Scores Listing for BARRHEAD 2MON(06/11/2018-Barrhead)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 13.726 65.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 14.132 55.00
3. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 14.235 45.00
4. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 14.526 35.00
5. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 14.653 25.00
6. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. LEIBEL, VAL OLDS, AB 13.795 75.00
2. GOODINE, JUDY CARBON, AB 13.837 65.00
3. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 13.953 55.00
4. BROWN, TRISH CALGARY, AB 13.988 45.00
5. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 14.171 35.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.190 25.00
7. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 14.351 0.00
8. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 14.406 0.00
9. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 14.439 0.00
10. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 14.674 0.00
11. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.748 0.00
12. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 14.935 0.00
13. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 18.784 0.00
14. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 19.898 0.00
15. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 24.491 0.00
16. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 13.497 66.00
2. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 13.946 56.00
3. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 14.329 46.00
4. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 14.512 36.00
5. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 15.336 26.00
6. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 19.974 16.00
7. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, SANDY BUSBY, AB 14.686 63.00
2. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 14.960 53.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 19.725 43.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CRUIKSHANK (DE), GREG (N/M) DE, 23.400 0.00
2. MACLEOD, DEAN PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 12.400 69.00
2. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 18.300 59.00
3. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
4. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
5. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
6. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
9. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 10.300 68.00
2. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 14.900 58.00
3. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 16.300 48.00
4. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 21.200 38.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 21.700 28.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
7. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
8. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 19.900 63.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 25.400 53.00
3. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 3.100 69.00
2. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.100 69.00
3. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 4.100 54.00
4. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 4.200 44.00
5. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 4.300 34.00
6. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 4.400 24.00
7. LEIBEL, VAL OLDS, AB 4.500 0.00
8. GRAYSON, KIM OKOTOKS, AB 7.000 0.00
9. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
10. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
11. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
12. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
13. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
14. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
15. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 3.600 65.00
2. HOOD, BOB BUSBY, AB 4.400 55.00
3. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
4. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
5. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 17.900 64.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 17.900 64.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 25.400 54.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 25.400 54.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
6. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
7. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
8. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 9.800 71.00
2. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 9.800 71.00
3. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 14.900 61.00
4. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 14.900 61.00
5. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 18.100 51.00
6. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 18.100 51.00
7. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 28.000 41.00
8. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 28.000 41.00
9. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
10. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
11. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
12. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
13. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
14. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
15. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
16. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 100.000 0.00
20. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
21. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
22. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 11.600 63.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 11.600 63.00
3. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
4. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 6.600 61.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
2. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 10.100 66.00
2. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 10.100 66.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 16.200 56.00
4. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 16.200 56.00
5. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 16.500 46.00
6. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 16.500 46.00
7. ROHLOFF, JONI (HD) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
8. ROHLOFF, BJ (HL) SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
9. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. CRUIKSHANK, GREG (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
11. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
12. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 10.800 72.00
2. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 10.800 72.00
3. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 11.900 62.00
4. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 11.900 62.00
5. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 13.900 52.00
6. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 13.900 52.00
7. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 14.400 42.00
8. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 14.400 42.00
9. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 15.200 32.00
10. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 15.200 32.00
11. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 15.700 22.00
12. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 15.700 22.00
13. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
14. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
15. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
16. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
17. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
18. FITZPATRICK, CRAIG (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
20. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
21. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
22. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
23. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
24. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 9.100 69.00
2. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 9.100 69.00
3. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 9.900 59.00
4. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 9.900 59.00
5. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 14.300 49.00
6. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 14.300 49.00
7. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
8. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
9. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
10. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
12. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 100.000 0.00
13. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
14. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
15. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
16. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
17. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
18. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00