Scores Listing for WETASKIWIN 2(Sun)(08/06/2017-Wetaskiwin)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. WOLF-WASYLOWICH, RHONDA TORRINGTON, AB 18.868 67.00
2. MUNRO, AUREA STRATHMORE, AB 19.151 57.00
3. CRAIG, JILL CAMROSE, AB 19.332 47.00
4. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 19.792 37.00
5. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 19.888 27.00
6. CHEVALLIER, JERRI-LYNN BEAVER COUNTY, AB 20.404 17.00
7. ANDERSON, LAUREL FORT MACLEOD, AB 24.928 0.00
BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.598 80.00
2. NASH, RAMONA DRAYTON VALLEY, AB 18.741 70.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 18.866 60.00
4. GRANT, KATHRYN CLARESHOLM, AB 18.995 50.00
5. BROWN, TRISH CALGARY, AB 18.999 40.00
6. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 19.046 30.00
7. NELSON, VAL COCHRANE, AB 19.071 0.00
8. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 19.452 0.00
9. BAKER, CINDY ALBERTA BEACH, AB 19.660 0.00
10. HENRY, RHONDA GLEICHEN, AB 19.738 0.00
11. BROOKS, DAWN CARSTAIRS, AB 20.575 0.00
12. WELSH, BEV CARSTAIRS, AB 20.733 0.00
13. COBB, TRACEY OKOTOKS, AB 20.787 0.00
14. LEIBEL, VAL OLDS, AB 20.852 0.00
15. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 24.695 0.00
16. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 24.806 0.00
17. BOHNET, LANA MAYERTHORPE, AB 24.816 0.00
18. MARSTON, MAUREEN CALGARY, AB 25.003 0.00
19. WILLOUGHBY, EILEEN CAMROSE, AB 25.220 0.00
20. HALWA, CHERYL ROCKY MOUNTAIN HOUSE 25.828 0.00
21. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 100.000 0.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 18.859 67.00
2. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 19.018 57.00
3. VOLK, CONNIE HORSE TRAILER, AB 19.290 47.00
4. WELBORN, CORINNE DILLON, MT 20.661 37.00
5. DUCE, JERRI OKOTOKS, AB 23.828 27.00
6. DAY, DELORES WILDWOOD, AB 24.344 17.00
7. WALTZE, JANICE CALMAR, AB 29.744 0.00
8. ROMEO, DIANNE MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
BARREL RACING 68+
Place Member Name City Time Points
1. HARGRAVE, FRANCES BROOKS, AB 18.568 64.00
2. CHEVALLIER, DIANA PEACHLAND, BC 20.885 54.00
3. BENNS, SHERRILL HIGH RIVER, AB 22.162 44.00
4. MATTSON, DOREEN COCHRANE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CREASY, KELLY MEDICINE HAT, AB 48.200 62.00
2. FLYNN, MARK CAMROSE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 15.800 71.00
2. HEATON, DAVE STRATHMORE, AB 18.300 61.00
3. DELL, GREG CUT BANK, MT 26.700 51.00
4. GANSKE, DUANE WETASKIWIN, AB 32.700 41.00
5. SPEER, STEVE BLUE RIDGE, AB 64.000 31.00
6. DUDLEY, KEVIN RAYMOND, AB 100.000 0.00
7. WRIGHT, HAROLD LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
8. OLSON, LONNY PONOKA, AB 100.000 0.00
9. TURCATO, LYNN TABER, AB 100.000 0.00
10. CRUIKSHANK, GREG OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. PEROZAK, DEAN LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 14.800 68.00
2. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 17.200 53.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 17.200 53.00
4. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 18.900 38.00
5. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 100.000 0.00
6. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 100.000 0.00
7. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 100.000 0.00
8. REEDER, BILL CARDSTON, AB 100.000 0.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 14.600 64.00
2. GUNSCH, ROGER THORSBY, AB 23.000 54.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 24.000 44.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 100.000 0.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. HOOD, SANDY BUSBY, AB 3.800 72.00
2. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 4.000 62.00
3. VAILE, TRACI BABB, MT 4.300 52.00
4. JONES, BARB VALLEYVIEW, AB 5.800 42.00
5. SPEER, DEBBIE BLUE RIDGE, AB 7.600 32.00
6. MOYNIHAN, KELLY BANFF, AB 100.000 0.00
7. HANCOCK, TANYA BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
8. LEIBEL, VAL OLDS, AB 100.000 0.00
9. BRANDEN, COLLEEN VEGA, AB 100.000 0.00
10. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 100.000 0.00
11. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 100.000 0.00
12. MCARTHUR, LAUREN COCHRANE, AB 100.000 0.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. MANTLER, DOUG COALDALE, AB 2.500 66.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 2.600 56.00
3. REEDER, BILL CARDSTON, AB 2.700 46.00
4. HOOD, BOB BUSBY, AB 3.000 31.00
5. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 3.000 31.00
6. BUNNEY, DAVID PONOKA, AB 100.000 0.00
7. DAYCHIEF, EVANS STANDOFF, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. FLYNN, MARK (HD) CAMROSE, AB 13.800 64.00
2. CRAIG, JILL (HL) CAMROSE, AB 13.800 64.00
3. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 14.700 54.00
4. MOYNIHAN, KELLY (HL) BANFF, AB 14.700 54.00
5. CREASY, KELLY (HD) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
6. CREASY, SANDY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
7. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
8. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 10.300 69.00
2. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 10.300 69.00
3. CRUIKSHANK, GREG (HD) OKOTOKS, AB 12.400 59.00
4. BROWN, TRISH (HL) CALGARY, AB 12.400 59.00
5. GANSKE, DUANE (HD) WETASKIWIN, AB 13.800 49.00
6. GANSKE, BEV (HL) WETASKIWIN, AB 13.800 49.00
7. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 19.000 39.00
8. GOODINE, JUDY (HL) CARBON, AB 19.000 39.00
9. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 30.300 29.00
10. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 30.300 29.00
11. MILLER, DARCY (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
12. MILLER, JACKIE (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
13. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
14. BOHNET, LANA (HL) MAYERTHORPE, AB 100.000 0.00
15. DUDLEY, KEVIN (HD) RAYMOND, AB 100.000 0.00
16. HENRY, RHONDA (HL) GLEICHEN, AB 100.000 0.00
17. PEROZAK, DEAN (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
18. ALEXANDER, GLENDA (HL) CROSSFIELD, AB 100.000 0.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 10.300 65.00
2. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 10.300 65.00
3. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 15.000 55.00
4. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 15.000 55.00
5. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 100.000 0.00
6. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 100.000 0.00
7. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
8. BUNNEY, DARLENE (HL) PONOKA, AB 100.000 0.00
9. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 100.000 0.00
10. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 100.000 0.00
STEER WRESTLIN 40-49
Place Member Name City Time Points
1. CHEVALLIER, SHAWN BEAVER COUNTY, AB 12.700 62.00
2. HOCHSTEIN, BLAINE PINCHER CREEK, AB 15.000 52.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. GODDARD, GLEN MAPLE CREEK, SK 100.000 0.00
2. JOYES, DAVID WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 40-49
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN (HD) KATHRYN, AB 12.700 66.00
2. FLYNN, MARK (HL) CAMROSE, AB 12.700 66.00
3. BRANDEN, COLLEEN (HD) VEGA, AB 24.700 56.00
4. MILLER, DARCY (HL) BARRHEAD, AB 24.700 56.00
5. ARCHER, MILLIE (HD) TABER, AB 100.000 0.00
6. HANCOCK, TANYA (HL) BONNYVILLE, AB 100.000 0.00
7. MANTLER, DOUG (HD) COALDALE, AB 100.000 0.00
8. CREASY, KELLY (HL) MEDICINE HAT, AB 100.000 0.00
9. GRAYSON, KIM (HD) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
10. CRUIKSHANK, GREG (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. SPEER, STEVE (HD) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
12. SPEER, DEBBIE (HL) BLUE RIDGE, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. DAHLSEIDE, PERRY (HD) BARRHEAD, AB 10.400 73.00
2. BOHNET, ROSS (HL) MAYERTHORPE, AB 10.400 73.00
3. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 16.600 63.00
4. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 16.600 63.00
5. OLSON, JIM (HD) (N/M) WETASKIWIN, 20.100 0.00
6. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 20.100 53.00
7. BARBER, STAN (HD) VALLEYVIEW, AB 20.700 43.00
8. LONGMORE, BILLY (HL) VALLEYVIEW, AB 20.700 43.00
9. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 22.000 33.00
10. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 22.000 33.00
11. QUILLEY, TERRY (HD) FOOTHILLS, AB 25.000 23.00
12. MARK, BOB (HL) OKOTOKS, AB 25.000 23.00
13. HEATON, DAVE (HD) STRATHMORE, AB 42.200 0.00
14. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 42.200 0.00
15. TUCKER, MIKE (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
16. DESCHAMPS, LES (HL) STAVELY, AB 100.000 0.00
17. RATHWELL, GRANT (HD) WAINWRIGHT, AB 100.000 0.00
18. MURPHY, RICK (HL) LLYODMINSTER, AB 100.000 0.00
19. ANDERSON, CHRIS (HD) TABER, AB 100.000 0.00
20. ANDERSON, HARVEY (HL) TABER, AB 100.000 0.00
21. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
22. FECHO, GARRY (HL) (N/M) CALMAR, AB 100.000 0.00
23. HOFER, WAYNE (HD) LETHBRIDGE, AB 100.000 0.00
24. GANSKE, DUANE (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
25. OLSON, LONNY (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
26. JOYES, DAVID (HL) WETASKIWIN, AB 100.000 0.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MONEA, BOYD (HD) (N/M) WETASKIWIN, 14.200 0.00
2. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 14.200 73.00
3. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 14.900 63.00
4. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 14.900 63.00
5. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 24.000 53.00
6. MILNE, JOHN (HL) DEL BONITA, AB 24.000 53.00
7. ROGERS, CHRIS (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
8. ADAMS, BETTY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
9. CHRISTIE, BILL (HD) BROOKS, AB 100.000 0.00
10. MEIER, JACK (HL) OKOTOKS, AB 100.000 0.00
11. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
12. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 100.000 0.00
13. VAN DYK, HANK (HD) NITON JUNCTION, AB 100.000 0.00
14. DAY, LORNE (HL) WILDWOOD, AB 100.000 0.00
15. SMOOLE, DANNY (HD) SANGUDO, AB 100.000 0.00
16. MOORE, DOUG (HL) REDVERS, SK 100.000 0.00
17. BUNNEY, DAVID (HD) PONOKA, AB 100.000 0.00
18. GILLIS, BRIAN (HL) SWIFT CURRENT, SK 100.000 0.00
19. GUNSCH, ROGER (HD) THORSBY, AB 100.000 0.00
20. WOODS, ALLAN (HL) SPRUCE GROVE, AB 100.000 0.00
21. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 100.000 0.00
22. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 100.000 0.00
23. DUNCAN, KAREN (HD) REDMOND, OR 100.000 0.00
24. SHIPTON, DOUG (HL) REDMOND, OR 100.000 0.00
25. THOMPSON, RON (HD) STRATHMORE, AB 100.000 0.00
26. LOEPPKY, KERRY (HL) CALGARY, AB 100.000 0.00
27. SCHMIDT, LEONARD (HD) BARRHEAD, AB 100.000 0.00
28. ADAMS, LARRY (HL) BARRHEAD, AB 100.000 0.00