Scores Listing for DARBY 3SAT(06/23/2018-Darby)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 18.730 71.00
2. GOODINE, JUDY CARBON, AB 18.770 61.00
3. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 19.090 41.00
4. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 19.130 31.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 19.370 21.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 18.600 67.00
2. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 19.650 42.00
3. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 19.650 42.00
4. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 20.040 27.00
5. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 20.070 17.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 19.220 62.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 20.060 52.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 12.800 68.00
2. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 16.300 58.00
3. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 28.800 48.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.200 68.00
2. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 12.200 58.00
3. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 20.700 48.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 10.100 67.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.300 67.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.800 57.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 2.800 57.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.900 42.00
4. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 3.000 32.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 7.700 63.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 7.700 63.00
3. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 14.700 53.00
4. MUNRO, AUREA (HL) STRATHMORE, AB 14.700 53.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 10.800 66.00
2. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 10.800 66.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 15.500 36.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 15.500 36.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 13.200 64.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 13.200 64.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 14.600 54.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 14.600 54.00
5. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 22.200 44.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 14.400 62.00
2. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 27.300 52.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 9.500 64.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 8.400 66.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 8.400 66.00