Scores Listing for BARRHEAD 1SUN(06/10/2018-Barrhead)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 13.825 66.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 14.173 56.00
3. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 14.507 46.00
4. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 15.367 36.00
5. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 15.396 26.00
6. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 19.699 16.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. GOODINE, JUDY CARBON, AB 13.566 75.00
2. LEIBEL, VAL OLDS, AB 13.836 65.00
3. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 13.852 55.00
4. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 13.986 45.00
5. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 14.017 35.00
6. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 14.257 25.00
7. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 14.260 0.00
8. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 14.311 0.00
9. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 14.400 0.00
10. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 14.657 0.00
11. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 14.704 0.00
12. BROWN, TRISH CALGARY, AB 18.722 0.00
13. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 18.997 0.00
14. SCHUURMAN, TAMMY DIAMOND CITY, AB 19.481 0.00
15. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 19.525 0.00
16. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 13.810 67.00
2. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 13.874 57.00
3. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 14.006 47.00
4. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 14.495 37.00
5. GIDEON, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 14.605 27.00
6. CRAWFORD, CAROL HIGH RIVER, AB 14.916 17.00
7. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 15.090 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 14.954 63.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 15.048 53.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.202 43.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY (DE), KELLY (N/M) DE, 17.200 0.00
2. MACLEOD, DEAN PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.300 69.00
2. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 13.000 59.00
3. CRUIKSHANK, GREG NANTON, AB 18.700 49.00
4. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 18.800 39.00
5. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 24.000 29.00
6. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 24.900 19.00
7. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
8. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 13.100 68.00
2. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 15.900 58.00
3. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 21.300 48.00
4. DELL, GREG CUT BANK, MT 25.200 38.00
5. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 25.400 28.00
6. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 30.500 18.00
7. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
8. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 15.200 63.00
2. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
3. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
4. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.300 74.00
2. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 5.400 64.00
3. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 17.000 54.00
4. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 18.900 44.00
5. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 28.500 34.00
6. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
7. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
9. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
10. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
11. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
12. ROHLOFF, JONI SUNSET HOUSE, AB 100.000 0.00
13. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
14. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
15. GRAYSON, KIM OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 2.800 65.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 3.500 55.00
3. HOOD, BOB BUSBY, AB 12.600 45.00
4. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
5. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 13.400 64.00
2. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 13.400 64.00
3. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 21.500 54.00
4. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 21.500 54.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
7. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
8. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 12.900 71.00
2. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 12.900 71.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 13.000 61.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 13.000 61.00
5. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 14.200 46.00
6. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 14.200 46.00
7. CRUIKSHANK, GREG (HD) NANTON, AB 14.200 46.00
8. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 14.200 46.00
9. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 14.400 31.00
10. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 14.400 31.00
11. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
12. DUBEAU, SUSAN (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
13. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
14. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
15. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
16. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
20. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
21. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
22. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 12.100 63.00
2. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 12.100 63.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 13.300 53.00
4. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 13.300 53.00
5. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
6. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 5.300 61.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
2. CRUIKSHANK, GREG (HL) NANTON, AB 100.000 0.00
3. LOGAN, COREY (HD) BONNEYVILLE, AB 100.000 0.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
5. JONES, BARB (HD) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
6. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
7. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
8. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
9. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
10. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 15.200 71.00
2. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 15.200 71.00
3. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 17.200 61.00
4. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 17.200 61.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 19.600 51.00
6. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 19.600 51.00
7. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
8. FITZPATRICK, CRAIG (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
10. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
11. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
13. ANDERSON, CHRIS (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
14. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
15. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
16. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
19. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
20. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
21. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
22. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 10.500 68.00
2. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 10.500 68.00
3. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 11.600 58.00
4. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 11.600 58.00
5. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 15.500 48.00
6. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 15.500 48.00
7. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
8. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
9. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
10. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
12. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
13. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
14. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00
15. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
16. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
17. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
18. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 100.000 0.00