Scores Listing for HIGH RIVER 1FRI(05/04/2018-High River)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 14.172 68.00
2. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 14.191 58.00
3. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 14.269 48.00
4. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 14.721 38.00
5. WEIR, STACIE-RAE CALGARY, AB 14.985 28.00
6. HOLMES, NIKKI CALGARY, AB 15.043 18.00
7. FERGUSON, DONALEE MUNSONAB, AB 15.211 0.00
8. LEAVITT, PAIGE CARDSTON, AB 20.328 0.00
9. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
10. MAKOFKA, NIKI PONOKA, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 13.911 78.00
2. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 14.001 68.00
3. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 14.094 58.00
4. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 14.223 48.00
5. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 14.266 38.00
6. GOODINE, JUDY CARBON, AB 14.322 28.00
7. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 14.355 0.00
8. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 14.372 0.00
9. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 14.598 0.00
10. BROWN, TRISH CALGARY, AB 14.621 0.00
11. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 14.739 0.00
12. DOUGLAS, DIANA DUCHESS, AB 14.770 0.00
13. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 14.999 0.00
14. DIXON, TONI FOOTHILLS, AB 15.292 0.00
15. MATZ, TRACY MISSOULA, MT 15.404 0.00
16. LEIBEL, VAL OLDS, AB 15.439 0.00
17. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 19.129 0.00
18. NELSON, VAL COCHRANE, AB 24.040 0.00
19. OLDFORD, THERESA WINFIELD, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 13.795 67.00
2. LOEWEN, MARGUERITE PONOKA, AB 14.645 57.00
3. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 15.089 47.00
4. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 19.100 37.00
5. HOUBEN, LOUISE FORT MACLEOD, AB 19.200 27.00
6. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 19.231 17.00
7. DEPAOLI, SUZANNE LONGVIEW, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JONES, LINDA FORT MACLEOD, AB 14.740 65.00
2. HOOD, SANDY BUSBY, AB 14.922 55.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 15.396 45.00
4. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 15.993 35.00
5. HEINTZ, DORIS HIGH RIVER, AB 19.172 25.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, STACY BRANDT, AB 23.400 62.00
2. CORNET, TYLER FISKE, SK 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. WRIGHT, HAROLD LUNDBRECK, AB 11.500 72.00
2. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE COUNTY, A 14.300 62.00
3. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 14.900 52.00
4. LEPP, KEN OLDS, AB 15.800 42.00
5. TURCATO, LYNN TABER, AB 19.200 32.00
6. FITZPATRICK, CRAIG OKOTOKS, AB 25.400 22.00
7. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 29.700 0.00
8. CRUIKSHANK, GREG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 100.000 0.00
10. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 100.000 0.00
11. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 24.900 70.00
2. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 28.400 60.00
3. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 31.100 50.00
4. BLACKWATER, GIL STANDOFF, AB 33.500 40.00
5. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 100.000 0.00
6. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
7. LAUSEN, LORNE STRATHMORE, AB 100.000 0.00
8. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
9. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
10. DELL, GREG CUT BANK, MT 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.100 69.00
2. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 14.000 59.00
3. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 14.800 49.00
4. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 16.400 39.00
5. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 21.200 29.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
7. SENOS, JIM CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
8. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
9. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, TRACI BABB, MT 4.900 73.00
2. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 5.400 63.00
3. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 5.900 53.00
4. CALLAWAY, MARILYN PRIDDIS, AB 7.300 43.00
5. FITZPATRICK, MARGO OKOTOKS, AB 16.500 33.00
6. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 16.800 23.00
7. HOOD, SANDY BUSBY, AB 100.000 0.00
8. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
9. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
10. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
11. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 100.000 0.00
12. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
13. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
14. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.800 73.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 3.200 63.00
3. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 3.400 43.00
4. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 3.400 43.00
5. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 3.400 43.00
6. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 3.600 23.00
7. LACHAPELLE, SERGE MAGRATH, AB 12.800 0.00
8. THOMPSON, GLENN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
9. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
10. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
11. CRAWLER, LAWRENCE MORLEY, AB 100.000 0.00
12. RISING, DALE CRAWFORD, NE 100.000 0.00
13. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 12.500 64.00
2. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 12.500 64.00
3. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 20.020 54.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 20.020 54.00
5. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
6. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 100.000 0.00
7. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
8. JONES, BARB (HL) VALLEYVIEW, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 12.500 72.00
2. LEMOINE, CONNIE (HL) AIRDRIE, AB 12.500 72.00
3. LEPP, KEN (HD) OLDS, AB 19.500 62.00
4. CALLAWAY, MARILYN (HL) PRIDDIS, AB 19.500 62.00
5. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 22.100 52.00
6. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 22.100 52.00
7. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE COUNTY, A 35.200 42.00
8. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 35.200 42.00
9. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 100.000 0.00
12. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 100.000 0.00
13. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
14. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
15. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
16. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
17. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
18. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
19. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 100.000 0.00
20. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 100.000 0.00
21. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
22. COBB, TRACEY (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
23. CRUIKSHANK, GREG (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
24. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 11.800 65.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 11.800 65.00
3. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 21.100 55.00
4. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 21.100 55.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
6. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 100.000 0.00
7. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 100.000 0.00
8. DUCE, JERRI (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
9. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
10. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 100.000 0.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 100.000 0.00
2. THUE, FRED LUMSDEN, SK 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CORNET, TYLER (HD) FISKE, SK 13.600 66.00
2. CORNET, STACY (HL) BRANDT, AB 13.600 66.00
3. LOGAN, COREY (HD) , 15.400 56.00
4. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 15.400 56.00
5. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
6. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 100.000 0.00
7. CRUIKSHANK, GREG (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
8. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
9. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
10. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
11. RISING, DALE (HD) CRAWFORD, NE 100.000 0.00
12. PENTELCHUK, COLLEEN (HL) HIGH RIVER, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. KOVAR, MARK (HD) SWIFT CURRENT, SK 8.400 79.00
2. KLASSEN, LARRY (HL) WALDECK, SK 8.400 79.00
3. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 12.800 69.00
4. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 12.800 69.00
5. BEVANS, TIM (HD) CARDSTON, AB 14.200 59.00
6. MARTINE, RICK (HL) CROSSFIELD, AB 14.200 59.00
7. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 15.500 49.00
8. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 15.500 49.00
9. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 15.900 34.00
10. OLSON, LONNY (HL) PONOKA, AB 15.900 34.00
11. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 15.900 34.00
12. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 15.900 34.00
13. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 17.000 0.00
14. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 17.000 0.00
15. DELL, KARI LYNN (HD) CUT BANK, MT 17.300 0.00
16. DELL, GREG (HL) CUT BANK, MT 17.300 0.00
17. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 19.400 0.00
18. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 19.400 0.00
19. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 20.500 0.00
20. PEROZAK, GUY (HL) CLARESHOLM, AB 20.500 0.00
21. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 23.700 0.00
22. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 23.700 0.00
23. QUILLEY, TERRY (HD) FOOTHILLS, AB 26.400 0.00
24. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 26.400 0.00
25. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
26. GODDARD, GLEN (HL) MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
27. BAER, DAN (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
28. BENJAMIN, OLLIE (HL) MORLEY, AB 100.000 0.00
29. LAUSEN, LORNE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
30. LEPP, KEN (HL) OLDS, AB 100.000 0.00
31. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 100.000 0.00
32. ANDERSON, HARVEY (HL) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
33. HELMIG, TROY (HD) DEVON, AB 100.000 0.00
34. HELMIG, TREVOR (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
35. DIXON, HOWARD (HD) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
36. DIXON, TONI (HL) FOOTHILLS, AB 100.000 0.00
37. ULLERY, KENNY (HD) COCHRANE, AB 100.000 0.00
38. LYNCH, JESSE (HL) CASA GRANDE, AZ 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 7.700 74.00
2. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 7.700 74.00
3. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 8.800 64.00
4. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 8.800 64.00
5. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 10.500 54.00
6. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 10.500 54.00
7. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 12.100 44.00
8. SENOS, JIM (HL) CLARESHOLM, AB 12.100 44.00
9. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 12.200 34.00
10. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 12.200 34.00
11. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 13.000 24.00
12. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 13.000 24.00
13. STODDARD, BOB (HD) NEW CASTLE, WY 100.000 0.00
14. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
15. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
16. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
17. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
18. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
19. MACDONALD, CHARLIE (HD) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
20. THOMPSON, GLENN (HL) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
21. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
22. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
23. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
24. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
25. COOPER, PAUL (HD) CREMONA, AB 100.000 0.00
26. MELIN, CHUCK (HL) DOUGLAS, WY 100.000 0.00
27. CRAIK, DOUG (HD) STIRLING, AB 100.000 0.00
28. BERTSCH, CYRIL (HL) COALHURST, AB 100.000 0.00