Scores Listing for DARBY 1(Tue)(06/20/2017-Darby)


(N/M)=Non-Member (HD)=Header/Roper (HL)=Heeler/Runner

BARREL RACING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ADIE, NADENE KATHRYN, AB 18.080 71.00
2. PEROZAK, ROSE CLARESHOLM, AB 18.110 61.00
3. GOODINE, JUDY CARBON, AB 18.560 51.00
4. DOUGLAS, DIANA BROOKS, AB 18.610 41.00
5. CALLAWAY, MARILYN FOOTHILLS, AB 19.010 31.00
6. STEPHENS, TERRY LYNN YELLOWHEAD COUNTY, A 19.250 21.00
BARREL RACING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MYERS, HOLLY FOOTHILLS, AB 18.070 71.00
2. BUTTERFIELD, MARIA PONOKA, AB 18.250 61.00
3. WATT, ELAINE CLARESHOLM, AB 18.270 51.00
4. HYDE, ELAINE PINCHER CREEK, AB 18.840 21.00
CALF ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. TURCATO, LYNN TABER, AB 17.100 51.00
CALF ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. MARTIN, JERRY CARPENTER, WY 12.200 68.00
2. SHIPTON, DOUG REDMOND, OR 12.700 58.00
3. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 14.100 38.00
4. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 14.400 28.00
5. MORTON, EVERETT DEL BONITA, AB 21.100 18.00
CALF ROPING 68+
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 11.800 70.00
2. TYLER, KARL MISSOULA, MT 15.600 50.00
3. CAMPBELL, J.W. SUNDRE, AB 21.900 40.00
LADIES BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. DELL, KARI LYNN CUT BANK, MT 3.300 69.00
2. DUNCAN, KAREN REDMOND, OR 3.700 59.00
3. FLYNN, ANNE CAMROSE, AB 6.700 49.00
MEN'S BREAKAWAY
Place Member Name City Time Points
1. JOHNSON, ARNIE CUT BANK, MT 2.500 74.00
2. LEVINE, DAN WOLF CREEK, MT 3.300 44.00
3. RISING, DALE CRAWFORD, NE 3.400 34.00
RIBBON ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. MORTON, EVERETT (HD) DEL BONITA, AB 16.200 54.00
2. WELSH, BEV (HL) CARSTAIRS, AB 16.200 54.00
3. FITZPATRICK, CRAIG (HD) OKOTOKS, AB 30.000 44.00
4. FITZPATRICK, MARGO (HL) OKOTOKS, AB 30.000 44.00
RIBBON ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. VAILE, GUS (HD) BABB, MT 8.000 69.00
2. FLUNDRA, KATHY (HL) PINCHER CREEK, AB 8.000 69.00
3. MOSHER, KENT (HD) AUGUSTA, MT 9.700 59.00
4. WELBORN, CORINNE (HL) DILLON, MT 9.700 59.00
5. LEVINE, DAN (HD) WOLF CREEK, MT 12.400 49.00
6. LEVINE, BOBBI (HL) WOLF CREEK, MT 12.400 49.00
7. SHIPTON, DOUG (HD) REDMOND, OR 14.300 39.00
8. DUNCAN, KAREN (HL) REDMOND, OR 14.300 39.00
9. HOWARD, NEIL (HD) ALDERSYDE, AB 16.200 19.00
10. COCKBURN, LAURETTE (HL) AIRDRIE, AB 16.200 19.00
STEER WRESTLING 50+
Place Member Name City Time Points
1. MOSHER, KENT AUGUSTA, MT 8.000 63.00
TEAM ROPING 50-59
Place Member Name City Time Points
1. ODDAN, BLAINE (HD) SWIFT CURRENT, SK 15.000 51.00
2. VAILE, TRACI (HD) BABB, MT 17.700 41.00
3. FLYNN, ANNE (HL) CAMROSE, AB 17.700 41.00
TEAM ROPING 60+
Place Member Name City Time Points
1. TYLER, KARL (HD) MISSOULA, MT 10.100 72.00
2. CROSTHWAITE, ANGEL (HL) MISSOULA, MT 10.100 72.00