Scores Listing for DARBY 2(Wed)(06/21/2017-Darby)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 17.920 72.00
2. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 18.250 62.00
3. ECKERT, MARINA COALHURST, AB 18.530 52.00
4. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 18.700 42.00
5. GOODINE, JUDY CARBON, AB 18.730 32.00
6. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 18.810 22.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 17.870 72.00
2. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 17.940 62.00
3. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 18.300 42.00
4. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 18.430 32.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, GLEN KATHRYN, AB 17.900 51.00
2. TURCATO, LYNN TABER, AB 21.500 41.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 10.900 68.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 11.200 58.00
3. PITTS, TERRY DIXON, MT 15.200 48.00
4. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 19.800 38.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 22.200 28.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. OVERSTREET, JIM BIG TIMBER, MT 11.100 61.00
2. REEDER, BILL CARDSTON, AB 11.700 51.00
3. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 13.100 31.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 4.500 60.00
2. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 16.200 50.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. REEDER, BILL CARDSTON, AB 3.000 74.00
2. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 3.200 64.00
3. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 3.900 34.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN (HD) TABER, AB 15.500 64.00
2. TURCATO, GLYNNIS (HL) TABER, AB 15.500 64.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.600 69.00
2. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 9.600 69.00
3. CROSTHWAITE, ANGEL (HD) MISSOULA, MT 10.200 59.00
4. VIETOR, KAREN (HL) MISSOULA, MT 10.200 59.00
5. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 11.400 49.00
6. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 11.400 49.00
7. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 21.500 29.00
8. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 21.500 29.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 5.800 63.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 10.100 61.00
2. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 14.400 31.00
3. TURCATO, LYNN (HL) TABER, AB 14.400 31.00
4. FLYNN, VINCE (HD) CAMROSE, AB 16.700 21.00
5. VAILE, GUS (HL) BABB, MT 16.700 21.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 6.500 72.00
2. CROSTHWAITE, ANGEL (HL) MISSOULA, MT 6.500 72.00
3. STODDARD, BOB (HD) DOUGLAS, WY 8.400 52.00
4. WOODWARD, GARY (HL) CARDSTON, AB 8.400 52.00
5. JOHNSON, ARNIE (HD) CUT BANK, MT 8.600 42.00
6. REEDER, BILL (HL) CARDSTON, AB 8.600 42.00
7. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 12.700 32.00
8. MOSHER, KENT (HL) AUGUSTA, MT 12.700 32.00
9. ROMEO, KENNY (HD) MAYERTHORPE, AB 14.500 22.00
10. RISING, DALE (HL) CRAWFORD, NE 14.500 22.00