Scores Listing for AUGUSTA 2SUN(06/17/2018-Augusta)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 24.780 52.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. GOODINE, JUDY CARBON, AB 20.130 70.00
2. WOLF - WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 20.530 60.00
3. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 20.550 50.00
4. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 20.830 40.00
5. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 21.380 20.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 19.680 66.00
2. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 20.070 56.00
3. LEVINE, BOBBI WOLF CREEK, MT 21.610 46.00
4. FLUNDRA, KATHY PINCHER CREEK, AB 22.790 26.00
5. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 22.820 16.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. SCHILLO, CHARELL WILLISTON, ND 20.810 62.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 21.030 52.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 20.900 50.00
2. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 24.200 40.00
3. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 34.500 20.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 13.000 69.00
2. WATT, NEIL CLARESHOLM, AB 17.100 59.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 25.800 66.00
2. HOOD, BOB BUSBY, AB 42.200 56.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, SANDY BUSBY, AB 3.400 68.00
2. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 4.800 58.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 2.700 59.00
2. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 3.000 49.00
3. RISING, DALE CRAWFORD, NE 3.200 39.00
4. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 12.000 29.00
5. REEDER, BILL CARDSTON, AB 12.600 19.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 14.000 47.00
2. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 14.000 47.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 13.600 63.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 13.600 63.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 20.500 53.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 20.500 53.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 21.900 43.00
6. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 21.900 43.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 7.600 62.00
2. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 7.600 62.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 14.200 56.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 14.200 56.00