Scores Listing for TWIN BRIDGES 2(Sun)(06/25/2017-Twin Bridges)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 0.000 60.00
2. GOODINE, JUDY CARBON, AB 18.830 70.00
3. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.860 60.00
4. TURCATO, GLYNNIS TABER, AB 18.900 50.00
5. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 18.990 40.00
6. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 19.420 30.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 18.700 68.00
2. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 18.760 58.00
3. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 18.860 48.00
4. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 19.060 18.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 15.300 49.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 12.400 67.00
2. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 13.400 57.00
3. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 16.200 47.00
4. HOWARD, NEIL ALDERSYDE, AB 20.000 27.00
5. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 21.000 17.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.400 69.00
2. LYNCH, SCOTT RONAN, MT 12.100 49.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 12.400 39.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, TRACI BABB, MT 3.000 71.00
2. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.300 61.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. CROSTHWAITE, ANGEL MISSOULA, MT 2.500 74.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 2.900 54.00
3. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 3.700 44.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 12.400 64.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 12.400 64.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 20.300 44.00
4. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 20.300 44.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 9.200 68.00
2. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 9.200 68.00
3. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 10.400 58.00
4. TYLER, DONNA (HL) MISSOULA, MT 10.400 58.00
5. CROSTHWAITE, ANGEL (HD) MISSOULA, MT 12.100 48.00
6. VIETOR, KAREN (HL) MISSOULA, MT 12.100 48.00
7. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 12.200 38.00
8. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 12.200 38.00
9. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 14.600 18.00
10. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 14.600 18.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. GODDARD, GLEN MAPLE CREEK, SK 13.600 63.00
2. MELIN, CHUCK DOUGLAS, WY 24.500 53.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. STEPHENS, JOEL (HD) YELLOWHEAD COUNTY, A 8.200 64.00
2. GERING, RON (HL) SWIFT CURRENT, SK 8.200 64.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 8.900 71.00
2. CROSTHWAITE, ANGEL (HL) MISSOULA, MT 8.900 71.00
3. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 16.200 61.00
4. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 16.200 61.00
5. KLASSEN, BRUCE (HD) SWIFT CURRENT, SK 17.900 51.00
6. HOUGHAM, JOHN (HL) CLARESHOLM, AB 17.900 51.00