Scores Listing for HIGH RIVER 3SUN(05/06/2018-High River)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 13.771 67.00
2. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 13.984 57.00
3. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 14.460 47.00
4. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 14.599 37.00
5. RAE, STACIE CALGARY, AB 16.148 27.00
6. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 18.950 17.00
7. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 19.425 0.00
8. HOLMES, NIKKI CALGARY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 13.643 78.00
2. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 13.750 68.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 13.831 58.00
4. BROWN, TRISH CALGARY, AB 13.860 48.00
5. LEIBEL, VAL OLDS, AB 13.946 38.00
6. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 13.965 28.00
7. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 13.983 0.00
8. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 14.014 0.00
9. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 14.040 0.00
10. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 14.062 0.00
11. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 14.077 0.00
12. NELSON, VAL COCHRANE, AB 14.221 0.00
13. MATZ, TRACY MISSOULA, MT 14.499 0.00
14. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 14.623 0.00
15. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 16.533 0.00
16. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 19.711 0.00
17. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 19.773 0.00
18. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 20.093 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 13.787 67.00
2. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 13.964 57.00
3. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 13.979 47.00
4. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 14.190 37.00
5. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 14.431 27.00
6. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 19.367 17.00
7. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 19.750 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 14.347 65.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 14.557 55.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 14.803 45.00
4. HEINTZ, DORIS HIGH RIVER, AB 18.581 35.00
5. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 20.826 25.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 9.600 62.00
2. CORNET, TYLER FISKE, SK 12.500 52.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 12.300 71.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 13.000 61.00
3. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 13.800 51.00
4. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 14.200 41.00
5. LEPP, KEN OLDS, AB 15.400 31.00
6. TURCATO, LYNN TABER, AB 19.900 21.00
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 20.800 0.00
8. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
9. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
10. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
11. CRUIKSHANK, GREG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 11.000 70.00
2. LACHAPELL, SERGE MAGRATH, AB 11.800 60.00
3. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 12.500 50.00
4. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 14.400 40.00
5. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 15.500 30.00
6. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 32.200 20.00
7. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
8. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
9. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
10. BLACKWATER, GIL STANDOFF, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 10.200 69.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 11.900 59.00
3. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 19.600 49.00
4. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 23.900 39.00
5. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
6. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
7. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
8. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 100.000 0.00
9. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.700 75.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 3.900 65.00
3. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 4.800 55.00
4. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 5.600 45.00
5. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
7. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
8. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
9. PARSONAGE, JULIE OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
11. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
12. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
13. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
14. PENTELCHUK, COLLEEN HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
15. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
16. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 100.000 0.00
17. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 2.400 73.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.900 63.00
3. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 3.100 53.00
4. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.200 43.00
5. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 3.700 33.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 3.800 18.00
7. LACHAPELL, SERGE MAGRATH, AB 3.800 18.00
8. HOOD, BOB BUSBY, AB 4.700 0.00
9. RISING, DALE CRAWFORD, NE 15.200 0.00
10. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
11. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 100.000 0.00
12. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 100.000 0.00
13. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 13.000 64.00
2. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 13.000 64.00
3. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 14.100 54.00
4. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 14.100 54.00
5. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 18.100 44.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 18.100 44.00
7. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
8. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. CRUIKSHANK, GREG (HD) OKOTOKS, AB 9.400 72.00
2. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 9.400 72.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 10.300 62.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 10.300 62.00
5. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 11.000 52.00
6. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 11.000 52.00
7. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 11.800 42.00
8. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 11.800 42.00
9. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 12.900 32.00
10. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 12.900 32.00
11. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 14.800 22.00
12. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 14.800 22.00
13. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 17.100 0.00
14. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 17.100 0.00
15. LEPP, KEN (HD) OLDS, AB 22.600 0.00
16. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 22.600 0.00
17. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
18. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
19. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
20. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
21. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
22. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
23. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
24. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 12.000 65.00
2. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 12.000 65.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 12.400 55.00
4. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 12.400 55.00
5. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 20.200 45.00
6. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 20.200 45.00
7. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
8. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, TYLER (HD) FISKE, SK 6.600 67.00
2. CORNET, STACY (HL) BRANDT, AB 6.600 67.00
3. CHRISTIE, BRAD (HD) BROOKS, AB 10.600 57.00
4. THOMPSON, CODY (HL) GEM, AB 10.600 57.00
5. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 11.700 47.00
6. PENTELCHUK, COLLEEN (HL) HIGH RIVER, AB 11.700 47.00
7. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 15.100 37.00
8. CRUIKSHANK, GREG (HL) OKOTOKS, AB 15.100 37.00
9. LOGAN, COREY (HD) , 19.200 27.00
10. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 19.200 27.00
11. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
12. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
13. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
14. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 7.600 79.00
2. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 7.600 79.00
3. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 8.400 69.00
4. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 8.400 69.00
5. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 12.000 59.00
6. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 12.000 59.00
7. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 12.700 49.00
8. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 12.700 49.00
9. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 14.300 39.00
10. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 14.300 39.00
11. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 18.300 29.00
12. LEPP, KEN (HL) OLDS, AB 18.300 29.00
13. KOVAR, MARK (HD) SWIFT CURRENT, SK 23.100 0.00
14. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 23.100 0.00
15. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 32.900 0.00
16. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 32.900 0.00
17. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
18. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 100.000 0.00
19. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
20. MARTINE, RICK (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
21. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
22. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
23. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 100.000 0.00
24. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
25. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 100.000 0.00
26. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 100.000 0.00
27. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
28. GODDARD, GLEN (HL) MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
29. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
30. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
31. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
32. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
33. QUILLEY, TERRY (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
34. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
35. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
36. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
37. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
38. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 8.700 73.00
2. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 8.700 73.00
3. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 14.400 63.00
4. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 14.400 63.00
5. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 15.400 53.00
6. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 15.400 53.00
7. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
8. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
12. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
13. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
14. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
15. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
16. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
17. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
18. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00
19. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
20. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
21. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
22. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
23. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
24. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
25. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
26. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00