Scores Listing for HIGH RIVER 2SAT(05/05/2018-High River)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 13.874 68.00
2. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 13.956 58.00
3. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 14.006 48.00
4. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 14.442 38.00
5. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 14.494 28.00
6. RAE, STACIE CALGARY, AB 14.670 18.00
7. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 14.918 0.00
8. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 25.022 0.00
9. HOLMES, NIKKI CALGARY, AB 100.000 0.00
10. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 13.780 79.00
2. GOODINE, JUDY CARBON, AB 13.796 69.00
3. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 13.833 59.00
4. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 13.928 49.00
5. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 13.944 39.00
6. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 13.970 29.00
7. BROWN, TRISH CALGARY, AB 14.080 0.00
8. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 14.160 0.00
9. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.177 0.00
10. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 14.279 0.00
11. LEIBEL, VAL OLDS, AB 14.382 0.00
12. NELSON, VAL COCHRANE, AB 14.555 0.00
13. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 14.630 0.00
14. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 14.704 0.00
15. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 16.423 0.00
16. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 18.864 0.00
17. MATZ, TRACY MISSOULA, MT 19.263 0.00
18. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 19.311 0.00
19. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 29.343 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 14.126 67.00
2. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 14.360 57.00
3. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 14.570 47.00
4. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 18.781 37.00
5. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 18.826 27.00
6. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 19.244 17.00
7. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 19.919 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 14.327 65.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 14.387 55.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 14.810 45.00
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 15.560 35.00
5. HEINTZ, DORIS HIGH RIVER, AB 18.839 25.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, TYLER FISKE, SK 13.000 62.00
2. CORNET, STACY BRANDT, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 11.300 72.00
2. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 11.600 57.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 11.600 57.00
4. TURCATO, LYNN TABER, AB 12.100 42.00
5. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
7. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. CRUIKSHANK, GREG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
10. LEPP, KEN OLDS, AB 100.000 0.00
11. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 100.000 0.00
12. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 10.600 70.00
2. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 13.000 60.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 13.800 50.00
4. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 21.000 40.00
5. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
6. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
7. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
8. LACHAPELL, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
9. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
10. BLACKWATER, GIL STANDOFF, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 9.900 69.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 10.300 59.00
3. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 10.900 49.00
4. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 18.300 39.00
5. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 18.800 29.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 29.000 19.00
7. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
8. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
9. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.200 75.00
2. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 4.000 65.00
3. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 4.500 55.00
4. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 13.600 45.00
5. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 15.300 35.00
6. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
7. PENTELCHUK, COLLEEN HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
9. PARSONAGE, JULIE OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
11. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
12. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
13. VAILE, TRACI BABB, MT 100.000 0.00
14. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
15. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
16. WRIGHT, DAWN LUNDBRECK, AB 100.000 0.00
17. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.600 73.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 2.800 63.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 2.900 53.00
4. RISING, DALE CRAWFORD, NE 3.200 43.00
5. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.700 33.00
6. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 4.200 23.00
7. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 4.900 0.00
8. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 12.500 0.00
9. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
10. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
11. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 100.000 0.00
12. LACHAPELL, SERGE MAGRATH, AB 100.000 0.00
13. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 9.000 64.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 9.000 64.00
3. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 24.500 54.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 24.500 54.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
7. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
8. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 11.000 72.00
2. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 11.000 72.00
3. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 11.800 62.00
4. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 11.800 62.00
5. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 12.800 52.00
6. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 12.800 52.00
7. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 14.300 42.00
8. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 14.300 42.00
9. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 15.000 32.00
10. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 15.000 32.00
11. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 19.900 22.00
12. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 19.900 22.00
13. LEPP, KEN (HD) OLDS, AB 20.700 0.00
14. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 20.700 0.00
15. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 100.000 0.00
16. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
17. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
18. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
20. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
21. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
22. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
23. CRUIKSHANK, GREG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
24. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 10.900 65.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 10.900 65.00
3. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 11.500 55.00
4. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 11.500 55.00
5. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 20.800 45.00
6. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 20.800 45.00
7. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
8. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
9. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
10. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. THUE, FRED LUMSDEN, SK 7.900 62.00
2. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 16.000 67.00
2. CRUIKSHANK, GREG (HL) OKOTOKS, AB 16.000 67.00
3. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
4. LOGAN, COREY (HD) , 100.000 0.00
5. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
8. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
9. PENTELCHUK, COLLEEN (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
10. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
11. CORNET, TYLER (HD) FISKE, SK 100.000 0.00
12. CORNET, STACY (HL) BRANDT, AB 100.000 0.00
13. CHRISTIE, BRAD (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
14. THOMPSON, CODY (HL) GEM, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ROBINSON (NM), ROBERT (HD) (N/M) HIGH RIVER, AB 8.500 0.00
2. PERROTT (NM), KEVIN (HL) (N/M) OKOTOKS, AB 8.500 0.00
3. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 8.600 70.00
4. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 8.600 70.00
5. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 10.400 60.00
6. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 10.400 60.00
7. KOVAR, MARK (HD) SWIFT CURRENT, SK 13.300 50.00
8. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 13.300 50.00
9. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 14.700 40.00
10. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 14.700 40.00
11. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 16.200 30.00
12. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 16.200 30.00
13. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 20.700 0.00
14. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 20.700 0.00
15. QUILLEY, TERRY (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
16. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 100.000 0.00
17. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
18. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
20. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
21. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
22. LEPP, KEN (HL) OLDS, AB 100.000 0.00
23. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 100.000 0.00
24. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 100.000 0.00
25. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
26. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
27. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 100.000 0.00
28. MARTINE, RICK (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
29. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 100.000 0.00
30. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
31. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 100.000 0.00
32. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
33. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
34. GODDARD, GLEN (HL) MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
35. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
36. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 100.000 0.00
37. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
38. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
39. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
40. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 11.000 73.00
2. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 11.000 73.00
3. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 15.200 63.00
4. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 15.200 63.00
5. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 18.200 53.00
6. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 18.200 53.00
7. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 18.500 43.00
8. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 18.500 43.00
9. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
10. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
11. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
12. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
13. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
14. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
15. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
16. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
17. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
18. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
19. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
20. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
21. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
22. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
23. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
24. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
25. CRAIK, DOUG (HD) STIRLING, AB 100.000 0.00
26. BERTSCH, CYRIL (HL) COALHURST, AB 100.000 0.00