
8. HEEG, APRIL ACADIA VALLEY, AB 17.993 0.00
9. HALBAUER, ROCHELLE MONARCH, AB 20.727 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.978 79.00
2. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 15.026 69.00
3. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 15.429 59.00
4. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 15.449 49.00
5. GOODINE, JUDY CARBON, AB 15.549 39.00
6. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 15.841 29.00
7. NELSON, VAL COCHRANE, AB 15.878 0.00
8. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 15.975 0.00
9. MATZ (NSPRA), TRACY (N/M) MISSOULA, MT 16.019 0.00
10. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 16.335 0.00
11. MYLLYMAKI (NSPRA), SHELLEY (N/M) CHARLOTTE, NC 16.363 0.00
12. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 17.437 0.00
13. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 20.224 0.00
14. BROWN, TRISH CALGARY, AB 20.238 0.00
15. LEIBEL, VAL OLDS, AB 20.397 0.00
16. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 20.579 0.00
17. BARKMAN, DI NEW ZEALAND, 33.080 0.00
18. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 14.992 69.00
2. BRUHN, TWYLLA STRATHMORE, AB 15.020 59.00
3. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 15.184 49.00
4. MYERS, HOLLY HIGH RIVER, AB 15.534 39.00
5. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 15.563 29.00
6. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 16.096 19.00
7. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 16.327 0.00
8. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 16.607 0.00
9. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 21.344 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 15.532 65.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 16.284 55.00
3. HOOD, SANDY BUSBY, AB 16.425 45.00
4. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 16.513 35.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 16.719 25.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MACLEOD, DEAN PONOKA, AB 100.000 0.00
2. TURCATO (DE), LYNN (N/M) DE, 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON, BRUCE ALIX, AB 10.100 71.00
2. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 11.000 61.00
3. TURCATO, LYNN TABER, AB 13.200 51.00
4. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 15.700 41.00
5. HOFER, MERVIN , 21.400 31.00
6. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 26.900 21.00
7. OLSON, LONNY PONOKA, AB 30.300 0.00
8. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
9. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
10. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
11. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 14.900 72.00
2. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 15.300 62.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 17.700 52.00
4. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 20.900 37.00
5. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 20.900 37.00
6. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 21.000 22.00
7. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 22.300 0.00
8. BLACKWATER, GIL STANDOFF, AB 30.900 0.00
9. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
11. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
12. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
13. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 13.100 70.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 14.200 60.00
3. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 14.900 50.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 26.100 40.00
5. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
6. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
7. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
8. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 100.000 0.00
9. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
10. TYLER, KARL MISSOULA, MT 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 3.300 74.00
2. TYLER, DONNA MISSOULA, MT 4.200 54.00
3. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 4.200 54.00
4. HOOD, SANDY BUSBY, AB 4.200 54.00
5. VAILE, TRACI BABB, MT 4.600 34.00
6. LEIBEL, VAL OLDS, AB 4.700 24.00
7. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 4.800 0.00
8. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 5.500 0.00
9. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 100.000 0.00
10. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
11. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
12. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
13. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
14. ARTEMENKO, RITA WESTLOCK, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 2.700 74.00
2. TYLER, KARL MISSOULA, MT 2.900 64.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 3.100 54.00
4. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 3.200 44.00
5. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.700 34.00
6. HICKEN, JACK STIRLING, AB 4.700 24.00
7. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 12.900 0.00
8. RISING, DALE CRAWFORD, NE 13.000 0.00
9. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
11. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 100.000 0.00
12. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 100.000 0.00
13. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
14. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 13.200 65.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 13.200 65.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 25.600 55.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 25.600 55.00
5. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
6. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
7. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
9. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
10. ANDERSON, LAUREL (HL) FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 11.900 71.00
2. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 11.900 71.00
3. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 13.300 61.00
4. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 13.300 61.00
5. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 13.800 51.00
6. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 13.800 51.00
7. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 15.300 41.00
8. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 15.300 41.00
9. NEWTON, DAVE (HD) DEL BONITA, AB 16.500 31.00
10. SCHUURMAN, TAMMY (HL) DIAMOND CITY, AB 16.500 31.00
11. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
12. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
13. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
14. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
15. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
16. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
17. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
18. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
19. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
20. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
21. MARTIN, JERRY (HD) CARPENTER, WY 100.000 0.00
22. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 9.200 65.00
2. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 9.200 65.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 12.000 55.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 12.000 55.00
5. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
6. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
7. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
8. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
9. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
10. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 4.900 61.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 10.900 66.00
2. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 10.900 66.00
3. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 14.200 56.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 14.200 56.00
5. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 27.600 46.00
6. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 27.600 46.00
7. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. CHEVALLIER, SHAWN (HL) BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
9. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
10. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. SHIELDS, JIM (HD) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
12. WILLIAMS, CHEYENE (HL) (N/M) LOCAL, 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.100 77.00
2. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 8.100 77.00
3. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 9.800 67.00
4. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 9.800 67.00
5. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 14.500 57.00
6. NEWTON, DAVE (HL) DEL BONITA, AB 14.500 57.00
7. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 14.600 47.00
8. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 14.600 47.00
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 15.900 37.00
10. DESCHAMPS, LES (HL) NANTON, AB 15.900 37.00
11. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 19.100 27.00
12. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 19.100 27.00
13. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 19.700 0.00
14. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 19.700 0.00
15. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
16. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
17. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
18. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
19. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
20. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
21. GODDARD, GLEN (HL) MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
22. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
23. MARTINE, RICK (HL) PARKLAND, AB 100.000 0.00
24. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
25. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
26. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
27. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
28. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
29. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
30. HOFER, MERVIN (HD) , 100.000 0.00
31. ROBINSON, BRUCE (HL) ALIX, AB 100.000 0.00
32. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
33. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 9.500 76.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 9.500 76.00
3. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 15.900 66.00
4. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 15.900 66.00
5. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 16.000 56.00
6. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 16.000 56.00
7. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 17.500 46.00
8. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 17.500 46.00
9. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 18.200 36.00
10. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 18.200 36.00
11. HATCH, MARK (HD) (N/M) LOCAL, 22.000 0.00
12. WILLIAMS, DALE (HL) (N/M) LOCAL, 22.000 0.00
13. LYNCH, SCOTT (HD) RONAN, MT 24.500 0.00
14. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 24.500 0.00
15. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
16. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
17. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
18. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
19. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
21. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
22. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 100.000 0.00
23. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
24. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
25. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
26. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
27. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
28. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
29. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 100.000 0.00
30. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 100.000 0.00
31. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
32. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00